Ramona, Ritma
Tukuma novada Sporta komisijas sēde, kurā lēma par aizvadītā gada «Sporta laureātiem»
Foto: Zane Vimbule

Laiks balsot par savu «Sporta laureātu 2016»!

Autors: Zane Vimbule
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 8. februāris 15:07

17. februārī 19.00 Tukuma novada domes zālē norisināsies Tukuma novada Sporta laureāta 2016 apbalvošanas ceremonija. Ir apstiprināta lielākā daļa balvas «Sporta laureāts 2016» pretendentu.

Nominācijā «Labākā sportiste» apbalvošanai izvirzītas: Linda Austruma (florbols), Santa Henzele (fitness) un Ilze Blanka (ložu šaušana)

«Labākais sportists»: Lauris Strautmanis (ložu šaušana), Edgars Meņģelis (kvadru motokross) un Edgars Freimanis (cīņas sports).

«Labākā jaunā sportiste»: Klinta Bļusina, Ieva Turķe (vieglatlētika), Anna Eleonora Freimane (orientēšanās).

«Labākais jaunais sportists»: Rimants Zeilis (hokejs), Jevgēnijs Bogdanovs (vieglatlētika) un Kristaps Gailis (futbols).

«Labākā seniore»: Liene Gudriniece, Baiba Frišenbrūdere un Zaiga Boguža (vieglatlētika).

«Labākais seniors»: Madars Breide (vieglatlētika), Mareks Varnelis (cīņas sports) un Normunds Jurāns (kultīrisms).

«Labākais cīņu sporta veidos»: E. Freimanis (K-1, karatē), E. Skrīvers (MMA) un Artūrs Zviedris (brazīļu džiu džitsu).

«Labākais tehniskajos sporta veidos»: Lauris Liepiņš (motosports), E. Meņģelis (motokross «Kvadru klase») un Jānis Baumanis (bagiji).

«Labākais treneris»: Aldis Čākurs (vieglatlētika), Jānis Ozols (bobslejs) un Andis Meņģelis (motosports).

«Labākais sportā ar īpašam vajadzībām»: Oskars Gailišs (riteņbraukšana), Madars Šteinbergs (futbols) un Marija Lindenberga (badmintons, florbols).

«Labākā sporta spēļu komanda»: sieviešu florbola komanda «Irlava/Tukums» (flobols), hokeja komanda «Tukums»/«Stiga RM», futbola komanda «Tukuma brāļi».

«Labākais veterānu sporta spēļu komandas dalībnieks»: basketbolisti Guna Horelika un Pēteris Meija, florbolists Andis Švāns.

«Labākais sporta skolotājs» – Džūkstes pamatskolas sporta skolotājs Pēteris Zīriņš.

Tiks noteikta arī pēdējā nominācija – «Populārākais sportists un sportiste», kuru izvēlēsies «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» lasītāji un interneta lietotāji! Atdot savu balsi par kādu no nominantiem (bet ne komandām) varat, sūtot savu izvēli uz e-pastu sports@ntz.lv (no vienas e-pasta adreses tiks pieņemts viens balsojums) vai rakstot vēstulē ar norādi «Sporta laureāts»/«Neatkarīgās Tukuma Ziņas» uz adresi Brīvības laukums 10, Tukums, LV-3101, līdz 15. februārim (pasta zīmogs).

Galarezultātā balsis tiks saskaitītas. Balsojums e-pastā ilgs līdz 17. februāra 18.00, lai jau 19.00 Tukuma novada domes zālē tiktu sveikti labākie!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. ntz teica:

  No kura laika cīnas sportus vēl atsevišķi izdala?
  Tukums kaut kā fokusējies uz vardarbību.
  Kas mēc kādi čečeni?

 2. Jānis Baumanis teica:

  Labākais tehniskajā sporta veidā

 3. Liene teica:

  Tiešām žēl, ka neatbalsta mazos Tukuma sportistus kuri tiešām nes Tukuma vārdu. Artūrs šogad tik daudz sasniedzi: Baltijas čempions, Latvijas čempions un nekā- komisijai tas nešķita būtiski. Esot vien seši gadi, lūk tāds arguments.Tai pat laikā nominācijā manāms ir rīdzenieks 🙁 Čempiņa mamma.

  • sports teica:

   6 gadi…. Kā var salīdzināt jaunieti kurš nodarbojas ar sportu 8-10 gadus ar 6-gadīgu bērnu??? Cik daudz konkurenti bija šim “čempionam”?

  • laimonis teica:

   Mazos jau atbalsta, bet, ja nemaldos, tad līdz 16 g.v. to dara Izglītības pārvalde. Sporta laureātā tiek izvērtēti sportistu rezultāti, kuri sasnieguši sešpadsmit gadu vecumu (izņēmums ir specifiskie sporta veidi kā daiļslidošana, mākslas vingrošana utt, kuros 16 g.v. bērns jau skaitās “pensionārs”). Protams, puika malacis, taču domāju, ka Sporta komisija pretendnetus vērtē pirms iepriekš izstrādāta nolikuma, improvižacija šajā jautājumā nenotiek. Man pašam arī liekas, ka dažās nominācijās būtu pelnījuši būt citi vārdi, uzvārdi, bet jebkurā gadījumā, vismaz uzmetot ātrumā aci, sarakstā redzami sportsmeņi ar labiem rezultātiem, kuri sasniegti 2016.g.

   • TK teica:

    Tieši tā, piekrītu Laimonim! 😀 Cepuri nost mazajam 6-gadīgajam censonim, lai viņam vislabākie panākumi turpmāk! Tomēr viennozīmīgi tik jauniņu sportsmenīti nevar taču likt vērtējumā ar lieliem sportsmeņiem, viņu tad var izvērtēt Izglītības nodaļa, kas būtu viņu kompetencē! 😀

 4. Liene teica:

  Nav jau jāsalīdzina. Var izveidot nomināciju kas sastāvs no viena vecuma sportistiem. Saprotams, ka nevar ielikt vienā maisiņā sešgadnieku un trīsdesmitsešgadnieku

 5. Patriots. teica:

  Kaut kāds murgs. Pie nominācijas tiek tādi uzvārdi ,kas neko nav īpašu parādījuši,bet nav nominēti daudz labāki. Es apbrīnoju pēdiņās tos komisijas locekļus,kas kuro gadu izvirza sev tuvākos,kas nu neko nav īpašu sasnieguši. Un kur ir balsošanas rezultāti,lai mēs visi redzam ,kad līdz 2 februārim varējām visi balsot??? Nekur neparādās par ko tauta balsoja!!!

 6. Zirgensons teica:

  Balsojat par Kristapu Gaili! Šāds sportists vēl nav redzēts! Atdod sevi 100% sportam!

 7. naivais teica:

  Iesaku par labāko treneri J.Svītiņu,kurš spēj sagatavot tikai vidusmēra hokejistus…kuri varēs papildināt Tukuma hokejistu loku vietējā čempionātā!!!
  Jāpiekrīt tiem vecākiem,kuri ir iznesuši šādu vērtējumu un iespējams ka Latvijas hokeja federācijai tiks nosūtīts atbilstošs vecāku iesniegums par šā censoņa darbībām.
  Ļoti daudzi zēni ir aizgājuši no hokeja trenēties uz citiem sporta veidiem(futbols…volejbols…basketbols u.t.t)
  Pēc vecāku domām vienīgais kuram ir autoritāte un labs trenera sniegums ir V.Kaimiņš un jaunie puiši.kuri studē un palīdz treniņu darbā.Cerēt bez hokeja federācijas iejaukšanās uz pārmaiņām ir nereāli.Varbūt ka domei atvērsies acis un spēs rīkoties kā to spēja J.Šulcs ,kurš sportistu vidū bija autoritāte un bija biežs viesis skatot hokeju hallē un esot lietas kursā par sporta dzīvi.Patreizējais domes vadītājs hallē nav manīts un iespējams ka viņam pietiek ar mutiskiem stāstiem par jauno hokejistu sagatavošanu un treneru darbu

  • Kārkliņš teica:

   Sen bija laiks pievērsties arī hokejam.
   Daudzu gadu garumā nav sagatavots neviens hokejists,kurš ir ticis iekļauts kādā no izlasēm.
   Ņemiet paraugu no basketbolistu treneriem,kuru audzēkņi sekmīgi spēlē republikas vadošajās komandās un arī ir bijuši izlašu sastāvā.(piem.Horelika.)

   • Pārbrīnījos teica:

    Interesanti- nosauc kaut vienu basketbolistu , kurš spēlē vai spēlējis valsts vai jaunatnes izlasēs no Tukuma sporta skolas audzēkņiem( meitenēm bija gan , bet trenere bija Dace Aumale) . Deklarētā dzīvesvieta Tukumā nenozīmē,ka viņš trenējies un kā sportists izaudzis Tukumā.

   • .... teica:

    Varbūt pasekojat līdzi hokeja dzīvei. Un tad redzēsiet, ka pāris tukumnieki ir ieklauti U18, U20 izlasē!!!!!!

  • ripa teica:

   Vai kāds jaunums, ka hokejā pirmais priekšnoteikums ir nauda, lai bērns varētu pilnvērtīgi trenēties?

   • Rukmanis teica:

    Tāpēc jau trenerim ir jādara viss lai zēnus noturētu komandā.
    Tas ka ir tukumnieki kuri aizgājuši no trenera J.Svitiņa pie citiem nav nekāds noslēpums.Daži zēni jau atgriežas jo nauda spēlē savu lomu….un nav pieļaujams ka saujiņa vecāku koriģē kurš trenēsies…kurš spēlēs…u.t.t.
    Tautas valodā to sauc par bezkaunību un pavisam skumji ka šīs darbības redz halles vadītājs M.Liepiņš un nesaprot kas notiek hokeja saimniecībā.
    Interesanti būs redzēt kā viņš savu mundieri tīrīs ja vecāki uzrakstīs atklātu prasību LHF?

   • Liene teica:

    Ripa- diemžēl jebkurā sportā priekšnireikums ir nauda 🙁 tā nu tas ir – vai tas ir hokejs, karatē, motosports vai kāds cits sporta veids

    • Rukmanis teica:

     Bet kas jādara tad ja nauda aiziet nepārskatāmā ceļā????
     Pirms komentē un dod padomus un secinājumus padomā ko raksti

     • Liene teica:

      Es nedevu padomus, bet secinu kā vecāks, ka bez naudas nevaru izdarīt neko. Vecākais dēls hokejists, jaunākais motosportā. Par citiem sporta veidiem nezinu, bet pieļauju ka tā pat finansējums no vecākiem ir nepieciešams

      • Rukmanis teica:

       Tāpēc jau trenera jautājums ir aktuāls jo vecāki zēnos iegulda lielus līdzekļus un sagaida atdevi no trenera darba.Ja treneris vairāku gadu garumā nav lietas kursā vai zēni tiek uz treniņiem..ja netiek tad kādi iemesli….bet ir pilnīgi jāizslēdz gadījumi kad jauns puisis netiek laists spēlēt bet tiek ņemts līdzi komandā.Saprotams ja tas ir jaunākajās grupās…bet ja vecākajās?Trenerim vajadzētu būt lietas kursā kāda mācību slodze ir zēniem….kad beidzās mācību stundas…u.t.t,
       Ja kāds no zēniem ir slimojis…tad to vajadzētu zināt jo valodas iespējas saziņai ir arī trenerim.Piedalīšanās treniņos…spēlēs nevar būt kā soda veids.
       Jautājums ir nopietns un ja patiesi nonāks līdz LHF tad iespējams ka tiks pacelts jautājums par cilvēktiesībām…kuras ir katram valsts iedzīvotājam neatkarīgi no vecuma…tautības..valodas u.t.t. un trenerim arī šīs cilvēktiesības ir jāievēro.

       • sakik teica:

        Viss lielākā problēma ir vecākos nevis trenerī,itseviški hokejā no malas kad paskatās kā viņi māca kā jaspēlē hoķis.Paši nekad nav sportojuši baigie eksperti.Tad maksā bargu naudu par savu abižoto bērniņu un brauc uz ASV lai spēlētu zemnieku līgās……Pirmkārt vecākiem jādomā kā pareizi audzināt,nevis meklēt vai nu trenerī.Savādāk izzaugs par mīkstajiem,tā skraidot priekšā pakaļā

  • Rukmanis teica:

   Rādās ka prasās izskatīt kā hokeju finansē vecāki un kāda ir finansu dokumentācija.Varbūt ka jāiesaista TV raidījums Bez tabu?
   Nav dūmu bez uguns un kaislības hokejistu vecāku vidū ir jau pasen.
   Patreiz viņi izskatās ka nav vairākumā un iespējams ka tāpēc nav aktīvi rīkojušies.
   Liekas ka ir sasniegts izejas punkts un LHF ģenerālsekretāram Koziolam vecāku vēstule varētu būt labs materiāls.
   Rīkojieties un atradīsiet atbalstu arī pārējos hokejistos,kuru bērni darbojas pie J.Svitiņa.
   Ir taču jāpieliek punkts jo nevar pieļaut ka talantīgi zēni aiziet no hokeja

   • amatieris teica:

    Aiziet no visiem sporta veidiem un no visiem treneriem. Tie ir tā saucamie “staigātāji” , viņiem te treneris slikts, te komandas biedri abižo, te treniņlaiki sakrīt ar pulciņiem. Bet pamata tam visām ir tikai vecāku ambīcijas un nerealizētie sapņi. Nu un protams agrīnā specializācija (te tiešam ir treneru vaina).

   • Juris teica:

    Dārgais Rukmani(ne).
    1.Neslēpies zem segvārda ( mēs tevi atpazinām )
    2. Jā viss ir tik slikti – vajag rīkoties, atklāti.
    Sāc ar vissu vecāku sapūlci.
    Gaidam tavu rīcību.

  • ... teica:

   Nez pēc kuru vecåku ieskatiem var teikt, ka Kaimiñš ir atbilstoš treneris?! Ja bła, zajebal un man viss pohuj, ir atbilstosi trenera metodēm. Tad varbūt Kaimiñś jums ir super treneris

 8. Tu Rukmanis teica:

  Un gan jau, ka Tu arī esi viens no tiem staigātājiem, kuram nekur, nekas nav labi. Te jau ir acīm redzami, ka Svitinš tev nav izdabājis, tāpēc tādas antipātijas. Tik aizmirsi piebilst, ka ir daudzi bērni kuri brauc no citām pilsētām. Un brauc pie Svitina, nevis pie kāda cita. Žēl tik, ka tādu vecāku ambīciju dēł kā Tu, cieš paša bērni. Staigā vesels

 9. Žēl.... teica:

  Žēl, ka tādā pilsētā kā Tukums ir tikai padsmit pretendentu uz Sporta laureāta balvu…
  Žēl, ka nemaz pretendentu vidū nav neviena cilvēka saistībā ar basketbolu, ne treneru, ne sportistu….
  Žēl, ka tukumnieks Dāvis Spriņģis, pārstāv Latviju kā bobsleja stūmējs Pasaules kausa posmos, bet viņš nav pat pretendentu vidū….
  Žēl, ka šī Sporta laureāta balva visticamāk tik pasniegta kādam Tukuma novada domes draugam, paziņam vai radiniekam, jo nekādu baslošanas rezultātu nav un vistacamāk nebūs pieejamu.
  Žēl, ka Tukuma novada domes priekšsēdētājs ir Ēriks Lukmans.
  Žēl…..

  • .... teica:

   Žēl….ka Tu neesi gudrs…

  • tukumnieks teica:

   Ja viss process sporta laureāta goda piešķiršanai ir tikai atsevišķu funkcionāru lemšanā…tad patreizējais rezultāts ir likumsakarīgs.
   Vēlams būtu lai ar laikraksta un interneta starpniecību jau laikus tiktu izvirzīti pretendenti un sarakstu būtu iespējams arī papildināt…un tikai tad pēc balsu vairākuma principa (balso ar saviem identifikācijas datiem)apstiprinātu uzvarētāju.
   Līdz tam esam krietni patālu

   • izvirz''san teica:

    nominantus izvirza no pašu treneru, sportistu, klubu iesūtītajiem priekšlikumiem. ja paši neizvirzāt, tad nepūšaties, ka nav jūsu kandidāta.

  • KP teica:

   Protams ka nav neviena kandidāta no basīšo, jo , paskaties kas sēž komisijā. NEVIENA no šī sporta veida 🙁 līdz ar to arī šādi kandidāti.
   Droši vien ka katrs no kandidātiem ir pelnījuši balvu, bet kandidāti no komisijas virtuves.
   Žēl tikai , ka Sporta skolas direktors tomēr nav spējis iemācīties just līdzi visiem sporta veidiem, nevis tikai futbolam.

   • tētis teica:

    Tu raksti rakstīšanas pēc?
    Strautmanis – šaušana, sporta skola
    Turķe, Bļusina, Bogdanovs – vieglatlētika, sporta skola
    Horelika – basketbols, sporta skola
    Čākurs – vieglatlētika, sporta skola
    Gailis – futbols, sporta skola
    Šīs točna cīnās par visiem sporta veidiem. Patīkami pārsteigts.

 10. Ritvars teica:

  Dzirdēju baumas ka Svitiņš pats aizejot no zēnu hokeja trenera darba.Vai tas tā varētu būt?Laikam svilst

 11. lasītājs teica:

  Labākais sporta skolotājs Pēteris Zīriņš! Prieks par to, viņš godam pelnījis titulu ar mīlestību pret fizkultūru un sportu, kā arī dzelzs disciplīnu. Pēc tādu skolotāju darba, pēcāk izaug jaunie talanti!

 12. rolands teica:

  ka ludzu var nobalsot

 13. izvirzīšana teica:

  nominantus izvirza no pašu treneru, sportistu, klubu iesūtītajiem priekšlikumiem. ja paši neizvirzāt, tad nepūšaties, ka nav jūsu kandidāta.

 14. jautājums redakcijai. teica:

  kādēļ balsot var tikai par nominantiem? Tas taču ir populārākais. Tautai varbūt ir cits viedoklis. Galīgi garām.

Pasākumu kalendārs

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool