Sestdiena, 2019. gada 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Kamēr īpašnieki tiesājas, māja iet postā

Twitter
FaceBook
print
2007. gada 19. decembris 12:06

Ne reizi vien iedzīvotāji interesējušies, kas īsti notiek ar māju Tukumā, Brīvības laukumā 20, jo grūti pierast, ka pilsētas centrālo laukumu rotā grausts. Īpaši svētkos, kad Brīvības laukumā pulcējas ļaudis, mājas izsistie logi, caurais jumts un apdrupusī fasāde ir kā uz delnas. Lai arī iedzīvotāji sarunās šo ēku piemin kā bijušo puķu veikala vai «Flamingo» ēku, ar abiem veikaliem tai jau sen vairs nav nekāda sakara.

Privātīpašumā naudu ieguldīt nevar
Tukuma domē interesējāmies, vai tai nepienāktos kaut ko darīt lietas labā, piemēram, ietērpt ēku zaļajā tīklā, kā redzēts galvaspilsētā, lai vismaz noslēptu tās nožēlojamo stāvokli. Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs skaidroja, ka privātīpašumā pašvaldība līdzekļus ieguldīt nevar. Turklāt par īpašuma piederību sākta tiesvedība, līdz ar to nekādas darbības ar īpašumu netiek pieļautas.

Īpašumtiesības atjaunotas, ēkas pārdotas
Kam tad īsti īpašums pieder un kam vajadzētu par to rūpēties? Tukuma domes īpašumu nodaļas vadītāja Viestura Bērzāja sagatavotajā atbildē teikts, ka ar Tukuma domes lēmumu 1995. gada 12. oktobrī īpašumtiesības uz zemi Tukumā, Brīvības laukumā 20, atjaunotas Pārslai Blūmentālei. Savukārt pusgadu vēlāk – 1996. gada 21. martā – viņai tika denacionalizēta dzīvojamā māja un noliktava.
Pēc nepilniem desmit gadiem – 2004. gada 9. septembrī – noslēgts pirkuma līgums par vienas puses domājamās daļas pārdošanu SIA «Alante», bet nākamajā dienā – 10. septembrī – tāds pats līgums noslēgts ar SIA «Siria». Abi pirkuma līgumi nostiprināti Zemesgrāmatā. Šobrīd īpašumam Zemesgrāmatā uzlikta aizlieguma zīme, jo pirkuma līgumu apstrīdējusi bijusi īpašniece P. Blūmentāle. V. Bērzājs norādīja, ka īpašuma nodoklis par īpašumu ir samaksāts. Domei nav informācijas par tiesvedības gaitu pirkuma līguma apstrīdēšanā.

Tiesas turpinās
Kā noskaidrojām, šī lieta dažādās tiesu instancēs izskatīta vairākkārt. Pēdējā tiesa šī gada aprīlī notikusi Zemgales apgabaltiesā. Kā paskaidroja tiesneša palīdze Sanita Rudoviča, tiesā bija ierosināta lieta, kurā bijusī īpašniece apstrīdēja pirkuma un pārdevuma līgumu un lūdza atjaunot īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu Tukumā, Brīvības laukumā 20. Apgabaltiesa bijušās īpašnieces lūgumu noraidījusi, taču viņa lēmumu pārsūdzējusi Augstākajā tiesā. Cik zināms, lietu varētu izskatīt nākamā gada decembrī.

***
Kā nopratāt, maz cerību tuvākajā laikā sagaidīt jebkādas darbības šajā pilsētas centra namā. Atliek cerēt, ka tiesas procesi beigsies, pirms šī ēka sabruks.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

2019.04.20 | 12:00

Daiļslidošana Tukumā 

2019.04.20 | 12:00

Lieldienas Džūkstes pasaku muzejā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool