Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Foto: Agita Puķīte

Gadskārtējā Tukuma koru apriņķa skatē /FOTO/

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 21. maijs 11:54

Sestdien, 17. maijā, Tukuma Raiņa ģimnāzijā norisinājās gadskārtējā Tukuma koru apriņķa skate. Īpaša šī skate bija Zantes jauktajam korim, kas diriģentes Ērikas Bogatajas vadībā skatē piedalījās pirmo reizi. Korus vērtēja Dziesmu svētku virsdiriģenti Edgars Račevskis, Romāns Vanags un Gints Ceplenieks.

Skates rezultāti: Tukuma kultūras nama senioru koris «Skandīne» (mākslinieciskā vadītāja Gita Vanaga) – I pakāpe, 42 punkti, Zantes pagasta jauktais koris (Ērika Bogataja) – II pakāpe, 39,3 p., Tukuma Raiņa ģimnāzijas meiteņu koris «Savējās» (Rasma Valdmane) – Augstākā pakāpe, 45 p., Irlavas kultūras nama sieviešu koris «Irlava» (Dace Perševica) – I pakāpe, 40 p., Pūres kultūras nama sieviešu koris «Abava» (Ferijs Millers, Inga Zariņa) – I pakāpe, 41 p., Tukuma kultūras nama sieviešu koris «Noktirne» (Jānis Almanis) – I pakāpe, 42,5 p., Jaunpils novada jauktais koris (Lāsma Pommere) – I pakāpe, 42,5 p., Tukuma kultūras nama jauktais koris «Gavile» (Gita Vanaga) – I pakāpe, 40,3 p., Kandavas kultūras nama jauktais koris «Kandava» (Dzintra Linde) – I pakāpe, 40., Tukuma Raiņa ģimnāzijas jauktais koris «Savējie» (Rasma Valdmane) – Augstākā pakāpe, 46 p., Tumes jauktais koris (Rūdolfs Bacāns, Ritma Zāģere) – Augstākā pakāpe, 46 p., Tukuma kultūras nama skolotāju koris «Vanema» (Jānis Ozols, Tālivaldis Gulbis) – Augstākā pakāpe, 47 p.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 20. maija, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. sekotāja teica:

  Paskatīsimies kā augstākās kategorijas kolektīvu vadītājiem tas atsauksies Smirnovas izstrādātajā atalgojuma sistēmā.
  Aizvadītā sezona parādija ka pati novatore ir sapinusies
  un pati nesaprot pēc kā noteikt samaksu
  kolektīvu vadītājiem.
  Vai skate ir vienīgais rādītājs,jeb sistemātisks,kolektīva audznāšanas darbs?

 2. to sekotāja teica:

  Diez vain Smirnova tur ko lemj. Lemj tur tikai dižais vadonis Šulcs.

 3. un taa teica:

  vēl joprojām gribētos zināt kāpēc skolas kori piedalās pašdarbnieku skatēs. Vai tad starp skolām skates nav? nevar tak salīdzināt skolniekus, kam ir dziedāšanas un koru stundas un pašdarbniekus, kas tiekas labi ja 2x nedēļā.

  • Nikki teica:

   Skola ir tikai pietuvinātā iestāde. Korī dzied absolventi un skolēni. Absolventi, tieši tā pat kā jebkurš cits cilvēks, visu nedēļu ir aizņemti. Tas pirmkārt.
   Otrkārt – skolas mūzikas stundās mūsdienās vairāk mācas mūzikas teoriju un literatūru(vēsturi), nevis koru dziesmas. Tas tā, ja nu kāds sen nav mācījies skolā.
   Treškārt, jābūt pateicīgai skolotājai, jo tieši viņa ir tā, kas ieved jaunos koristus dziedāšanas mākslā. Lielākā daļa skolēnu pēc tam aiziet uz koriem, vai tad ne? Tad kāpēc liegt šādu noderīgu pieredzi!?

   • Urrā! teica:

    Urrā, Valdmanei! Cepuri nost un kāju virsū! Un ja tā labi padomātu, tad saprastu, ka skolas korim ir daudzkārt grūtāk konkurēt pieaugušo kārtā vairāku iemeslu dēļ: 1) skolas korī koristi mainās ik gadu, reizēm rudeni jāsāk strādāt ar pilnīgi citu – neko nemākošu, nezinošu un neprotošu kolektīvu; 2) Skolotājas Valdmanes koris sagatavo vairākas programmas – vismaz divas, to, ko pieprasa pieaugušo Lielo Dziesmu svētku repertuārs, kā arī Skolēnu dziesmu svētku pavisam atšķirīgo un nereti par grūtāko repertuāru. Un kur tad vēl visādas papildu programmas – Valdmanes koris bez papildu ”projektu” piešprices naudas izteiksmē (pie tādām tiek tā sauktie lielie kolektīvi)sagatavo arī vismaz trīs četras papildu koncertprogrammas.
    Nu jau kādu laiku nedziedu Valdmanes korī, bet redzu, ka gandrīz visos rajona kolektīvos kā stingrais mugurkauls ir viņas audzinātie dziedātāji. Nebūtu tādu skolotāju, kuru darbs un tā apjoms nekādos stundu rāmjos neietilpst (viņa pa starpbrīžiem ķer dziedātājus pa vienam), nebūtu mums arī nekādas pašdarbnieku kustības un Rīgas kungu zīmēšanās!

    • nuuu ja teica:

     visu cieņu Rasmai, par darbu gadu garumā un šogad koris skanēja tiešām labi, bet “urrā” pienākas tiem, kas sagatavo no nekā, paskatoties uz citiem koriem, tur tikai retais dzied, kas būtu mācījies pie Rasmas!!! turklāt visi kori sagatavo vismaz 4 jaunas programmas un stipri grūtākas par skolēnu dziesmu svētku repertuāru!!! tas nu ir noteikti.
     viņai nāk jau sagatavoti audzēkņi, kuri dzied, bet pārējiem atnāk tādi, kuri dziedājuši tikai pirms labi ja 10 gadiem un nemāk pat toni paņemt un no tādiem veido kori. pārējiem pat nav tādas iespējas paķert starpbrīdī, ja tā būtu, tad aizietu priekšā pārējie, ka nemetas.

     visu cieņu savējiem, bet šoreiz lielāku atzinību pelnījuši, parasto koru dziedātāji un vadītāji.

     par algām, tiešām nezinu kas tur un kā tur bet paskatoties iepriekšējā gada kolektīvu izmaksas ir tiešām ļoti liela netaisnība!!!

  • brex teica:

   Nu ja tu dziedi suudiigaak par skoleenu…taa diez vai ir skoleena vaina:)

 4. Nikita teica:

  Ha,uz algām sacerējušies! Gan vadība tūlīt kritērijus pārstrādās gaidam tikai:D

Pasākumu kalendārs

2019.07.23 | 18:30

Volejbols Smārdē 

2019.07.24 | 18:00

Pikniks pie Bruņinieku pilskalna 

2019.07.24 | 19:00

Volejbols Irlavā 

2019.07.24 | 19:00

Futbols Kandavā 

2019.07.25 | 18:30

Skriešana pie Melnezera 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool