Vera, Vaira, Vairis
Foto: Arhitektu biroja «Mark» vizualizācija

Brīvības laukuma projekta otrais piegājiens

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 27. jūnijs 20:06

Trīs dažādu veidu koku stādījumi, plašas puķu dobes un rotaļu iespējas bērniem, daudz vairāk soliņu un velonovietņu un, galvenais, sakārtota infrastruktūra – šie bija vien daži akcenti, par kuriem, raksturojot Brīvības laukuma jauno veidolu, 18. jūnija finanšu komitejas sēdē Tukuma novada domē stāstīja uzņēmuma «Landshape» ainavu arhitekts Ģirts Runis. Šis uzņēmums sadarbojas ar SIA «Mark arhitekti», kas pirms sešiem gadiem uzvarēja Brīvības laukuma pārbūves metu konkursā.

Atgādinām, ka pirmoreiz SIA «Mark arhitekti» ar iecerēto Brīvības laukuma pārbūves vizuālo ieceri iepazīstināja pirms diviem gadiem – 2017. gada martā, kad šis priekšlikums raisīja daudz diskusiju. Tolaik iebildumi galvenokārt bija par to, vai tik moderns laukuma veidols nodrošinās ērtības visiem tiem, kas reāli laukumu izmanto un izmantos, pat ja tikai pāris reižu gadā atnāks uz svētkiem. Toreiz bija daudz jautājumu arī par autostāvvietām, par piebraukšanu policijai, kā arī apstādījumiem, kokiem un strūklakas izpildījumu.

Ideja – skandināvu stils

Kā stāstīja Ģ. Runis, šobrīd būvprojekts ir izstrādāts līdz finiša taisnei un ir iespēja piedāvāt tā vizuālo risinājumu: “Laika gaitā laukums veidojies haotiski un ar dažādiem uzslāņojumiem, bet bez nosacīta viena stila, taču mūsu iniciatīva ir to salikt vienā pilsētbūvnieciskā kompleksā. Projekta teritorija ir viss Brīvības laukums, neliels posms Lielajā un Elizabetes ielā – vieta, kas atrodas kultūrvēsturiskajā zonā. Šis laukums ir pilsētas centrālais reprezentācijas objekts, pilsētas seja, vārti, identitāte, taču tā jāskata pilsētas “audumā” kopā, redzot to, kas ir apkārt, – infrastruktūru, gājēju celiņus un gājēju plūsmu, ielas, satiksmes plūsmu un virzienus, autonovietnes. Divu minūšu gājienā no Brīvības laukuma ir arī citi objekti, kam ir saikne ar šo laukumu un kas veido vienotu ansambli.”

Plānojot darbu, kā stāstīja ainavu arhitekts, no pilsētas arhitektes saņemts uzdevums radīt pilsētas centrālo laukumu skandināvu stilā, tāpēc, tā vizuālo risinājumu izstrādājot, iedvesmojušies no laukumiem Dānijā, Somijā, Zviedrijā, Nīderlandē: “Tur šo laukumu centrālā funkcija ir nodrošināt pulcēšanās vietu svētku laikā un ikdienā, kas ir būtiskākā publiskas ārtelpas lietošanas funkcija. Cilvēks kā prioritāte – tas ir galvenais nosacījums šajā pilsētas daļā, un ap to arī viss ticis pakārtots.”

Vairāk lasiet 26. jūnija laikrakstā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. nu nez teica:

  atgādina 90os

 2. Edgars teica:

  Kaut kas šajās skicēs izskatās briesmīgi. Vai nav jāskatās dziļāk nākotnē, šis pelēkums nav nedz patīkams, nedz arī vajadzīgs. Tāpat, vai tiešām arī pilsētas centrā nepieciešams rotaļu laukums? Vai ar tiem nav stipri pārspīlēts, katrā zāles pleķītī grib tās stalažas ielikt. Vairāk zaļuma, vairāk dabas, lai mežs ienāk pilsētā, kam tas betons, tās flīzes. Nonāksim pie tā, ka arī Tukums būs to pilsētu sarakstā, kur gaisa kvalitāte ir zem katras kritikas, jau tagad neesam tālu.
  Nevajag skandināvu stilu, mūsu Latvijā. Jārada ir kvalitatīvs Latvijas stils. Vai tiešām mums ainavu arhitektu pietrūkst? Vai arī tiem nekādu savu ideju nav?

 3. Iveta teica:

  Nu neuzrunā mani šis projekts:(((Garlaicīgs.

 4. viedoklis teica:

  Vecpilsētas sirdī nepiestāv šāds laukums, varam jau kaut ko līdzīgu redzēt pie Meierovica pieminekļa- pelēkais betons izskatās neglīti ar vecajām mājām fonā.

 5. Uģis teica:

  Ielu sakārtošanai naudas nav, bet nu šitam gan sagrabināsim, lai ir ar ko lielīties.

 6. Khm teica:

  Par pirti un baseinu aizmirsuši. Par katastrofālo stāvokli ar kultūras namu un pašvaldību ēkām vecpilsētas daļā aizmirsuši. Grūž betonā, nevis cilvēkos.

 7. acīgā teica:

  Piekrītu Edgaram-kāpēc jākopē kādas citas valsts idejas, vai mums savas nav? Un kur paliek strūklaka?

 8. Snorke teica:

  Galīgi garām! It īpaši par bērnu rotaļu laukumu! Nu nav tam jābūt centrā! Pilsētas centrs vienmēr ir ar piesārņotāku gaisu nekā nomalē! Un bērnu spiedzienu troksnis arī centrā nav vajadzīgs.Nesaprotu jaunās māmiņas,kas lēnā gaitā ar ratiņiem pastaigājas pa putekļainajām centra ielām! Nu ja,nomalē jau nebūs kam izrādīties!
  Vai tad nevar to laukumu uztaisīt kā tādu klusu un mierīgu oāzi pilsētas centrā? Ar daudz kokiem un zaļumiem un pēc iespējas mazāk pelēka betona?

 9. jojo teica:

  Jāsaprot, kā tā ir tikai vīzija! Naudas tam NAV un tuvākajā nākotne nav atrodama ( nu ja vienīgi Zvaigzneskalns, pirms vēlēšanām, solītos 70.milj. piesaistīs 🙂 ) . Nesaprotu, kāpēc jākacina cilvēki?!

 10. !! teica:

  Nesaprotu ko iesaks ar majam ap laukumu tas ir privatas, apsegs ar lupatam,pikritu ka to Meirovica kluci tad var vilkt surp

 11. teica:

  Ļoti skaisti un minimāli. Pelēkais jau tikai fonā ēkām, kuras dzīvē nav pelēkas.

  • Ingemāra teica:

   Esmu jau daudz izteikusies par šo nejèdzīgo projektu,bet dome tik stūrē turpat kur iepriekš ar tiem pašiem projektētājiem….Kāpēc skandināvu stils? Mums pašiem nav? Nu jā ,Tukumā tiešām nav, jo visādi diletanti salīduši labās vietās un nu tik rīko! Nekas ari nebūs, kamēr dome pilnībā nenomainīsies. Pilsētai nav galvenā mākslinieka, kurš pateiktu un cīnītos par profesionālu un augstvērtīgu Tukuma vizuālo tēlu.

 12. Tt teica:

  Atkal otkats sanāks…

 13. o teica:

  o,būs par ko runāt!

 14. Guna teica:

  Strūklaka pazudusi. 😕
  Manuprāt, lai piesaistītu tūristus vajadzētu kaut ko košu un krāsainu, pārsteidzošu.
  Šeit nekas no tā nav.

 15. Bomzis Vamzis teica:

  Pilsētas centra galvenā publika ir apkārtējo namu asociālā publika.
  Tiem vajag vairāk nekoptus krūmus , kur iztukšot pudelītes, atliet pārstrādāto pudelīšu saturu un laimīgi pačučēt.
  Vairāk vajag domāt par darbatautas tieksmēm un alkovajadzībām!

 16. SARKANAIS CEKISTS teica:

  KĀDU BASEINU,SLOCENE IR,VARI IZMANTOT NO RĪTA LĪDZ VAKARAM.SAGRIBĒJIES LABIERĪCĪBAS,LABIERĪCĪBAS IR PRIEKS KUNGIEM.PASTĀV AUGSTĀKA KASTA,KURA VAR IZMANTOT LABIERĪCĪBAS.HA HA ‘HĀ!

 17. BOmzim Vamzim teica:

  Tev taisnība! Jo kam gan mūsdienās ir brīvs laiks tusēt kādā konkrētā laukumā – penšiem,mātēm ar ratiņiem, slaistiem,bomžiem,visa vecuma čigāniem … pārējie strādā un tad pārvietojas no punkta A uz B un ,ja viņu maršruts nešķērso Brīvības laukumu,tad viņiem tā dizains būs svarīgs tikai Tukuma svētkos un vēl kādā pilsētas rīkotā pasākumā.

 18. Nu ja teica:

  Šis no tās sērijas, “sunīši vaukšķ a karavānai pofig tā tik iet tālāk 😀
  Baseinam naudiņas naf, pirtij naf, normālam kultūras namam naf , a veku dižam laukumam ir 😀 Nu kas tad ir nepieciešamāks tas ko uzskaitīju vai dižlaukums , lūk jautājums 😀
  Tas atgādina, kā “Jēcis staigāja caurās zeķēs , bet pirkstā bija zelta gredzens “juhuuu , super !
  Tukums rullē tālāk savā garā.
  Tukumieki kad brīvs braucam uz Kuldīgu , tur var atpūtināt gan dvēseli gan puncīšus gan papeldēt baseinā, utt,utt utt.utt.

 19. Anita teica:

  Kuram šī absurdā ideja un plānojums vajadzīgs?
  Pilsētniekiem – vieta bez zaļumiem? Lauku iedzīvotājiem? Vai viņiem, atbraucot uz Tukumu, visvairāk interesē centra laukums, vai aptiekas, tiesa, poliklīnika, veikali u. t. t.? Tūristiem? Bariem vien tur stāvēs un galvas grozīs?

 20. O jā teica:

  Šiki, šiki 😀 un apkārt arī šiki centrā “Amatnieka “”rozā bārbija” un apkārt visam laukumam tikai gan pussagruvušas gan šķības greizas ēkas .Fantastisks stils Tukumam 😀 😀 😀 😀

 21. Born in Tukums teica:

  Strūklaku vajag. Vai tiešam visu tik pelēku – drūmi?

 22. ne_skandināve teica:

  Nelatvisks projekts, bez ūdens elementiem. Neglīti.

 23. Ieva teica:

  Apskatiet rūpīgāk projekta bildes un atradīsiet arī strūklaku! Iesaku, laiku īsinot un bārstot ”asprātības”, noskatīties šī projekta prezentāciju Domes sēdē (gan jau atrodams arhīvā tukums.lv). Jā, dārgs, bet interesants projekts!!!

 24. Tukumnieks teica:

  Tas ka Brīvības laukumu sakārtot vajag, tas mums visiem ir skaidrs.
  Bet šajā projektā tur nekas īpašs nav, tik vien kā nobruģēts un nedaudz pacelts laukums. Pilnīgi nekāda radošuma.
  Vajag kaut ko oriģinālu, simbolisku, Tukumam raksturīgu. Ja centrā nav ezers vai upe, tad strūklaku noteikti vajag, bet tādu efektīvu, varbūt ar mainīgām gaismām vai varbūt vēl kādam ir laba ideja.
  Bērnu laukumu kaut kur maliņā, bet vajag, to prasa mūsdienu pasaule.
  Ja laukums nav vajadzīgs pašiem Tukumniekiem, tad priekš tūristiem gan, jo savu naudiņu tie atstāj. Līdz šim nav nācies diez ko dzirdēt pozitīvas atsauksmes no ārzemju tūristiem. Pilsētā neesot ko redzēt.
  Protams, skaistās puķu dobes arī vajag.
  Mums vajag tādu laukumu, lai varam paši par to lepoties.
  Un atdarināt nekādus skandināvus nevajag. Vajag kaut ko radošu, oriģinālu.

 25. skatiens teica:

  Tukums ir unikāls un neatkārtojams ar savām vecajām ēkām, to izvietojumu vecpilsētā. Sāpīgi skatīties, cik tās noplukušas. Tieši šīs vecās ēkas var piesaistīt tūristu interesi. Manuprāt laukums arī pašreizējā izskatā ir pieņemams ar strūklaku un koptiem apstādījumiem. Kultūras nama ēka būtu atjaunojama…

 26. strūklaka teica:

  Skatījos rūpīgāk. Strūklaka laikam ir tas … objekts, kas izskatās pēc otrādi apgāztas pudeles. Bet nav slikti.

 27. Ewa teica:

  Skatoties bildes, rodas jautājums – kas notiek to personu galvās, kuriem kas tāds liekas pieņemams un kuri ir gatavi īstenot šādu projektu, pirms tam neveicot iedzīvotāju aptauju un neuzklausot pašu tukumnieku viedokļus? Kāda jēga no tāda projekta, ja tas nepatīk lielākajai daļai pilsētas iedzīvotāju?
  Pirmkārt – kāds vēl skandināvu stils?! Kur?! Tukumā?! Paskatieties, lūdzu, vecās bildes, kurās redzams kāds Tukums ir izskatījies senāk! Kāpēc ir jāpārvelk trekna strīpa pāri vēsturiskam laukumam un jāpadara tas plnīgi bezpersonisks?! Varbūt tad arī nojauksim visas koka ēkas, piemēram, Harmonijas ielā un to vietā uzcelsim modernas daudzstāvenes skandināvu minimālisma stilā?! Ja jau projekta virzītājiem ir nospļauties par pilsētas galvenā laukuma vēsturi, tad aiziet – jauksim nost visu un pārtaisīsim Tukumu par betona džungļiem!
  Otrkārt – atvainojos, bet kāds vēl bērnu laukums?! Bērnu laukumi jau nu tiešām nav tā lieta, kas Tukumā pietrūktu, jo tādi ir teju katras daudzstāvu mājas pagalmā + pilsētas parkā? Vai tiešām pilsētas centrā vajag iebāzt krāsainus slidkalniņus un atpūtniekiem likt klausīties spiedzošos bērnos? Tas ir tas pats, ja Rīgā kāds izdomātu izveidot bērnu laukumiņu blakus Brīvības piemineklim! Attopieties!
  Treškārt – mazliet iesmīnu par argumentu, ka esot vajadzīga vieta, kur kopā sanākt plašākam cilvēku pūlim. Ņemot vērā to, cik astronomiski tiek paceltas īres dzīvokļu cenas, es nebrīnīšos, ja Tukums paliks vēl tukšāks un tajā lielajā, pelēkajā, minimālisma stilā ieturētajā centrā ar bērnu laukumiņu, beigu beigās varēs sēdēt paši projekta veidotāji, kamēr parasti mirstīgie rausies darbos, lai nomaksātu smukās summiņas, kuras ar 1.janvāri ripos klāt jau tā augstajām īres cenām.
  Paldies!

 28. to ewa teica:

  Lūgums argumentēt “treškārt”. Cik tad būs jāmaksā īri par 40m2 dzīvokli ar visām ērtībam? Lūdzu bez demagoģijas.

 29. Edvins teica:

  Tukuma daudz labu piemeru,ka sakartot pilsetu..Automazgatuve preti Mego,super ainaviskas vides elements!Brivibas laukuma vajag atkritumu šķirošanas liniju..mums taču vienalga…

 30. XXL teica:

  apskatot projekta attēlus rodas iespaids:
  1.laukums paredzēts mūsdienīgai pilsētvidei ne vecpilsētai
  2.projekta veidotāji nav tukumnieki un neizjūt cieņu pret vēsturisko centru
  3.projekta apstiprinātāji nemīl Tukumu

 31. Nikki teica:

  Jāpiekrīt daudziem iepriekšējiem komentāriem – nepatīk! Ļoti, ļoti nepatīk! Vajadzētu tomēr izsludināt konkursu un ļaut cilvēkiem balsot par labāko variantu (t.i. piedāvāt vairāk variantu). Kā arī – Strūklaku, lūdzu, neaiztieciet!!! Tas ir mūsu pilsētas simbols! 🙂 Pliku laukumu mēs varam apskatīt daudzās citās pilsētās!

 32. ss teica:

  Kāpēc vis ir japiegrūž ar betonu !! Viens laukums jau ir,lai iet un sēž tie kas to izdomāja ! Uztaisat iedzivotāju aptauju,nevis paši kautko ķēzat… Tak skaidrs,ka neko nejēdzat!

 33. Labais teica:

  Nesaprotu,kas vainas tagadējam laukumam?Strūklaka,bruğītis,vienīgais,kāds lielāks koks ēnai vēl prasītos,bet tā nu būtu labojama problēma.Izbūvējot jauno,vietas tāpat vairāk nepaliks,grozi kā gribi.Policijas grausts jānojauc,un parks jau gatavs,cik saprotams policija tāpat pārvācas uz Raudas ielu.
  Otrkārt,vajadzētu padomāt,labāk,par Tukuma ezera atjaunošanu,savādāk ugunsdzēšanas pasākumos pavasaros,droši vien,ir jau iztērēts vairāk līdzekļu kā ezera izbūvei.
  Treškārt,kāda izskatās Tukuma pirmā vizītkarte,Jauntukumā,braucot no jaunā Jelgavas apļa,kur tās pretīgās mazdārziņu būdeles un pussabrukušās siltumnīceles,esat ievērojuši?Aizstādiet,vismaz egles vai tūjas priekšā….kauns skatīties.It sevišķi pavasaros un rudeņos,nu,ziemā arī nav labāk.Ja jāved kāds ciemiņš uz Tukumu,ticiet man,es braucu labāk caur Lauktehnikas apli.
  Paldies,ka izlasījāt!Lai jauka diena un veiksme darbos.

 34. ome teica:

  …”daudz vairāk soliņu”… var jau būt. Bet var uztaisīt tā , ka nav vēlēšanās tur apsēsties. Kā piemēram Meierovica skvērā. Neesmu redzējusi, ka uz tiem klučiem kāds sēdētu un pašai arī negribas

 35. Es teica:

  Tagadējā strūklaka ir pilnigs mēsls,kaut kāds kara laika brīnums.Lai pamācās no citām pilsētām,kā Jūrmalā vai Madonā.

 36. Madara teica:

  Liekas dīvaini, ka vēlas pārveidot laukumu, kuram nav nekādas vainas! Labi, varbūt, ja ļoti grib, var kādu soliņu nomainīt vai piekrāsot, bet laukums pats par sevi ir skaists un tāds tas ir jau gadiem! Kāpēc kaut ko mainīt? Un ko tas laukums dos tiem cilvēkiem? Kāpēc neradīt kaut ko, kas tiešām dos kādu labumu tukumniekiem? Piemēram, pirtis vai baseinu? Agrāk Tukumā bija kinoteātris. Manuprāt, par kinoteātri priecātos vairāk cilvēku, nekā par jaunu laukumu. Cilvēki varētu nedēļas nogalē aziet noskatīties kādu jaunu filmu, nevis kvernēt laukumā uz soliņiem! Ar to visu es gribu pateikt to, ka man šķiet savādi, ka taisās pārveidot jau esošu, skaistu laukumu, nevis tā vietā radīt jaunas vietas, kurās cilvēki pavadītu vairāk laika, kā “jaunajā laukumā”.

 37. Wecais teica:

  Varbūt var tam visam pieiet vienkārši? Deputātiņi grib tērēt nodokļu naudu. Ok. Viņiem šķiet, ka viņiem ir ģeniāla ideja. Ok. Viņi iztērē n-tos simtus tūkstošus jevriku (vai miljonus). Ok. Beigās sanāk tas, kas sanāk. Un tad taisām referenduumu/aptauju Tukuma iedzīvotājiem – vai jūs apmierina laukuma rezultāts. Vienkārši – jā vai nē. Ja 50%+1 balss saka – jā, baigi forši – viss labi. Ja 50%+1 balss saka – sūds (nē),- deputātiņi ar saviem īpašumiem/uzkrājumiem/parādu cietumu sedz šo izklaidi! Viss Īzī! 🙂

 38. Ilmārs teica:

  Tas vien liecina par fantāzijas trūkumu, ja esot “nepieciešama Brīvības laukuma rekonstrukcija skandināvu stilā”. Varbūt ir pēdējais laiks ieskatīties vecpilsētu centru atjaunošanas stilā tepat Latvijā. Gan jau atradīsies kāds, kas uzreiz mēģinās apgalvot, – bet tas taču ir absolūts provinciālisms. Diemžēl absolūta tuvredzība ir censties teritorijas ziņā nelielā laukumā mēģināt savietot visu, cik vien iespējams vairāk, kā argumentu minot, lai apmierināti būtu visi tukumnieki un to viesi… Ja nav citu argumentu, tad tiešām krampjaini jāturas pie tiem. Taču arhitektu lielākā sūtība ir un paliek censties saglabāt un pilnveidot pilsētvides vēsturisko mantojumu, nevis mākslīgi censties savietot nesavietojamo. Un varbūt sākt ar mazumiņu – aizvākt no Brīvības laukuma tik bezgaumīgos kartona vārtus ar uzrakstu – uz Tukumu pēc smukuma…

 39. arī tukumniece teica:

  Šis projekts neiederās mūsu pilsētā- auksts , nemājīgs betons. Strūklaku vajag, patreizējā vai citā veidolā, tā veido pilsētas seju, vairāk zālājus, puķes. Saprotu, ka jāatvēl arī laukums , kur pulcēties tautai. Bet vajag radīt mājīguma sajūtu. Tā ir pazudusi Meierovica laukumā, un tagad to var atņemt centrā.

 40. Foto teica:

  Ilmār, tie kartona vārti lieliski noder perfektu bilžu uzņemšanai kur vakaros vārtu rāmī redzami apdzērušies mūļi.

 41. to to ewa teica:

  Pieaugums no 8 uz 80 centiem par kvadrātmetru; tātad – pieaugums 80-8=72 centiX40 = 28 eiro katru mēnesi klāt.

 42. ss teica:

  Drausmas, kurš tādu projektu var izstrādāt vecpilsētā. Tas ir tas pats, kas uzvilt trenuškas, un uzvilkt žaketi, un visiem klāret, ka esmu mūsdienīgs

 43. tukumniece teica:

  pilsētā jau ir viens pelēks pleķis,Meierovica piemineklis.Tagad grib arī strūklakas laukumu no ziedoša laukuma grib parvērst pelēkā ,nepatīkamā laukumā.Varbūt skanēs skarbi-man tas asociējas ar Salaspils koncentrācijas memoriālu………bezpersonisks,bez ziediem,bez zaļuma……..

 44. to ewa teica:

  Un tu uzskati, ka 3,20 īres maksa MĒNESI par labiekartotu dzīvokli pilsēta, bija adekvāta?!
  Ewa, padomija bedzās 1990g.

 45. Bingo teica:

  Cepums pienākas 🙂
  Lūk situācija iz dzīves, mani jaunieši uz argumentu , nepērciet dzīvokli kaut kur citur nāciet uz Tukumu, atbildēja tieši un konkrēti, ko mēs Tukumā darīsim ??
  Te taču nekā nav , pilnīgi nekā, totāls pension\atu guļamvagons..
  Skumji, bet fakts !!

 46. tukumnieks teica:

  Nekāda dižā vecpilsēta jau te Tukumā nav. Viena, divas ieliņas un viss. Tās pašas mājas noplukušas neatjaunotas, nesakoptas. Par kādu vecpilsētu te runājiet.
  Bet ši projekts neder, jo nobetonēt nav liela māksla un pakaļdarinājumus arī nevajag.
  Tagadējais laukums nokalpojis savu ir. Ja neko nevar izdomāt labāk, tad var atstāt šo pašu tikai bruģi nomainīt un viss. Tā būs daudz lētāk un arī puslīdz pieklājīgi. Strūklaka jau arī tāda paplukusi, vajadzētu tajā pašā vietā kaut ko iespaidīgāku.
  Ja grib fundumentāli ko mainīt, tad lūdzu vēl variantus.

 47. tukumniekam teica:

  kur tad Latvijā tās dižās mazpilsētas ir? Jāpriecājas un jāciena to pašu, kas vēl atlicis…

 48. jana teica:

  Tiešām izskatās slikti, neiederās apkārtējo nolaisto māju vidē, vajadzīgs noteikti cits risinājums! Šobrīd ļoti līdzīgs un neiederās vidē arī Z.Meirovica piemineklis, nevar tādu betonu gāzt mazpilsētā ar vecām, mazām ēkām riņķī.
  Vajadzētu laukumā nojaukt tās sagruvušās ēkas visu rindu, vai gaidām kamēr sabruks kādam uz galvas, kāpēc pāšvaldība neiesaistās pilsētas centa sakārtošanā un nepieņem mērus ?

 49. Zuks teica:

  Ko, lai saka. Pamācieties no Kuldīgas, kā vecpilsētu sakārtot.

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool