«Silva» sāk rudens sezonu

Pirms sākt rudens sezonu, ieskatīsimies vasarā padarītajā – liela daļa no Tukuma kluba orientieristiem piedalījās sacensībās gan Latvijā, gan ārzemēs.

Svētdien, 28. augustā, notika gadskārtējās sacensības «Latvijas klubu orientēšanās kauss stafetēs» Tumšupē (Ropažu novads). Tukums uz sacensībām pulcēja trīs komandas, kur katrā startēja 10 dažāda vecuma un meistarības orientieristi. Kopumā piedalījās 60 komandas no vairāk nekā 20 klubiem.
Pavasarī uz Somijas orientēšanās daudzdienu sacensībām «Fin5» devās Beata Freimane, Evija Freimane, Harijs un Inese Lācari. 23 valstu konkurencē B. Freimane savā grupā izcīnīja 2. vietu.
Savukārt Latvijas lielākajās sacensībās «Kāpa» savā grupā Agnis Lukačovs ieguva 1. vietu, bet Marga Jēkabsone – 3.
Viens no lielākajiem orientēšanās pasākumiem Latvijā bija Eiropas čempionāts, par kuru rakstījām arī mēs. Par labākajiem Eiropā kļuva Anita Liepiņa un Helmuts Lukačovs, bet A. Lukačovs palika ceturtais.
Slovākijā jūlijā notikušajā «Karsta kausa» izcīņā 3. vietu izcīnīja B. Freimane un Rihards Šneiders.
Augusta sākumā starptautiskajās sacensībās «Malienas kauss» H. Lukačovs izcīnījis 2. vietu, tādējādi Latvijas kausa kopvērtējumā pakāpjoties uz 2. pozīciju.
Noslēdzies arī «Latvijas gāzes kauss», kas notika četrās kārtās, un šajās sacensībās M. Jēkabsone savā grupā palikusi nepārspēta līdere.
Vēl pie starptautiskiem sasniegumiem pieminēsim tukumnieka Gunta Dišlera panākumus, viņš Eiropas Mežinieku čempionātā Lilehamerē (Norvēģija) ieguvis 8. vietu.
Tāpat dažādi panākumi gūti Rīgas lielākajā orientēšanās seriālā «Magnēts», kā arī piedzīvojumu sacensībās «X-Race» un «Līdzsvarā».
Nu COK «Silva» uzsāk rudens sezonu tepat, Tukuma apkaimē. 1. posms – šodien, 30. augustā, starts no 17.00 «Sveikuļos».