Rozālija, Roze

FOTO: Pūres pašdarbnieki gadu noslēdz ar vērienīgu koncertu

Twitter
FaceBook
print
2009. gada 29. decembris 14:27

Šī nedēļa Pūres pašdarbniekiem sākās ar īstu līksmi – pirmdien, 28. decembrī, Pūres pamatskolā notika lielais Vecgada koncerts ar izstādi, dziesmām, dejām, teātra spēlēšanu, joku plēšanu, nākotnes zīlēšanu un dāvanu pasniegšanu.

Kā atzina pasākuma rīkotāji, pirmdiena neesot gluži ierasta diena šādiem svētkiem, taču iecere bijusi sapulcināt kopā visus – gan kolektīvu vadītājus, gan dalībniekus, kuri pa nedēļu aizņemti citos darbos un svētkos. Apskatīties, ko mammas, tēvi, vecmāmiņas un vectēvi, bērni, vīri un sievas sastrādājuši, un viņus atbalstīt, bija atnākuši gan ģimenes locekļi, gan draugi.
Atklājot koncertu, paldies par darbu aizvadītajā gadā visiem teica pašdarbnieks un pagastam vienmēr piederīgais Aivars Volfs, piebilstot, ka ļoti gribējies koncertu organizēt vecajā, skaistajā kultūras namā, tomēr darbi neiet, kā plānots. Pirmā tikšanās tur visdrīzāk notikšot pavasara svētkos, 8. martā. A. Volfs atzina, ka šis bijis nopietnu pārmaiņu gads ar pamatotām bažām par nākotni un saimnieciskās darbības apsīkumu: "Ir svarīgi iespējami labāk izdarīt visu, kas no pašiem atkarīgs, nemeklējot vainas ārpusē. Un sajusties piederīgiem savai dzīvesvietai, jo tieši piederības sajūta rada atbildību – par sevi un ģimeni."
Koncertā piedalījās: kapela (vadītājs Ēriks Eihmanis), sieviešu koris «Abava» (diriģents Ferijs Millers), vokālais ansamblis «Smaidas» (vadītāja Velga Dektere), folkloras kopā «Pūralāde» (vadītāja Anita Apine), vidējās paaudzes deju kolektīvs un jauniešu deju kolektīvs (vadītāja Žanna Kļava), dramatiskais kolektīvs (vadītāja Ligita Balode), deju kopa «Kā sendienās!» (Inese Vīnšteine), radošo ideju klubiņš (Beāte Kreicberga). Jāteic, trīs stundas paskrēja kā mirklis – tik interesanti, kvalitatīvi un no sirds veidoti bija visu kolektīvu priekšnesumi. Tāpēc dāvanas no kultūras nama un aktīvā pašdarbnieka Jāna Lepša bija godam nopelnītas. J. Lepsis šoreiz pārstāvēja kultūras nama celtniekus un katram kolektīvam bija piemeklējis asprātīgu un remontdarbos nolūkotu velti: dejotājiem – ventilācijas cauruli (to gan varot atprasīt) un jumta seguma gabalu, korim – trīsdzīslu kabeli, folkloristiem – garas naglas mūzikas instrumenta vietā, kapelai – caurules "tekošu šķidrumu novadīšanai" utt. Katram dāvanā tika arī sevišķais un īpašais Pūrē audzētais ābols (jo citādi jau vietēji tos redzēt nevarot).
Koncertā neiztika arī bez nākotnes zīlēšanas – gan profesionālu zīlētāju, gan domes atsūtītā hipnotizētāja, gan Blaumaņa Tomulīšas vēlējums Jaunajam gadam bija līdzīgs – neklausīt ne tuviem, ne tāliem mošķiem, bet domāt tikai uz labu…Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool