Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Žani Lipki atveidos aktieris Artūrs Skrastiņš, bet viņa dēlu Zigi – Matīss Knipļuks

1. februārī Tukuma ielās ierobežos gājēju un transporta kustību

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 31. janvāris 10:21

Filmas «Puika ar suni» uzņemšanas grupa informē, ka 1. februārī no 6.00 līdz 18.00 Tukuma pilsētas ielās būs satiksmes ierobežojumi, jo notiks filmēšana: “Lielajā ielā 17/19; Dārza ielā 14, 16, posmā no Talsu līdz Harmonijas ielai; Talsu ielā 21 un pagalmos, kā arī Brīvības laukumā 3A satiksmes un gājēju ierobežojumi laikā līdz 5 minūtēm. Kadra vajadzībām uz ielas lūgums nenovietot mūsdienu automašīnas. Ņemot vērā, ka tiek uzņemta vēsturiska filma māju pagalmos un logos tiks veiktas pagaidu izmaiņas. Filmēšanas laikā lūgsim ievērot klusumu. Jau iepriekš pateicamies iedzīvotajiem par izrādītu atsaucību un sapratni.

Atbildīgā par filmēšanas vietu sagatavošanu un norisi ir filmēšanas vietu menedžere Ingrīda Nagle (e-pasts: ingrida.nagle@gmail.com, tālr. 26871986), ar kuru aicinām sazināties jebkuru jautājumu vai sīkākas informācijas nepieciešamības gadījumā.”

25. janvārī Kauguros sākās režisora Dāvja Sīmaņa jaunās filmas «Puika ar suni» filmēšana, kas top filmu studijā «Mistrus Media» un tiek veidota Nacionālā Kino centra organizētās filmu programmas «Latvijas filmas Latvijas simtgadei» ietvaros. Filma vēsta par unikālā rīdzinieka Žaņa Lipkes dzīvi un notikumiem, kas vācu okupācijas laikā risinājās Rīgā un Lipkes mājā Ķīpsalā. To Latvijas personību vidū, kas no nāves glābuši citus, Lipke ir visspilgtākais piemērs – aizrautīgs, bezbailīgs avantūrists, kurš, pateicoties savai dabiskajai cilvēcībai, paglāba vairāk nekā pussimtu nāvei nolemtu ebreju. Šie Latvijas vēstures traģiskie notikumi līdz šim nav atspoguļoti Latvijas kino, un tā būs pirmā spilgtā liecība par šo Latvijas vēsturei būtisko lappusi.

Filma «Puika ir suni» ir režisora Dāvja Sīmaņa otrā spēlfilma, kas iecerēta kā vērienīga, precīza vēstures rekonstrukcija. Plānots, ka filma Latvijā uz ekrāniem varētu nonākt 2018. gada pavasarī.

“Filma ir vislabākais veids, kā atgādināt par notikumiem, kas vēsturē ir svarīgi un neļauj cilvēkiem aizmirst to, ka viņi ir spējīgi uz totālu noziegumu. Šis atgādinājums, kurā parādās gan masveida nozieguma nospiedums, gan arī varonība tās visvienkāršākajā formā – kad cilvēks, īsti neapzinoties, palīdz citiem cilvēkiem izdzīvot apstākļos, kad izdzīvošana tikpat kā nav iespējama. Žanis Lipke to nedara tāpēc, ka viņš ar to varētu pelnīt, bet gan rīkojas humānistiska mērķa labad, kuru viņš līdz pat galam neapzinās. Atgādinājums par vēsturi mums vienmēr vajadzīgs, jo mēs tiecamies aizmirst tās vēstures mācības, kas pagātnē bijušas,” stāsta filmas režisors D. Sīmanis.

Filmas operators ir Andrejs Rudzāts, filmas māksliniece – Kristīne Jurjāne, producenti Antra Gaile un Gints Grūbe, filmas scenārija autori Dāvis Sīmanis un Matīss Gricmanis. Filmas stāsts veidots pēc Ineses Zanderes topošās grāmatas motīviem, Žaņa Lipkes lomā aktieris Artūrs Skrastiņš, Johannas Lipkes lomā Ilze Blauberga, viņu dēla Ziga lomā skolnieks Matīss Knipļuks. Filmēšana turpināsies janvārī un februārī Jūrmalā, Rīgā un Tukumā. Filmas tapšanu atbalsta Nacionālais Kino centrs, Rīgas Domes Kultūras departaments, Eiropas Komisijas programma «Creative Europe» un Tukuma pilsētas dome.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Radiators teica:

  Jūs āksti. Kam tad izveidoja cinevillu ? Vācaties tur filmēt.

 2. atbilde teica:

  Suņu villa jau ir privātīpašums un kurš tad tur laidīs konkurentus?

 3. Janis Žipskis teica:

  nenovietot mūsdienu mašīnas? Ja novietošu – ko izdarīs?

 4. Radiators teica:

  Lūgums nav obligāti jāpilda. Lielā iela, Talsu iela, Brīvības laukums ir centrālās ielas. Varbūt uzreiz visu Tukumu slēgt un izdot oficiālu aizliegumu pārvietoties ?

 5. R.B. teica:

  Tukumā dzīvo cilvēki kuriem viss ir slikti….. sūnu ciems…. b….

  • jā, sūnu ciems, jo: teica:

   Pilsētas domē darbinieku pardaudz, ja jau darba laikā var atļauties filmēties. Darba laika uzskaite arī nekāda! Algas droši arī tas neietekmē! A, ka filmē, tas labi.

 6. dizlaiks teica:

  Dēļ šis filmas varbūt čaks noris un stalone brauks filmēties uz Tukumu… a jūs te bļaujat !!! Padomājiet pa to..

 7. NuNu teica:

  Ak, viss ir slikti, viss ir tik slikti…Mašīnas palūdza neatstāt uz ielas un būt saprotošiem, ja nāksies VESELAS 5 minūtes pagaidīt, līdz uzfilmēs kadru… Kā jūs, nabadziņi, tā dzīvojat, koē, ka viss vienmēr ir tik slikti un nekad nav jums pa prātam?

 8. teica:

  Filmas veidotājiem novēlu izturību, strādājot burkšķu ciemā! 🙂

 9. eseris teica:

  savā laikā kad Lielā ielā pie dārzeņu veikala uzņēma “kāpās bridēju” nekas jau traģiska nenotika – nedaudz pastāvējām paskatījāmies un jau drīz gājām tālāk uz pilsētas centru. . .
  Tagad palasot komentārus rodas sajūta ka “Jelgavas slimnīcas filiāle” uz Tukumu pārcēlusies.

 10. antiheiteris teica:

  visi heito

 11. Cukurs-Zuckerman teica:

  Sniega apbižotajiem klāt nākusi jauna nelaime: filmas uzņemšana.

 12. skoba teica:

  Bet ja es uzgriezisu uz pilno AC.DC! Un pie loga pieliksu tumbu? Vai mani sodīs,ja es dienas laikā klausisos muzonu?

 13. Tukumniece teica:

  Burkšķi! Apmainīties savā starpā ar tel.nr. un rakstat savus stulbos komentārus viens otram! Beidziet līst internetā!

 14. °salom teica:

  Gribu filmu par Laventu vai Karginu ar nosaukumu °Es tikai smejos°

 15. rolands teica:

  laujiet tiem cilvekiem stradat lai vini filme to filmu man patik ka beidzot musu tukuma kauko uznem malaci ta tik turpinat novelu lai jums izdodas uznemt so filmu

 16. dad teica:

  Ak šie gudrie, lepnie tukumnieki

 17. zentiš teica:

  Ak, jē, tik daudz kometāru!Un kādi!!!Tukumā ir ziepes, dumji, uzpūtīgi, aprobežoti komentāri. Nezin, kādā vecuma amplitūdā?

 18. beseris teica:

  A sai filmai vai tad ari ir privats sponsors?Pareizi ir-nodoklju maksataji!

Pasākumu kalendārs

2019.07.23 | 18:30

Volejbols Smārdē 

2019.07.24 | 18:00

Pikniks pie Bruņinieku pilskalna 

2019.07.24 | 19:00

Volejbols Irlavā 

2019.07.24 | 19:00

Futbols Kandavā 

2019.07.25 | 18:30

Skriešana pie Melnezera 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool