Rozālija, Roze
Māris Kaparkalējs, LV
Foto: Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kam izdevīgi, ja Tukuma pašvaldība iesaistās atkritumu biznesā?

Twitter
FaceBook
print
2017. gada 25. maijs 15:32

23. maijā Tukuma novada domes deputāti šī sasaukuma pēdējā Finanšu komitejas sēdē balsoja par “vēsturisku” lēmumu – viņi uzticēja pašvaldības uzņēmumam SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra»» atkritumu apsaimniekošanu Tukuma novadā. Lai arī reāli tas varētu notikt tikai 2018. gada martā – pēc līguma beigām ar esošo atkritumu apsaimniekotāju SIA «Eco Baltia vide» –līgums ar «Piejūru» tiks slēgts jau no šī gada 1. jūnija. Galīgo lēmumu šajā jautājumā deputāti pieņems domes sēdē nākamo otrdien, 30. maijā.

Par šo, tomēr jau negaidīti steidzīgo lēmuma projektu izvaicājām pašvaldības vadītāju Ēriku Lukmanu.

Vai, jūsuprāt, tas ir piedienīgi, ka tik svarīgu jautājumu izskata un pieņem pēdējā finanšu komitejas un secīgi – domes sēdē?

– Tas būtu pareizi, jo atceramies 2013. gadu, kad jaunais sasaukums sāka ar atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem un kāda bija vēsture, kāda bija epopeja, kamēr tika noslēgti individuālie līgumi, kur beigās palika ļoti daudzas pretrunas. Un tikai loģiski būtu, ka deputāti, kas sāka ar šo jautājumu strādāt, pieliek šo punktu.

– Bet toreizējā pašvaldība ar Šulcu priekšgalā bija informēta, ka citās pašvaldībās bija problēmas tieši tādēļ, ka nebija individuālo līgumu, taču izsludinātajā iepirkumā tas netika pievienots. Iepirkuma komisijā, kuru vadīja Talsu pašvaldība, bija arī Tukuma novada domes pārstāvji…

– Komisija ir koleģiāla instance, un mums bija viens pārstāvis, bet vairākums bija lēmis par šādu iepirkuma variantu.

– Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens «Latvijas Radio» runāja par negatīvo tendenci pašvaldībām iesaistīties komercdarbībā, īpaši, ja konkrētajā vietā ir komersanti, kas šo darbu var veikt. Kā zināms, atkritumu jomā tādi ir. Te nav vērojama tirgus nepietiekamība. 

– Dotajā brīdī būtu vajadzīgs jurista komentārs…

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 25. maija, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. o.o. teica:

  Jā, Lukman kungs… Žēl, bet es zaudēju pēdējās cieņas paliekas.

  • ECO teica:

   Armandiņ, mieru…tikai mieru. Šīs bizness ies tev gar degunu. Varēsi pie zvaigznes kalna par šoferi strādāt, par picu un biļetem uz Šlokenbeka izrādēm.

 2. Cukurs-Zuckerman teica:

  Pilnīgi vienalga, kas izved atkritumus, galvenais , ka izved precīzi pēc grafika.
  Viss pārējais ir matu skaldīšana un nav svarīgi kas ar to nodarbojas pašvaldība vai Eco Baltija, kaut vai arābu šeihs to dara.

  • Beibe teica:

   tieši par grafiku jau ir tā sāpe! Izved man trešdienās,vienalga – pilns vai pustukšs! Bet rēķins kā par pilnu!

   • Arābu šeihs teica:

    Šajā ziņā diezvai kaut kas mainīsies!

   • Cukurs-Zuckerman teica:

    Atvainojiet , vai Jūs gribējāt , lai Jūsu vērtīgos atkritumus nosver ar aptiekas svaru precizitāti?

    Šitādus kasīgos sauc trāpīgā vārdā – kapeik.isēji.

    • Beibe teica:

     Cukur! Bet diez vai Jūs būsiet apmierināts,ja veikalā piem. desu Jums iesvērs 900,o,bet maksāt liks par 1 kg. Vai Nestē 5o l vietā Jūsu auto bākā degvielu ielies tikai 45 l! Tad gan Jums nepatiks,vai ne?

     • Cukurs-Zuckerman teica:

      Katram pakalpojumu veidam ir sava norēķinu kārtība.
      Piemēram , pilsētas sabiedriskjajā transportā biļetes cena vienāda , neatkarīgi vai braucat vienu pieturu vai desmit, kaut nešaubos , jums līdzīgie kapeikizmīļotāji droši nav mierā ar šādu kārtību.

      Kā tad jūs iedomājieties norēķināties par pustukšu konteineru , kas to noteiks, kas nosvērs, svariem jābūt verificētiem.
      Bez tam nevajag aizmirst, ka savākšanas mašīnai jāpiebrauc pie jūsu mājas , darbiniekiem jāsamaksā , mašīnai jāielej degviela , neatkarīgi no tā vai konteiners pilns vai pustukšs.

   • Mazais konteineris teica:

    Ņemiet mazāku konteineru un būs uz pusi mazāk jāmaksā un būs pilns mēneša laikā.

  • Opis teica:

   Labāk, lai pašvaldība izved, jo tad nevarēs būt atrunas ka ziemā iela nav tīrīta un atkr.mašīna nevar piebraukt un paliec ar savu musaru vēl divas nedēļas un vispār eco baltia attieksme pret klientu ir tāda pati kā pret savu izvedamo produktu… ja ir pretenzijas tad vari iebāzt tās, bet pašvaldības variantā būs savādāk – klientam vieglāk būs pierādīt savu taisnību!

 3. Es teica:

  Par labumu vai sliktumu grūti spriest,bet par ”cūcību”pieņemot šādus lēmumus pēdējā Domes sēdē gan var droši teikt.Laikam jau ļoti baidās ,ka nākamais sastāvs var neizvēlēties”pareizos”apsaimniekotājus.

 4. Kampiens teica:

  Pēdējais Domes kampiens pirms aiziet projām! Lukmans galīgi apbēdināja, dzīvē vienmēr domāju, ka ir ļoti kārtīgs un godīgs cilvēks, politika samaitā visus. Domāju, ka Lukmans ir tikai lelle prasmīga saimnieka rokās. 3.jūnijā visus līgumus pārskatīs, pat ar zaudējumiem lauzīs, jo taisnīgumam jāuzvar!

  • nunu teica:

   pastāsti man muļķim, kur ir sliktums, ja laikam 8 pašvaldības kopā pašas savus atkritumus izved un apsaimnieko?? kam kampiens?? par ko jākaunas?? zb šie pseido biznesmeņi. gan jau ka pašam arī tev ved par 4 eur miseniiti?? a nosolīja ta pa 2.
   tiešām lohi

 5. +100000 teica:

  Nu beidzot! Malači deputāti! Kāpēc mums būtu jāatdod Mūsu naudu citiem??? Lai paliek Mūsu pašvaldībā!

  • ??? teica:

   Kura mūsu nauda un kas ir citi? Arī ar Piejūras rokām nauda aizies citiem, turklāt, lielākā apjomā nekā tagad, jo piejūrai nav sava transporta un konteineru, tie būs jāiepērk. Tātad – garantēts pakalpojuma sadārdzinājums. Un,lūk, šī jau nevis iedzīvotāju labums ir lielā interese-iepirkumu organizēšana un realizēšana! Un ja to visu kā tehniskais direktors organizē labi zināmais Arnis Ruža…domājiet paši!

 6. Trīne teica:

  Vis jau kungiem kāda kapeiciņa atleks, nu kur var būt tik rijīgi………

 7. pareizi teica:

  Pareizi, ka atgriežamies pie “Piejūras”vietējais uzņēmējs un varbūt nekrāps kā to dara patreizējais izvedējs. Konteiners pilns vai tukšs jāmaksā, atkritumiem tādi nosacījumi, ka gandrīz neko nedrīkst mest, ziedu kātus nē, pelnus vienu 3 litru burku, mizas 5kg utt. un piedevām bez līguma uzspiež gadā izvest nevis 12 reizes, bet 13 reizes, kaut atstarpe no vienas izvešanas 1 nedēļa- vistīrākā krāpšana.

  • Zog teica:

   Tā ir shēma kārtējā!! Padomā loģiski, kāpēc tik steidzami vēlas pieņemt un apstiprināt šo līgumu līdz VĒLĒŠANĀM???? 😀 Jo tur notiek naudas sadale starp lielajiem. Ne jau vietējais vai kāds cits, līgums ar Eco Baltia vēl 1,5 gadu darbosies, bet tagad grib slēgt uz priekšu!! Tā nekad nav noticis! 😀 Tas ir nonsenss!

  • kurš nekrāps teica:

   vai ruža..ddddd

  • ? teica:

   neko mūs nekrāpj, kādu līgumu ar ekobaltiju pašvaldība noslēdza, tāds arī darbojas. tā pati pašvaldība, it kā Ruģeļa personā, ekobaltistiem parauglīgumu ar iedzīvotājiem neprasīja,nezinu, ko viņi tur slēdza, bet tieši pašvaldība atdeva savus iedzīvotājus uzņēmēja saplosīšanai. Un uzņēmējs, palīdis zem pakalpojuma cenas,līda, kā varēja.

 8. Skepse... teica:

  Mīļie, labāk zināms ļaunums, nekā nezināms labums.
  Lai esošie pierāda sevi un strādā tālāk.

  Iedomājies, jaunajiem un zaļajiem 3 gadi vajadzēs, lai visos dokumentos,Valsts likumos un saistošajos noteikumos “iebrauktu”…. Iedzīvotājs no tā tikai cietīs.
  Tas taču nav tā – nāku un daru pa savam. Visu regulē likumi!

  Es par vecajiem – par drošību un stabilitāti!

  • tukumnieks teica:

   Es arī par adekvātiem un kompetentiem! PAR Tukuma novadam un pilsētai!

   • ? teica:

    Par adekvātiem shēmotājiem, kas jau visu, ko vajadzēja, ir paņēmuši? Un kā tad ar atkritumu biznesa iepirkumu, kā tas ar Pārupes ”mikrorajona” tālāko attīstību..Kā redzams, tādiem, kā Rudais un nikolajevs nepietiek un nepietiek

  • Par jaunajiem! teica:

   Es par Latvijas Zaļo partiju, no valdības Tukumam būs lielas dotācijas tāpat kā Jūrmalai.
   Vecie zaga, zog un turpinās zagt! Mārim Rudaus Rudovskim māja par miljonu par pamatalgu!!!!!

 9. Skepse... teica:

  Jūs cerat, ka jaunie būs diktam godīgi?

  Ha ha – un kā saraksta galva no sirds Jaunsātos plosījās 2009. gadā, kad bija pie varas? Pateicoties godīgam darījumu partnerim, pašvaldība paglābās un necieta 80 000 Ls zaudējumus.
  Bet, lai es te nekopētu dažus labus daiļrunātājus, jautājiet kundzei pašai, lai padalās ar shēmām… ha ha

 10. Konkrèti teica:

  Man ir jautājumi konkrēti!
  1. Māri Rudaus-Rodovskis no kurienes nauda visiem nekustamajiem īpašumiem un lepnai mājai pie jūras? Uzskaitiet visus savus īpašumus pēdējo 10 gadu laikā. Paldies.
  2. Šulca kungs vai meita Zemītes kundze, pastāstiet kā cilvēki, kas administrē manus nodokļus, no kurienes jūsu vīrs ieguva milzīgo kapitālu, lai tiktu tik daudzos uzņēmumos, kas nodarbojas ar koģenerāciju un visos ir 20% daļas?
  3. Šulca kungs, kāpēc paglābāt Žiznevski no bankrota, kad bija SIA Amatnieks tiesiskā aizsardziba pret kreditoriem? Un vai tā ir patiesība kā baumo, ka viņš jums uzdāvināja jaunu automašīnu, kuru piegādāja vietējais auto tirgotājs?
  4. Kāpēc telpas bibliotēkai tiek īrētas no Kampara kunga, kam ir slikta reputācija? Kāpēc to ēku būvēja un celtnieki jau zināja, ka tur būs bibliotēka.
  5. Kāpēc tagad, kad Šulcs ir Saeimā un ir Vienotības valdes loceklis, konkursos uzvar tikai Telms SIA? Nevarat sadalīt katlu? Vienmēr taču bija SIA Amatnieks? Ar prieku atstātu SIA Amatnieku būvēt Tukumu. Kam mums Māra Rudaus-Rudovska klasesbiedrs.
  6. Kāpēc blakus oligarha ceļam ir zemes, kuras pieder Kamparam un Domes izpilddirektoram Mārim Rudovskim. Par pamatalgu?
  7. Kā sadalījāt naudu pēc Ledus halles iegādes? KNAB bija šo lietu skatījis, bet apklusināja visu.
  8. Šulca kungs, ko jūs visu laiku darat Uzņēmumu Reģistrā? Kādus uzņēmumus pieskatat un administrējat?

  Šie ir neskaidrie jautājumi. Nav apmelnošana. Šos visus jautājumus būs jānosūta medijiem vietējiem, lai uzraksta visu detaļās. Detektīvraksti tagad paliek populāri pēdējā laikā. NTZ protams nekad par saviem saimniekiem neuzrakstīs. Brīnos vēl kā atļāvās Lukmani nobērt ar tiem jautàjumiem par Oligarha ceļu. Laikam glābj savu reputāciju.

  • žanis teica:

   Armandiņ, iedzer piparmētru tēju un nomierinies Nu netiks tavs lolojums zvaigzneskalns (mahinātors un politiskā prostitūte) šo reiz ievēlēts. Tukumnieki nav tik stulbi.

 11. L39 teica:

  es daru savadaak.kad pilns,tad aizbraucu un samaksaaju.pacik vinsh citreiz nau pilns pus gadu,kapeec man buutu jaamaksaa katru meenesi gandriiz pa tukshu konteineri?
  viniem tas nevisai patiik,bet galiigi po..j kas viniem patiik vai nepatiik.

 12. Ann teica:

  Kaut pielika cenu par atkritumu izvešanu, nevienu sūdzību nevaru teikt!!! Atbrauc laikā, pie pašas mājas, jo nebija žēl piemaksāt, lai nebūtu pašiem 10 m līdz ceļam jāaizstum konteiners!

 13. Bite teica:

  Lai tik rullē. Esošie noteikumi atļauj veidot šādus uzņēmumus un muļķis kas to nedara!!!

 14. normals teica:

  Sproga kungs un Zvaigzneskalna kungs! palasīju komentārus un tagad esmu nesaprašanā…..varbūt varat sniegt izsmeļošu atbildi! Jūs nevēlaties ka pašvaldība ir atbildīga un veic pati atkritumu savākšnu? Labi! lai nevāc…tad kas vāks? Kādas ir tālākās darbības? Acīmredzot būs jasludina iepirkuma konkurss! Loģiski!kas piedalīsies? Tukuma metālāls? Tad Sproģja agonija ir loģiska! Bet nav fakts ka uzvarēs,visticamāk ka uzvarēs kāda no lielajām privātajām Rīgas kompānijām.Tātad Jūs nevēlaties ka pašvaldība vietējā to dara,bet lai Rīgas privātās kompānijas to dara? Un mums un jums no tā kāds ieguvums?

  • Par iepirkumiem teica:

   Diemžēl, Sproģa kunga Tukuma metāls iepirkumā piedalīties nevarēs, kamēr nodokļu parādi netiks nomaksāti,(2017.gada maija 26.datumā nodokļu maksātājam “SIA “TUKUMA METĀLS LTD” 40103419724″ ir VID administrēto nodokļu (nodevu) parāds 8606.91 euro apmērā), parāds ir jau no 2016.gada jūnija, šādi uzņēmēji atbilstoši publisko iepirkumu likumam automātiski tiek uzskatīti par neatbilstošiem. Tāpēc naivi cerēt, ka pēc Zvaigsneskalna ievēlēšanas, pēkšņi Tukuma metāls būs galvenais atkritumu apsaimniekotājs pilsētā. Varbūt nav par vēlu izvērtēt ieguldījumus un to, ko saņemsi pretī, godātais Sproģa, kungs?

  • Par iepirkumiem teica:

   Jāpiebilst: Varbūt nevajag tērēt tik daudz naudiņas priekšvēlēšanu reklāmās, bet sākt nomaksāt nodokļu parādus un maksāt darbiniekiem algas oficiāli, lai tās atbilstu vismaz 80% no valstī noteiktajām stundu tarifa likmēm profesiju grupās?

 15. ups teica:

  un ka ir ar Zvaigzneskalna privato biznesu? parvadajumi laikam nesokas? Cik ilgi Silards Kreislers piesegs vinju? Laikam jau tapec tik liti jatiek dome, lai varetu savas lietas atrisinat! ?

  • Par SIA "ZK GROUP" teica:

   Ja jau Zvaigzneskalna uzņēmumam piederošais kravas seglu vilcējs MAN TGA 26.530 un Puspiekabe transporta konteinervedējs KAESSBOHRER CS kādu laiku stāv noņemti no CSDD uzskaites, tad visticamāk, ka bizness nesokas, vai arī tomēr mēģinam ietaupīt uz nodokļu rēķina? Kā tad tur ir, Agri?

 16. Janka teica:

  Sprogim un Zvaigzneskalnam nekas nepieder!!!Tur galvenais ir Zinćs Murnieks!

 17. veletajs teica:

  zinams jaunais domes sastavs- mers Zvaigzneskalns,vinja vietnieki – komunalajos jautajumos Sprogis finansu- Murnieks!

 18. Lapsēns teica:

  Kam tad īsti ir jāpateicas, ka dzeltenā konteinera vietā ir parādījušies daudz “estētiskākie” režģu būri, caur kuru rūtīm vējš itin naski sīkākus papīrīšus izdzenā pa visu apkārtni? Ir jau ok, tagad redzu, ko katrs kaimiņš lieto, kā latvietim, man ļoti pat patīk! /sarkastiski smejos/.

 19. tukumnieks teica:

  NOST AR ESOŠO ZAGĻU BANDU TUKUMA DOMĒ!

  • ? teica:

   Armand, cik tu esi zagtas lietas sagriezis metālā un neatzinies nodarītajā?

   • Atbild armands teica:

    Piss teu zirgs un septiņ tatār jebanaška

   • Armands atbild teica:

    Piss teu zirgs un septiņ tatār jebanaška

    • tukuma metāls teica:

     Tukuma Metāla priekšnieks Armands Sproģis dara kā grib un ko grib, tā kā arī maksā cik grib.Man nozaga lauksaimniecības agregātu, kuru zagļi nodeva Tukuma Metālam, policija atrada jau sagrieztas detaļas un Sproģis neatzinās, kas tie bija par zagļiem, kas viņam nodeva metālu.Tātad tas izsaka tikai vienu, ka čeki un kvītis netiek izrakstītas, visas, lielākā daļa naudas darījumu notiek ar skaidru naudu.Tā kā tā ir noziedzīga nodarbe, Sproģis ieinteresēts savā biznesā, kur mums ir atbildīgi uzraugošās un kontrolējošās iestādes?Nenododiet viņam neko, viņš iedzīvojas uz cita nelaimes.

     Sproģa kungs – vai lamāties un apzagt cilvēkus priekš sava labuma ir pieklājīgi??

     Nav bail no “Augstāko spēk” soda???

     Tak reiz jau cēlies augšā!!!!!

 20. Tukumnieki, izlasiet teica:

  Man ir jautājumi konkrēti!
  1. Māri Rudaus-Rodovskis no kurienes nauda visiem nekustamajiem īpašumiem un lepnai mājai pie jūras? Uzskaitiet visus savus īpašumus pēdējo 10 gadu laikā. Paldies.
  2. Kāpēc vietējais neatkarīgais laikraksts vienmēr ir aizstāvējis vietējo varu un skaitās Šulca partijas rupors?
  3. Šulca kungs, kāpēc paglābāt Žiznevski no bankrota, kad bija SIA Amatnieks tiesiskā aizsardziba pret kreditoriem? Un vai tā ir patiesība kā baumo, ka viņš jums uzdāvināja jaunu automašīnu, kuru piegādāja vietējais auto tirgotājs?
  4. Kāpēc telpas bibliotēkai bez konkursa rīkošanas tiek īrētas no Kampara kunga, kam ir slikta reputācija? Kāpēc to ēku būvēja un celtnieki jau zināja, ka tur būs bibliotēka.
  5. Kāpēc tagad, kad Šulcs ir Saeimā un ir Vienotības valdes loceklis, konkursos uzvar tikai Telms SIA? Nevarat sadalīt katlu? Vienmēr taču bija SIA Amatnieks? Ar prieku atstātu SIA Amatnieku būvēt Tukumu. Kam mums Māra Rudaus-Rudovska klasesbiedrs.
  6. Kāpēc blakus oligarha ceļam ir zemes, kuras pieder Kamparam un Domes izpilddirektoram Mārim Rudovskim. Par pamatalgu?
  7. Kā sadalījāt naudu pēc Ledus halles iegādes? KNAB bija šo lietu skatījis, bet apklusināja visu.
  8. Šulca kungs, ko jūs visu laiku darat Uzņēmumu Reģistrā? Kādus uzņēmumus pieskatat un administrējat?
  9. Mārim Rudaus-Rudovskim Apšuciemā ir ne māja, bet pils, kuras vērtība altuveni varētu būt ne mazàk kā 500 000 – 700 000 eiro. Par pamatalgu? Neskaitot zemes apkārt Tukumam un citas ēkas.

  Šie ir neskaidrie jautājumi. Nav apmelnošana. Kamēr nebūs atbildes par viņiem nevēlēt nekādā gadījumā.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool