Liepiņš uzvar supermoto pēdējā posmā, bet kopvērtējumā – ceturtais

7. septembrī Jelgavas kartinga trasē «Rullītis» norisinājās LaMSF (Latvijas Moto Sporta Federācijas) rīkotais Latvijas Supermoto SM kausa noslēdzošais, 5., posms, kurā SM Street klasē uzvaru izcīnīja sporta kluba «Tukuma brāļi» motobraucējs Lauris Liepiņš, bet sezonas kopvērtējumā sportists ierindojās 4. pozīcijā.

Bijušais motokrosa braucējs L. Liepiņš supermoto SM Street (motocikli, kuriem atļauts piedalīties ielu satiksmē) klasē debitēja šī gada jūlijā. Jau pirmajās sacensībās tukumnieks izcīnīja uzvaru. Arī nākamajā posmā Liepiņš uzvarēja, kā arī pēdējā posmā Jelgavā motobraucējs bija labākais.

Tā kā Liepiņš pirmos divus posmus izlaida, kopvērtējumā mūsu sportists savā 1. sezonā supermoto spēja pakāpties uz augsto 4. pozīciju, bet par čempionu tika kronēts Imants Kalniņš.

Supermoto – no franču valodas ”supermocis” – ir maksimāli lielas kubatūras divtaktu vai četrtaktu (pārsvarā) krosa vai enduro motocikls, speciāli sagatavots ātrai braukšanai un lēkšanai pa dažāda seguma ceļiem un trasēm. Termins “supermotard” nozīmē ”supermotociklists” (no franču val.), un ar to tika apzīmēti pirmie supermoto sacensību dalībnieki, kas sacentās par labākā motobraucēja titulu speciālā jaukta seguma trasē (minimums 70% asfalta vai betona segums un maksimums 30% smilšu, grants, izdedžu u. c. irdenā seguma).