Meldra, Meldris, Melisa
Aija Veinberga no Engures vēlējās uzzināt, kā strādā tādas lielas pašvaldības kā Tukums vadītājs Juris Šulcs

6. decembris – Ēnu diena

Twitter
FaceBook
print
2007. gada 6. decembris 13:02

Atsaucoties sabiedriskās organizācijas «Junior achievement» aicinājumam, skolu jaunieši šodien, 6. decembrī, iesaistās Ēnu jeb skolēnu karjeras izglītībai veltītā dienā. Tajā viņi vēro, kā norit darbs iestādēs un uzņēmumos un kā strādā kāda konkrēta amatpersona vai darbinieks.

Visā valstī Ēnu dienai bija pieteikušies apmēram 2 000 skolēni un 115 darba devēji, savukārt Tukumā ēnas bija pieteikušās Tukuma domē, Mākslas skolā, «Unibankā», kultūras namā, «Hansabankā» un Tukuma patversmē.
Tukuma domē pirmo sastapām pārvaldes sekretāres Aigas Priedes ēnu Justīni Spriesli no Tukuma 2. vidusskolas. Viņa pastāstīja, ka darbs domē viņai šķiet interesants, tiesa, profesiju viņa vēl nav izvēlējusies, tāpēc nevar pateikt, vai šis būtu tas darbs, ko gribētu darīt. To gan pamanījusi, ka sekretārei ir ļoti daudz darba un ļoti daudz jāzina.
Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs sastrādājās ar Engures vidusskolas 12. klases skolnieci Aiju Veinbergu. Viņa pēc vidusskolas iecerējusi apgūt vai nu jurisprudenci vai uzņēmējdarbību. Kļūst par Tukuma domes priekšsēdētāja ēnu viņa vēlējusies tāpēc, ka šķitis interesanti redzēt, kāda ir tik lielas pašvaldības vadītāja ikdiena. Viņa novērojusi, ka Tukumā ir daudz izdarīts, tātad varētu pieļaut, ka ieguldījumu šajā darbā devis arī J. Šulcs.
Anna Beate Būmane no Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas un Paula Vilumsone no Raiņa ģimnāzijas bija domes projektu direktores Zanes Siliņas ēnas, bet Liene Veinberga no Engures vidusskolas – finanšu departamenta vadītājas Lailas Dzalbes ēna.
Jāpiebilst, ne visas ēnas, kas interneta mājas lapā bija pieteikušās, solīto pildīja. Neatnāca četras domes priekšsēdētāja ēnas, līdzīga situācija bija arī citiem darbiniekiem. Lai arī viņi smaidot izteicās, ka jaunieši droši vien aizgulējušies, tomēr nenoliedza, ka šādu attieksmi var saukt par vieglprātīgu, jo šajā dienā darbs plānots tā, lai pagūtu gan paveikt ikdienas pienākumus, gan parūpētos, lai jauniešiem būtu interesanti.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool