Otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: vintagetechrecyclers.com

Īssavienojuma dēļ Tukumā 14 dzīvokļos bojātas elektroierīces

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 21. janvāris 09:33

Jautā lasītājs: – Esam nonākuši neapskaužamā situācijā elektrības dēļ. Svētdien, 12. janvārī, 20.15 Tukumā, Kurzemes ielā 10 (kāpņu telpā, kurā ir dzīvokļi no 15. līdz 28. numuram) notika elektrības īssavienojums vai kas tamlīdzīgs, kura dēļ visos dzīvokļos šajā kāpņu telpā tika bojātas elektroierīces – televizori, radio, datori, video, rūteri, ledusskapis, ūdensvārāmā krūze utt. – jebkas, kas bijis ieslēgts tīklā. Vai ir iespējams noskaidrot, kādēļ šāda problēma radās un ko tagad darīt iedzīvotājiem? Esam godīgi par visu maksājuši, godīgi visu izdarījuši; tad kā varēja izveidoties šāda situācija?

Redakcija: sazinoties ar mājas apsaimniekotāju, SIA «Tukuma nami» direktoru Uldi Eglīti, noskaidrojām, ka uzņēmums ir saņēmis iedzīvotāju iesniegumu, kurā lūgts kompensēt zaudējumus. Viņš uzskata, ka notikušajā uzņēmuma vainas nav: “Mēs nesaredzam nekādu savu vainu, tāpēc arī nevarēsim neko kompensēt. Ar to gribu teikt, ka mēs neesam veikuši nekādas darbības ar elektroietaisēm šajā mājā, jo īpaši jau svētdienā, kuru dēļ varēja rasties kaut kādas problēmas. Uzreiz pēc notikušā es biju šajā vietā un biju arī nākamajā dienā, taču mēs nevarējām konstatēt neko tādu, kas norādītu uz kaut kādiem lieliem bojājumiem. Vienīgais, ko varam pieļaut, ka kādā no tiem dzīvokļiem, kuros nav bojāta neviena elektroierīce, ir veiktas kādas darbības, kuru dēļ radās problēmas ar tā saucamo nulli, – tad vienā brīdī dzīvoklī “ienāca” 380 voltu spriegums, pie kura elektroierīces var sadegt. Iespējams, iedzīvotāji bija kaut ko paši remontējuši, paši kaut ko mēģinājuši pieslēgt, un rezultātā iznākums bija tāds.”

Arī no «Sadales tīkla» nav saņēmis informāciju par to, ka šajā mājā apsaimniekotājam būtu izpildāmi remontdarbi vai kaut kas novēršams.

Jāpiebilst, ka informāciju par notikušo esam aizsūtījuši arī uz uzņēmumu «Sadales tīkls», kam lūdzām dot atzinumu no savas puses. Problēmas risinājumam turpināsim sekot.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Valdis teica:

  Eglīškungs! Ja ar drošinātājiem ir viss kārtībā, tad arī ar nulli nav problēmas. Tā lūk!

 2. Vetis teica:

  Bija jānostrādā drošinātājiem. Par to nes atbildību Sadales tīkli.Nevar no viena dzīvokļa pieslēgt 380 V. visai kāpņu telpai, manuprāt. Tādus bojājumus var izdarīt tikai zibens spēriens, kura spēks ir tik liels, ka elektroni pārlec pāri visiem drošinātājiem un mikrospraugām.Pirms katra dīvokļa ieejas arī ir drošinātāji.
  Gaidīsim. Jo tas ir apdraudējums visiem Tukumniekiem.

 3. siekala teica:

  Ja man mājās pēkšņi nodegtu visas elektroierīces, tā būtu vnk nereāla traģēdija… Lai to visu sapirktu vajadzētu tīri iespaidīgu summu…
  Jūtu līdzi iedzīvotājiem, kuriem tagad draud jauni un palieli izdevumi…

 4. Bet teica:

  Bet kāds taču ir vainīgs? Nu nevar būt tā, ka pēkšņi notika īssavienojums, pie tam vairākos dzīvokļos! Vai tad tiešām nav ekspertu, kas noskaidrotu īssavienojuma patiesos cēloņus?
  Viss kā MAXIM-as gadījumā!

  • hehe teica:

   Nu un ko eksperts pateiks? ka pārslogojums radies no īssavienojuma, tāpat kā Rīgas pils aizdegās dēļ uguns un Maxima sabruka dēļ sabrukšanas?

 5. es teica:

  Eglisa kungs un Tukuma nami nekad nav vainigi…!
  Tads vaditajs, Gailis- nav vajadzigs kas savu saimniecibu nevar uzturet kartiba.Tukuma nami neko negrib darit, pat neievero dokumentu aprites likumu un menesa laika uz iedzivoteja iesniegtu iesniegumu nemaz neuzskata par vajadzibu atbildet.

 6. es teica:

  nami ir mājas apsaimniekotāji,un viņi ir atbildīgi ja kaut kas nav kārtībā1te vajag labu advokātu un nami maksās par visu!Jāiesaista bez tabu.

 7. a teica:

  Šulca komanda noprivatizēja “Tukuma namus” un tagad diemžēl privātais kantoris izmaksās kompensācijas tikai caur tiesu, kas vilksies gadiem 🙁 Paldies Šulca komandai…

 8. bairons teica:

  Lai BEZ TABU brauc ssurp

 9. Meža iela 13 1.kāpņu telpā teica:

  Mūsu kāpņu telpā pirms gada notika līdzīgs gadījums – galus tā arī neatradām. Tukuma nami atbildēja, ka viņu elektriķa pienākumos ietilpst vien spuldzīšu nomaiņa, bet par to, ka kāpņu telpā kopš 1970.gada elektrības vadi nav mainīti, neviens neatbild.

 10. trrr teica:

  “…Mēs nesaredzam nekādu savu vainu…”
  Nu bet protams ka neviens no Tukuma Namiem negāja ar lomiku neārdijās.
  SIA «Tukuma nami» privāts bizness, tur neko nepadarīsi. Vienīgi šī daudzīvokļu māju varētu turpmāk apsaimniekot paši iedzīvotāji.
  Tukumā labu piemēru, kā to darīt netrūkst.

  Tad sāktu saprast, kas tiem SIA «Tukuma nami» maksā algas.

 11. Dobelniece teica:

  Ļoti neapskaužamā situācijā ir iedzīvotāji, bet zinu labu apdrošināšanas kompāniju kā “BTA Insurance, SE kas piedāvā pie īpašuma apdrošināšanas elektronisko risku apdrošināšanau gan pašai ēkai, gan mantai.

 12. valdis teica:

  Visos dzivoklos nebūs šie bojājumi, es domāju, kad te kāds ir kaut ko darot, pie ēkas galvenās sadales, uz brdi kādam fāzes vadam nulles vada vietā, kā otru paņēmis otru fāzes vadu !
  Ja rozetē pieslēdz ne vis nulli un fāzi, bet abus, dažādu fāzu vadus, tad dabūs ne 220, bet 380 voltus, ierices kas pieslēgtas pie kādas no šim fāzēm var sadegt !
  Tas nav issavienojums !

 13. ES teica:

  Manpirms gada Jauntukumā tieši tas pats bija. Jauntukums savu vainu noliedza, uzlika vainu dzīvoklim kur neviens nedzīvo un teica, lai tiesājos (ar nevienu). Elektriķis te tāds, kurš var tikai lampiņas skrūvēt. Pirms atbrauca sadales tīkls Jauntukums jau bija visu sev pa labu saorganizējuši un visu bojāto mantu vien paši dabūjām nopirkt atpakaļ.

 14. Tabu teica:

  Vispār laba doma par Bez tabu, lai papēta, kas pa lietu!

  • eseris teica:

   tur nav ko “bez tabu” saukt – tāpat jau skaidrs ka kāds uz “0” uzspraudis citu “fāzi”
   – Daudzdzīvokļu mājā ar to grūti cīnīties, toties privātās var uzbūvē labu zemējumu un “0” iezemēt + ja jauda atļauj, uzstādīt pārsprieguma aizsardzību uz visām 3 fāzēm un “0” vada, Lieta darīta (protams ja to prot izdarīt.)

 15. Te pamatīgs darbs juristiem teica:

  “Ar to gribu teikt, ka mēs neesam veikuši nekādas darbības ar elektroietaisēm šajā mājā, jo īpaši jau svētdienā, kuru dēļ varēja rasties kaut kādas problēmas..”

  Ar šo Eglīša kungs publiski paziņo, ka ar elektroietaisēm nekādas darbības, jo īpaši svētdienā nav veicis, lai gan likums nosaka apsaimniekotāja pienākumus apsaimniekojot ēkas.

  Jautājums – par ko tiek veikta apsaimniekošanas maksa, ja fundamentāli māja netiek uzturēta adbilstoši ekspluatācijas noteikumiem un pakalpojuma saņēmējiem (konkrēti šīs mājas iedzīvotājiem) tā rezultātā tiek nodarīti bojājumi.

  Faktiski jāpierāda cēloniskais sakars un zaudējumi, tik vien …
  Cerams, ka apsaimniekotāja civiltiesiskā atbildība ir apdrošināta.

 16. andris teica:

  Ko tas Eglītis muld!?
  “no «Sadales tīkla» nav saņēmis informāciju par to, ka šajā mājā apsaimniekotājam būtu izpildāmi remontdarbi vai kaut kas novēršams.”
  Sadales tīklam NAV jābaksta apsaimniekotājs!!! Vai tad LEK ar noteiktām normām, termiņiem un resursiem attiecas tikai uz Sadales tīklu? Tas attiecās uz visiem!!!! Apsaimniekotājam pašam ir jāplāno apskates un jāveic uzturēšanas remontu cikls… Un tāds vēl sēž par direktoru…. Izlasi savus pienākumus…

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:30

Karjera apspriešanas sapulce Degolē 

2019.04.27 | 11:30

Tikšanās ar mākslinieci Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool