Latvijas veterānu savienības 49. sporta spēlēs

Jūrmalā noslēgušās Latvijas Sporta veterānu savienības 49. sporta spēles basketbolā dāmām, futbolā kungiem un vieglatlētikā.

Tukuma basketbolistes astoņu komandu konkurencē kopvērtējumā ierindojās 2. vietā, finālā piekāpjoties ar rezultātu 29:38 Bauskas un Rundāles apvienotajai komandai. Tukumu pārstāvēja Laila Lagzdiņa, Agita Roķe, Kristīne Zara, Guna Horelika, Sanita Netlaus, Kristīne Meija, Dace Zeltiņa, Eva Zīvarte un Inese Degterjonoka. 3. vietā ierindojās cēsinieces.
Futbolā kungiem vecuma grupā «35+» astoņu komandu sāncensībā fināla cīņā par 3. vietu Tukuma futbolisti pārspēja Viļakas komandu ar rezultātu 2:1. Mūsu komandā spēlēja Aivars Strautiņš, Jurģis Žuburs, Aleksandrs Ancerēvičs, Artūrs Zaremba, Sergejs Uvarovs, Uldis Doroškēvičs, Māris Buks, Ronalds Dakters, Aivars Voicišs, vārtsargs Andis Ožets, kurš otrajā sacensību dienā nomainīja traumu guvušo vārtsargu Sergeju Kovaļovu.
«40+» grupā Tukuma futbolisti tāpat astoņu komandu konkurencē cīnījās par 5. vietu, kur ar 4:0 pārspēja Jēkabpils futbolistus. Tukumu pārstāvēja Dzintars Ābele, Arnis Eimanis, Igors Zaļevskis, Juris Šablinskis, Māris Bērziņš, Modris Pļaviņš, Vladimirs Klagišs, Aldis Beļizovs, Rolands Rugins, vārtsargs Juris Augustāns.
Vieglatlētikas sacensībās Tukuma Vieglatlētikas klubu pārstāvēja 15 dalībnieki, kopumā izcīnot 28 medaļas. Kopvērtējumā 33 komandu vērtējumā mūsu novada vieglatlēti izcīnījuši piekto vietu, kas ir pēdējo gadu augstākais rezultāts. Par trīskārtēju šo spēļu čempioni kļuva Laila Pētersone, kas uzvarēja visās lēkšanas disciplīnās – augstlēkšanā, tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā, kā arī izcīnīja 3. vietu 4×100 stafetē komandā ar Andu Germovu, Guntu Helmani un Lieni Gudrinieci. Par divkārtēju zelta medaļu ieguvēju 3 un 5 km soļošanā kļuva Baiba Frišenbrūdere, savukārt Liene Gudriniece – tāllēkšanā un trīssolī. Savukārt vecākais Tukuma pārstāvis Oļegs Fjodorovos grupā «75+» izcīnīja divkāršu uzvaru – 100 m sprintā un tāllēkšanā, bet 2. vietu 3 km soļošanā. Pa zeltam un sudrabam «45+» grupā – Madaram Breidem (uzvara 5 km soļošanā un 2. vieta 10 km) un Modrim Liepiņam (uzvara 10 km soļošanā, 2. vieta – 5 km). Pie godalgām dažādās skriešanas disciplīnās tika Anda Germova (100 un 400 m) – divas 2. vietas, Guntai Helmanei 2. vieta šķēpa mešanā un 3. – tāllēkšanā; Mārītei Ozolai zelta medaļa lodes grūšanā, sprinterim Arnim Valbem 2. vieta 100 m distancē; Dainim Pridānam 3. vieta 100 m sprintā, bet lodes grūšanā – labākais rezultāts no Latvijas pārstāvjiem, jo ārpus konkurences sacensībās startēja arī Lietuvas sportisti; Mārim Mednim 2. vieta augstlēkšanā un 3. – trīssolī. Gunāram Pavlovskim – 2. vieta vesera mešanā, Ludim Pakalnam «75+» grupā divas 3. vietas – vesera un šķēpa mešanā; Raimondam Žizņevskim 3. vieta tāllēkšanā «40+» grupā.