Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Aktuālākā problēma Tukuma novadā – mazās skolas

Twitter
FaceBook
print
2009. gada 11. augusts 07:16

Pirmdien, 10. augustā, ar žurnālistiem tikās novada domes priekšsēdētāja vietnieki Aivars Volfs un Ēriks Lukmans, izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis un sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede.

Sarunas par skolām turpinās

Pagājušajā nedēļā rakstījām, ka jaunajā mācību gadā darbu neturpinās Lestenes pamatskola. Šobrīd kļuvis zināms, ka Sēmes pamatskolā notikusi sapulce, kurā vecāki piekrituši tam, ka bērni mācās apvienotajās klasēs. Jaunsātu pagastā vecāku sapulce būs otrdien, savukārt Praviņu pamatskolas bērni un vecāki tikuši aptaujāti, bērni gatavi mācīties apvienotās klasēs un skola gatava iztikt ar to naudu, kas tai tiks piešķirta. Domes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Lukmans stāstīja, ka lielākā problēma – vai vecāki bērnus pēc tam neizņems un vai lēmumu par skolas slēgšanu nenāksies pieņemt pēc jaunā gada.

Sanāksme par maršrutiem

Domes izpilddirektors M. Rudaus-Rudovskis skaidroja, ka šodien paredzēta tikšanās ar pasažieru pārvadāšanas uzņēmumu «Tukuma auto» direktoru Ilgvaru Kalniņu, izvērtējot jau esošos skolēnu pārvadāšanas maršrutus novada teritorijā un tos, kuros pašvaldības līdz šim veica pašpārvadājumus. Pats galvenais – tikt skaidrībā, uz kurieni pašvaldības bērnus ved, un saplānot maršrutus tā, lai tie nepārklājas un lai lieki netērētu naudu. A. Volfs atzina – problēma tā, ka iespējami īsā laikā bērni jāatved līdz skolai, lai viņiem nebūtu ilgi jāgaida līdz stundu sākumam, tāpēc domāts vietām pārskatīt skolu darba laiku.

Pirmsskolas pedagogiem sola piemaksāt

Tā kā pēc valsts budžeta grozījumiem pedagogu darba samaksas noteikumos pirmskolas izglītības skolotājiem valsts sola apmaksāt ne vairs 36 stundas nedēļā, bet tikai 30 stundas, starpību sola segt pašvaldība. Šobrīd tiek apzināts, cik daudz naudas no pašvaldības budžeta vajadzēs, lai skolotājiem varētu maksāt Ls 250 par likmi.

Darbu sāk dienas centri un patversme

Šodien darbu pēc atvaļinājuma atsāk bērnu dienas centrs «Saimīte», bet 13. augustā atsāks strādāt invalīdu dienas centrs «Saime» un patversme.

Aicina iedzīvotājus pieteikties padomēs!

Joprojām pagastu iedzīvotāji var pieteikties darbam pagastu konsultatīvajās padomēs. Tās darbosies katrā pagastā, un tā būs iespēja sabiedriski aktīviem cilvēkiem no apakšas virzīt pagasta iedzīvotājiem un attīstībai svarīgākus jautājumus. Par vēlmi darboties padomē iedzīvotāji var informēt sava pagasta izpilddirektoru vai sekretāri, vai arī, personiski zvanot novada domes priekšsēdētāja vietniekam Aivaram Volfam pa tālruni 29249362. Padomes plānots apstiprināt augustā.

Pirmās iedzīvotāju pieņemšanas pagastos

Pagājušo piektdien iedzīvotājus Džūkstes pagastā pieņēma Ē. Lukmans. Viņš stāstīja, ka uz tikšanos atnākuši ap 10 cilvēku. Jautājumi bijuši dažādi – gan par skolu, pagasta labiekārtošanu, gan konsultatīvajām padomēm, kurām cilvēki aktīvi piesakās un tieši Džūksti šai ziņā varot minēt par piemēru. Runāts arī par kapu pārņemšanu no draudzes pašvaldības pārziņā, aptiekas punkta veidošanu un citiem jautājumiem. Novada vadītāja vietnieks aicināja iedzīvotājus nākt uz pieņemšanām un stāstīt par to, kas satrauc, vai arī izteikt priekšlikumus kopīgam darbam.

Viens pretendents

Pagājušajā nedēļā noslēdzās konkurss par Irlavas vidusskolas stadiona seguma atjaunošanu. Tajā pieteicās viens pretendents SIA «Šlokenbeka», ar kuru visdrīzāk arī slēgs līgumu.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. jautājus teica:

  man gribētos zināt kā būs ar pulciņiem bērniem tajos pagastos, kur tiks likvidētas skolas, jo ja tiks izstrādāti autobusu maršruti, tad ir jāņem vērā, ja bērni skolā citā pagasta aizkavējas pulciņos, arī tiem bērniem pēctam jātiek mājās.

 2. Pulciņš teica:

  Kādi vēl pulciņi? Šķiet, ka interešu pulciņiem skolās finansējums ir nogriezts par 100%. Paliek Mūzikas, Sporta utml. skolas, bet ja var atļauties tajās savu atvasi laist, tad jābrauc arī pakaļ vakarā. Kaut vai kooperējoties ar tuvākajiem kaimiņiem.

 3. puķīte teica:

  10 interesenti? Tad jau Džūkstē viss kārtībā – nekādu problēmu. Izglītības reforma var iet pa veco ceļu. Galvenais nauda, ņaudēšana un piketi. Viens skolotājs var pildīt vairākas slodzes vai pusslodzes, bet citam bezdarbnieka tarba.
  Kā tie domes speci kļūdījušies ar to Smilšu ielas pirmskolu, būtu vēl kādi 8 bezdarbnieki.

 4. xx teica:

  Tad jau visiem no laukiem jābrauc uz Tukumu mācīties! Būs gan Mūzikas skola, gan Mākslas skola, gan Sporta skola! Vākarā pa autobusiem un mājās! Tukuma novads nav nemaz tik liels, ka nevarētu izvadāt bērnus! No Praviņām jau noteikti, jo skola tik un tā nav pagasta centrā, un autobuss vadā bērnus!

 5. z teica:

  Priecājieties, vismaz zināsiet, kur Tukums atrodas. Brauksiet kā uz balli, nav ko sēdēt krūmos.

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool