Trešdiena, 2018. gada 21. februāris
Eleonora, Ariadne
Andris un Aija Miezīši
Foto: Jānis Vītols

Cilvēka mūžam daudz, vēsturei – īss mirklis /FOTO/

Autors: Liene Akmens
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 17. septembris 11:06

16. septembrī tika prezentēta grāmata «LTF Tukuma rajonā. Cerētais un sasniegtais», kā arī muzeja izstāde «Tukumnieki Latvijas neatkarības ceļā». Datums piemeklēts zīmīgs – 1988. gada 16. septembrī Tukuma kultūras namā notika Latvijas Tautas frontes Tukuma nodaļas dibināšanas konference.

Jau tagad ir lietas, kas aizmirsušās (pat cilvēki, kas toreiz pasākumos stāvēja līdzās, atbalstīja un tika iemūžināti fotogrāfijās), un ir tapušas dzīvotspējīgas leģendas (Gorbačovs ir ASV aģents; visu izlēma Krievijā, jūs bijāt tikai skrūvītes; lielais milzis PSRS jau tāpat bruka, tādēļ Baltijas valstu neatkarība tām kā no gaisa nokrita u.tml.). Ir aizmirsušies notikumi, ikdienas prieki un sasniegumi.

Bet tādēļ jo vērtīgākas ir atmiņas, ko vēl pagūstam apkopot; fotogrāfijas, kuras nepažēlojam un nododam muzejam, un ticība – ka spējam vienoties, uzdrīkstēties, iemācīties demokrātiju un sekmēt Latvijas uzplaukumu.

Vairāk lasiet 19. septembra laikrakstā.


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Aizdomājos teica:

    Vai tik šie nebija zvērināti komūnisti, pēc tam rūdīti tautfrontījieši, pēc tam vēl n partijās ko ne saskaitīt? Ja vara mainītos šitie būtu pirmie, kas atkal pārmestu kažokus otrādīgi un ar putāmuz lūpām skrietu, ne? Liekulīgākus cilvēkus vēl tikai pameklēt varbūt?

  2. andris teica:

    Vēstures kopējiem gods un slava.

  3. cerētais un sasniegtais teica:

    nupat TV bija reportāža no Tukuma dzemdību nama, kur izskanēja, ka okupācijas laikā 1983.gadā Tukumā piedzima 3 reiz vairāk bērnu nekā atjaunotajā Latvijā 2013.gadā….

Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
No 1. februāra 18.20 līdz 1. marta 17.10
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs ZivsVisi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators