Rozālija, Roze

Jauna tradīcija – patriotisko dziesmu konkurss

Autors: Skolas direktores vietniece Ingrīda Čarbarte
Twitter
FaceBook
print
2012. gada 15. novembris 19:02

”Dzimtene nav novadu, ieražu, bagātību summa, ko prāts var vienmēr aptvert. Tā ir Būtība,” šie Antuāna de Sent-Ekziperī vārdi bija Tukuma 2. pamatskolas patriotisko dziesmu konkursa moto. Dziesma visos laikos ir bijusi mūsu tautas skumjo un priecīgo brīžu līdzgaitniece, mūsu būtības apliecinātāja.

Jau atverot skolas durvis 13. novembrī, radās svētku sajūta, jo pretim nāca skolēni svētku tērpos ar valsts karoga krāsas lentītēm pie krūtīm.

Konkursā piedalījās skolēni no 5. līdz 9.klasei. Katrai klasei bija jāizvēlas viena patriotiska dziesma, tās izpildījums jāpapildina ar īsu vēsturisku laikmeta raksturojumu, ar kustībām, audio vai video materiāliem.

Konkursa žūrijai, ko vadīja skolas direktore Dzintra Rībena, bija ļoti grūts uzdevums, jo apbalvojumu bija pelnījuši visi. Katras dziesmas izpildījumā bija kaut kas dziļi aizkustinošs. Beatrises Pastares sirsnīgais solo un zēnu-strēlnieku uznāciens 6.a klases izvēlētajā dziesmā «Div’ dūjiņas», 5. b klases meiteņu skumjās atvadas dziesmā «Es karā(i) aiziedams», 8.a klases veidotais videoklips dziesmai «Nevis slinkojot un pūstot»… Katras klases skolēni kopā ar audzinātājām un mūzikas skolotājām bija padomājuši, kā atklāt dziesmas dvēseli. Un – ja dziesma nāk no sirds, tad tā atver sirdis. Bija patīkami redzēt, ar kādu atdevi zālē sēdošie konkursa dalībnieki pievienojās 9.b klases uzaicinājumam dziedāt līdzi dziesmai «Es redzēju bāleliņu»!

Atsaucoties uz ierosinājumu šo konkursu padarīt par jaunu skolas tradīciju, zālē atskanēja aplausi. Ieguvēji bijām visi. Klausītāji guva sirsnīgas emocijas, konkursa dalībnieki – dziļāku izpratni par tautas vēsturi, atbildību par savu vietu kopīgajā veikumā, lepnumu par savu tautu, valsti, skolu.

Patriotisma nedēļa skolā notiek katru gadu. Tradicionāli tā sākas ar 9. klašu skolēnu braucienu uz Ziemassvētku kauju muzeju un Kārļa Ulmaņa dzimtajām mājām «Pikšām». Līdzdalībai Lāčplēša dienas lāpu gājienā, Latvijas vēstures viktorīnai un valsts svētku koncertam šajā Patriotisma nedēļā pievienojas jaunā tradīcija – patriotisko dziesmu konkurss.

Birkas:


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. heeee teica:

    Kapēc šeit ir tikaij attēlotas tikaij 3 klases nevis vissas.!

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool