Latvijas čempionātā vieglatlētikā

30. jūnijā un 1. jūlijā Liepājā norisinājās Latvijas Republikas čempionāts vieglatlētikā junioriem un «B» vecuma grupā, kurā teicams starts izdevies Kandavas BJSS audzēknei Sandijai Balandei-Balodei, kura izcīnīja divas zelta medaļas – diska mešanā ar rezultātu 36,09 m un lodes grūšanā ar 12,43 m. (Sandija pašreiz trenējas Murjāņu sporta ģimnāzijā.)

Tukuma Sporta skolas audzēkne Krista Zubova junioru grupā izcīnīja čempiones titulu tāllēkšanā (tālākajā mēģinājumā sportiste aizlēca 5,63 m). Krista sparīgi cīnījās arī trīssoļlēkšanas sektorā, kur tikai 3 cm viņu šķīra no otrās zelta medaļas (11,73 m). «B» vecumā grupā dubultpanākums mūsējām 3-soļlēkšanā. Par čempioni kļuva Kate Annija Auziņa (10,86 m), bet sudraba godalga Ievai Turķei (10,50 m), kurai 6. vieta tāllēkšanā (4,82 m).
Pavisam nedaudz līdz bronzas medaļai pietrūka arī kandavniekam Dāvim Bērsonam, kurš augstlēkšanā ar vēl diviem sportistiem pārvarēja 1,73 m augstumu, kas bija trešais labākais rezultāts. Diemžēl pēc mēģinājumu skaita D. Bērsons palika 5. vietā. Vēl no Kandavas BJSS startēja Danute Nagle, Atis Treilons (junioru konkurencē) un Viktors Delerts. Kandavniekus trenē Andrejs Gross.
Sparīgi cīnījās arī Tukuma zēni. 4. vietu 1500 m skrējienā ieguva Ingars Mucenieks (4:39,91 s), bet 5. vietā Jevgeņijs Bogdanovs.
I. Mucenieks atzīstami startēja arī 800 m distancē, kur tikai par nepilnu pus sekundi zaudēja 3. vietas ieguvējam, izcīnīdams 4. vietu (2:12, 14 s). Jāizceļ arī J. Bogdanova 4. vieta 3000 m skrējienā (10:37,36). Tukuma sportistu treneri Aldis Čākurs un Guntis Auziņš.