Tukuma šāvēji – labākie valstī

No piektdienas līdz svētdienai Tukuma šautuvē norisinājās Latvijas komandu čempionāts pneimatiskajiem ieročiem. Čempionātā startēja 100 dalībnieku no visas Latvijas – Rīgas, Daugavpils, Dobeles, Aizputes, Talsiem, Krāslavas un, protams, Tukuma.

Kā mūs informēja Tukuma Šaušanas sporta kluba šaušanas instruktors Zigfrīds Markainis, šo gadu Tukuma šāvēji iesākuši teicami – ar ļoti labiem rezultātiem. Proti, astoņu sieviešu komandu konkurencē Tukuma 1. komanda – Inga Eizengrauda, Liene Rugāja, Gita Upmane, izcīnīja uzvaru, bet 2. komanda – Ilze Blanka, Baiba Strautmane un Elīna Zeltiņa – ierindojās 6. vietā.
Vīriešiem startēja 11 komandas, no kurām Tukuma pārstāvēja trīs. Pirmajai komandai – Igoram Strautmanim, Andrim Peipiņam un Vladislavam Gedjunam – 1. vieta (iegūti 1668 punkti). Otrajā vietā, no uzvarētājiem atpaliekot tikai par diviem punktiem (1666 punkti) ierindojās Tukuma 2. komanda (tajā startēja Tukuma jaunākais dalībnieks Kristaps Smilga, kurš uzrādīja arī labāko sacensību rezultātu, kā arī Uldis Piņķis un Inārs Zaļums). Savukārt Tukuma 3. komanda – Emīls Vasermanis, Ģirts Stepanovs un Edgars Andersons – ierindojās 8. vietā.
Nākamās nozīmīgās sacensības Tukuma šāvējiem paredzētas 22. un 23. janvārī Rīgas čempionātā (pneimatiskie ieroči).