Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Foto: Agita Puķīte

Atklāj izstādi – «Tukumnieku sejas»

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 1. septembris 17:38

Tukumnieku sejas Gustava Levāna un Ievas Fārnestes-Cinovskas melnbaltajās fotogrāfijās un Ilzes Paparinskas, Laimas Ermanes, Jāņa Zajarska un Veltas Esmeraldas Kalnozolas-Kalseres zīmējumos. Nopietnas, sirsnīgas, izbrīnītas, smejošas, dabiskas un iestudētas. Lielas. Liekas, ka nevis tu vēro sejas, bet tās vēro tevi; ne tikai vēro, bet paliek zem lupas. Tāds arī bijis izstādes mērķis – rosināt cilvēkos interesi par vietu, kurā viņi dzīvo, par cilvēkiem, ar kuriem esi ikdienā blakus, aicinot ieskatīties viņu sejās.

Šīs fotogrāfijas, kā arī zīmējumi apskatāmi izstādē, kuru 28. augustā atklāja Tukuma bibliotēkā. Izstāde tapusi novada Izglītības pārvaldes, jauniešu centra un biedrības «Ligzda» kopīgajā projektā, kurā jauniešiem vienaudžu vadībā bijusi iespēja mācīties fotografēt un zīmēt. Tā kā atsaucība nav bijusi liela, viņu lomās iejutušies pieauguši un, kā paši atzina, guvuši īpašu pieredzi. Kā izstādes atklāšanā teica fotogrāfs un vienlaikus foto nodarbību vadītājs Gustavs Levāns, viņa uzrunātie cilvēki ar lielāku vai mazāku pierunāšanu labprāt piekrituši fotosesijai: “Daži piekrita uzreiz un pat nopriecājās, ka fotogrāfijas domātas izstādei, citus vajadzēja mazliet ilgāk pierunāt un apstrādāt, taču viss izdevās. Un vēl es priecājos, ka izstādē apskatāmi arī Ievas fotodarbi un ka Velta Esmeralda mūsu projektā vadīja mākslas nodarbības.” Jāpiebilst, ka Gustavam šī ir jau otrā izstāde; viņam ir 17 gadu, viņš dzīvo Tukumā, ir beidzis Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolu, mācās Āgenskalna valsts ģimnāzijā un viņa hobiji ir fotografēšana, klavieru spēlēšana, ēst gatavošana, aromterapija un parfimērijas gatavošana.

Kad izstādes atklāšanā interesējāmies, kāpēc visnotaļ nopietni cilvēki piekrituši pozēt, noskaidrojām, ka bijis interesanti apskatīties uz sevi no malas, ļauties provokācijai, kā arī pabūt starp jauniem cilvēkiem un ienest izstādē arī kādu “vecāku” sajūtu. Kāds teica, ka izskatās nedaudz citādi nekā ikdienā, savukārt kāds, ka viņa būtību Gustavs “nolasījis” pilnīgi precīzi.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Kandavā 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool