Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Foto: Liena Trēde

Skolēni Tukumā klausās slimnīcas māsu lekciju par medicīnu

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 2. aprīlis 14:21

29. martā Tukuma pilsētas muzejā «Pils tornis» par to, kas tad būtu jāņem vērā jauniešiem, kuri apsver savu profesionālo nākotni saistīt ar veselības aprūpi, pastāstīja Tukuma slimnīcas galvenā māsa Inita Lazare un operāciju māsa Inga Birzniece. Pasākums bija kārtējais informatīvais papildinājums izstādei, kas veltīta Tukuma slimnīcas 130. gadu pastāvēšanai. Bet daļai publikas – kā E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas 8. klasei – vēl viena iespēja ielūkoties kādas profesijas aizkulisēs, ko, kad vien rodoties tāda iespēja, darot jau visa šī mācību gada garumā.

Strādāt medicīnā – būt par ārstu, māsu vai māsas palīgu – nav viens vienīgs rožu lauks. Jā, tā ir iespēja palīdzēt citiem, allaž apgūt jaunas vai noslīpēt jau esošās prasmes, izjusts patiesu gandarījumu par labi paveikto – par izglābtu veselību un pat dzīvību. Taču tam visam pāri klājas cītīga un pacietīgā mācīšanās, psiholoģiski un nereti arī fiziski ļoti smags darbs, dažnedažādi riski – risks inficēties, traumēties, tapt apstarotam, aparatūras nokarsētām, neizgulēties, kārtīgi nepaēst u.tml. To visu un vēl vairāk savā stāstā atgādināja un uzsvēra arī I. Lazare. Pati, kad beigusi strādāt bērnu nodaļā, vēl trīs gadu garumā naktīs dzirdējusi visu, ko dara kaimiņi, jo tāds izveidojies ieradums – dežūru laikā rūpīgi klausīties, kas notiek visapkārt. Tieši tādēļ viņa uzsver, ka minēto profesiju vispareizāk būtu izvēlēties tikai tad, kad sirds tā liek, nevis, piemēram, ja vecmāmiņai tā patiktos un gribētos, ka ģimenē kāds kļūs par mediķi un nepieciešamības gadījumā, varbūt varētu palīdzētu.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 31. marta, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Vārds teica:

    Viss ir slikti. Mācies, čakarējies, gaidi cieņu un atzinību. Palīdzēt nevari, jo beigušās kvotas. Tam kuram vari palīdzēt, tas tevi iesūdz tiesā. Kāda vēl cieņa cietumā ? Ir speciālists, nav iekārtas. Ir iekārtas, nav speciālists. Viss pakaļā.

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool