Svētdiena, 2019. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Pie sēžu galda: Juris Šulcs, Vladimirs Skuja, Visvaldis Gigensons, Ludmila Reimate, Agris Baumanis, Juris Bogužs, Guntis Bondars, Daiga Reča, Arvīds Driķis, Artis Jomerts, Silvija Rabkēviča, Aivars Volfs, Modris Liepiņš, Ēriks Lukmans, Jānis Ozols, Dace Lebeda, Gunta Kalviņa

Jaunajiem Tukuma novada deputātiem – pirmā sēde

Twitter
FaceBook
print
2009. gada 15. jūnijs 18:31

15. jūnijā uz pirmo neoficiālo sēdi domes zālē sanāca jaunievēlētie Tukuma novada domes deputāti.

 

Kā ar smaidu teica domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, telpas pašauras, lai visiem 17 deputātiem būtu vietas, viens galds pielikts klāt, tāpēc administrācija šoreiz iedzīta stūrī. Viņš arī atzina, ka pie sarunu galda visi vienādi, tomēr viņš kā mājastēvs uzņemoties sanāksmes vadību.

Sanāksmē deputāti tika informēti, ka pirmo novada domes sēdi vēlēšanu komisija sasauc 1. jūlijā 10.00. Tad tiks ievēlēts domes priekšsēdētājs, vietnieks un izpilddirektors, savukārt pēc tam notiks domes ārkārtas sēde, kurā izskatīs dažādus organizatorus jautājumus, piemēram, jaunās pašvaldības nolikumu.

Kā sarunā atzina J. Šulcs, aktuāls jautājums ir par to, kas vadīs pašvaldību pārvaldes pagastos. Viņa ierosinājums – tajās vismaz pāris mēnešus turpinātu strādāt izpilddirektori (dažām pašvaldībām tādi jau bija, dažās to darīs līdzšinējais priekšsēdētājs), lai nodrošinātu pagasta darba nepārtrauktību, savukārt pēc pāris mēnešiem viņu darbu varētu izvērtēt un lemt par pagasta pārvaldes vadītāja kandidatūru. Likums aizliedz deputātam ieņemt pārvaldes vadītāja amatu, taču tas neaizliedz to darīt izpilddirektoram.

Deputāti arī diskutēja par to, kā apvienot pašvaldību budžetus. Tika nolemts, ka tad, kad Valsts prezidents parakstīs valsts budžeta grozījumus, katrā pašvaldībā jāizdara savi budžeta grozījumi, vēlams, līdz 1. jūlijam, jo uz vietas tomēr labāk redzams, ko un kā samazināt. Pēc 1. jūlija budžeti jāapvieno, lai no 1. augusta novads varētu iesniegt vienotu budžeta atskaiti. Diskutējot par komitejām, deputāti piekrita, ka kopā ar obligātajām sociālo jautājumu un finanšu komitejām varētu palikt arī pilsētas attīstības un komunālo jautājumu komiteja, kā arī izveidot vienu jaunu – teritoriālo komiteju, kurā lemtu ar pagastiem, lauksaimniecību un citus jautājumus. Lēma arī, ka uz vietas pagastu pārvaldēs izveidojamas konsultatīvās padomes, kas darbotos līdzīgi kā sabiedriskās komisijas pilsētās, tāpat būtu akceptējama ideja par novada valdi, kurā ietilptu pašvaldības vadība un komiteju priekšsēdētāji.

Spriežot par domes sēžu norises laiku, vairums deputātu atzina, ka ceturtdienas būtu labas dienas, tāpat arī 9.00 būtu labs laiks. Par visiem šiem jautājumiem detalizētāk deputāti spriedīs domes ārkārtas sēdē 1. jūlijā.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool