Latvijas pistoļnieki kvalificējas Eiropas jaunatnes līgas finālam

Somijas pilsētā Ekenā Eiropas jaunatnes līgas ziemeļu reģiona kvalifikācijas sacensībās šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem 14 līdz 18 gadus veciem jauniešiem Latvijas pistoļnieku komanda ar Agati Rašmani un Gvido Cvetkovu (Dobeles sporta skolas audzēkņi, treneris Vilnis Celmiņš), Kristapu Smilgu (Tukuma Sporta skola, treneris Zigfrīds Markainis) izcīnīja 2. vietu

Somijas pilsētā Ekenā Eiropas jaunatnes līgas ziemeļu reģiona kvalifikācijas sacensībās šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem 14 līdz 18 gadus veciem jauniešiem Latvijas pistoļnieku komanda ar Agati Rašmani un Gvido Cvetkovu (Dobeles sporta skolas audzēkņi, treneris Vilnis Celmiņš), Kristapu Smilgu (Tukuma Sporta skola, treneris Zigfrīds Markainis) izcīnīja 2. vietu. Latvijas komanda ar pārliecinošiem rezultātiem komandu savstarpējās sacensībās uzvarēja gan Somijas (rezultāts 14:10), gan Zviedrijas (14:10), gan Norvēģijas (23:1) jauniešus, pēdējā mačā piekāpjoties tikai Polijas vienaudžiem ar 8:16. Ziemeļu reģiona 1. un 2. vietas ieguvējkomandas kvalificējās Eiropas jaunatnes līgas finālturnīram, kas notiks šā gada oktobrī Slovēnijā. Finālturnīrā piedalās astoņas labākās Eiropas komandas. Jāpiebilst, ka visās sērijās no Latvijas komandas dalībniekiem stabilāko sniegumu demonstrēja tieši tukumnieks Kristaps.

Panākumi Latvijas junioru čempionātā

19. un 20. aprīlī Tukumā un Dobelē norisinājās Latvijas Junioru 2013. gada čempionāts ložu šaušanā. Kārtējo reizi par sevi lika runāt Tukuma Sporta skolas šāvēji, kuri izcīnīja 9 medaļas.

Pistoļu vingrinājumos Laurim Strautmanim visu trīs kalumu godalgas. Kristaps Smilga izcīnīja divas sudraba un vienu bronzas medaļu, Emīls Vasermanis – zelta medaļu. Gitai Upmanei – 2. un 3. vieta.

Šauteņu vingrinājumos vislabāk veicās Annijai Nadīnai Širvanovai un Klāvam Briedim, kuriem pa spēkam bija 4 punktu summa. Komandu vērtējumā izcīnīta augstā 2. vieta. Komandas sastāvā startēja arī Amanda Peipa, Ralfs Zaņģis, Miķelis Jēkabsons, Reinis Lecītis, Reinis Briedis, Aleksis Stežko, Everts Ercmanis, Rihards Dubiniauskas un Dāvis Ceicāns.

Sveicam trenerus Zigfrīdu Markaini, Agritu Stepanovu un viņu trāpīgos audzēkņus.