Ramona, Ritma
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: plus.google.com

Kandavas motoklubs izcīna 1. vietu L.A.M.A.s motokrosā

Autors: MK «Kandava» vadītājs Aldis Šenbergs
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 5. oktobris 15:18

2015. gada L.A.M.A. motokrosa turnīrs norisinājās astoņos posmos dažādās Latvijas mototrasēs: Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē. Šajā turnīrā uz komandu kausu izcīņu bija pieteikušās 14 komandas, tajā skaitā arī motoklubs «Kandava» 16 sportistu sastāvā. Turnīrs aizsākās 4. aprīlī Raunā, bet noslēguma posms notika 19. septembrī «Latsvillas» mototrasē Zorģos.

Mūsu komanda nopietnu cīņu par čempiona titulu uzsāka jau no paša pirmā turnīra posma. Ja paskatāmies vēsturē, tad iepriekšējā gada sezonā mūsu mērķis bija iekļūt labāko trijniekā, kas arī mums izdevās, iegūstot sezonas kopvērtējumā 2. vietu. Bet, piesakot dalību šī gada turnīrā, mūsu mērķis bija jau augstāks – iegūt 1. vietu komandu kopvērtējumā, kas, pateicoties labi nokomplektētai komandai, sportistu individuālās meistarības izaugsmei un gribas spēkam, mums arī izdevās – esam čempioni! Ja pēc turnīra 4. posma bija jūtams, ka šogad iekļūsim labāko trijniekā, tad gan par 1. vietu vēl nebija nekas skaidrs līdz pat pēdējam posmam. Mūsu sīvākie konkurenti bija Aināra Vilciņa vadītais motoklubs «WMR», no kura katrā posmā centāmies punktos atrauties. Līdz pēdējam posmam mūsu punktu uzkrājuma starpība starp «WMR» bija niecīga, tie bija tikai 11 punkti, tāpēc nācās kārtīgi cīnīties līdz pat pēdējam posmam un pēdējam metram.

19. septembrī Zorģos, kas ir «WMR» mājas trase, pēdējā posmā diemžēl ar 6 punktiem zaudējām «WMR», izcīnot 2. vietu noslēguma posmā, bet iepriekšējais veikums tomēr mums ļāva saglabāt +5 punktus no uzkrātās starpības un, neskatoties uz to, ka konkurentu komandas sastāvam pēkšņi pievienojās 65cc klases līderis Haralds Rūsiņš (diez, kur viņš bija agrāk un kāpēc tikai pēdējā posmā.? Un tā jau laikam ir – kas nolikumā nav ierakstīts, tas ir atļauts… Organizatoru slepenā kārts), mums izdevās noturēt 1. vietu komandu kopvērtējumā, tāpēc pat 8. posma izcīnītā 2. vieta likās tik garšīga, ka pat nevar aprakstīt!…

Lielais pasākums – balvu svinīgā pasniegšana – notiks novembrī Ogrē. Šajā pasākumā individuālajā vērtējumā uz goda pjedestāla kāps seši Kandavas komandas sportisti: «Pitbike» klasē Uģis Markovs (1. vieta kopvērtējumā) «16+» klasē – Andis Ūpis (1. vieta), «26+» klasē – Uģis Andersons (1. vieta), «36+» klasē – Andris Rožudārzs (1. vieta), «65cc» klasē – Verners Krūmiņš (3. vieta), «85cc» klasē – Rūdolfs Šenbergs (3. vieta). Komandu vērtējumā uzvara, protams, MK «Kandava», 2. – MK «WRM», 3. – MK «Rambas R».

Ir noteikti jāpiemin arī pārējo mūsu sportistu sniegumi, jo komandu vērtējumā bija svarīgi arī viņu nopelnītie vai atņemtie punkti citu komandu sportistiem, un viņu individuālā kopvērtējuma rezultāti ir šādi: «Q100» klasē – Alekss Aleksandrs Zuke (4. vieta kopvērtējumā), «36+» klasē – Mareks Birziņš (4. vieta), «46+» klasē – Aleksandrs Markovs (7. vieta), «46+» klasē – Andris Šiliņš (8. vieta), «2T» klasē – Ivars Brečis (12. vieta), «16+» klasē – Matīss Birziņš (13. vieta), «Iesācēju» klasē – Gints Bite (23. vieta turnīra kopvērtējumā. Diemžēl notika traģēdija, Gints 3. posmā sacensību laikā gāja bojā. Ginti, paldies par Taviem iegūtajiem punktiem, mēs uzvarējām!), Kaspars Jurēvics (34. vieta), Pēteris Alehnovičs (75. vieta), «26+» klasē – Raitis Rijnieks (38. vieta).

Liels, milzīgs paldies visiem mūsu motokluba dalībniekiem, kuri, neskatoties uz dažādām grūtībām, noticēja paši sev un mūsu uzvarai! Paldies arī sportistu ģimenēm, faniem, Ilzei Skujai no Engures par aktīvu iesaistīšanos mūsu motokluba darbībā, uzņēmējiem no kaimiņu novadiem, mototrašu īpašniekiem, kas mūsu sportistiem deva iespēju savās trasēs izbraukt treniņus (Kandavas novadā pašreiz tādu iespēju nav!), un visiem tiem, kuri jebkādā veidā mums palīdzēja izcīnīt uzvaru! Paldies noteikti jāpasaka arī Zemītes pagasta iedzīvotājiem, it īpaši Ivo Immermanim, Almantam Immermanim

un Jānim Ābelem par atvēlēto zemesgabalu, kur nākotnē, iespējams, varētu izveidot mototrasi, kurā būtu iespēja mūsu sportistiem trenēties.

Mēs noteikti vēlētos, lai nākotnē mūs sadzird arī vietējie, tas ir, atbalstu saņemt gan no Kandavas novada pašvaldības, gan no vietējiem uzņēmējiem. Līdz šim diemžēl sajūta tāda, ka motokross Kandavas novadā nav vajadzīgs un, iespējams, ka motokross tiek uztverts briesmīgāk par zālīšu pīpēšanu vai žūpošanu, jo diemžēl līdz šim mūsu iesniegumi un vēstules finansiālam atbalstam dalībai motokrosa turnīros ir noraidīti! Bet, protams, nav jau viss tik melnās krāsās, kā tas izskatās, jo jau pēc ziemas skijoringa sezonas beigām (skijoringa sacensības pārsvarā Latvijā notiek janvārī un februārī. Sacensību posmu kalendārs tiek sastādīts jau pirms skijoringa čempionāta

novembrī, decembrī) no Kandavas novada domes tika saņemts finansiāls atbalsts skijoringa posma organizēšanai, bet ar nosacījumu, ja nav iespējams laika apstākļu vai citu iemeslu dēļ noorganizēt skijoringa pasākumu Kandavas novadā, tad šo finansējumu nedrīkstam novirzīt motokrosam – tieši dalībai motokrosa turnīros. Un jā… žēl, ka sniegs Latvijā nav vasarā!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. s. teica:

  Kad Kandavas motokrosisti pārtrauks izmantot nelegālo trasi Kandavas novada Melnajā mežā???

  • motosportists teica:

   “S.”, tavai zināšanai! Ne visi motobraucēji ir “MK KANDAVA” dalībnieki! Ja esi redzējis(usi) tieši kādu no “MK KANDAVA” dalībniekiem, tad nosauc konkrētu v.u.!

   • s. teica:

    Tas kuru redzēju pēdējoreiz, brauca Kandavas kreklā. Ja atradīšu kaut kur pierakstīto Nr. tad būs arī v. un u. Atceros, ka Nr. beidzās ar 1 un tas bija jaunietis….
    Nenoliegšu, ka aktivitātes ir samazinājušās, bet baudot dabu atliek satikt vai pat sadzirdēt vienu tādu un visi prieki beidzas.

    • Žuks teica:

     Diemžēl, lai kā Tev nepatiktu, ir cilvēki, kuriem patīk motokross. Tev patīk kluums, citiem troksnis. Atvaino, bet klusumu Tu vari izbaudīt jebkurā citā mežā. Nevajag būt egoistam un noliegt citu sapņus un vēlmes. Nebrauc jau motokrosisti katru dienu,un visu dienu, tā, ka ir Tev laiks izbaudīt arī klusumu. Un, ja nu gadījumā sanāk saskrieties koā, tad kāpēc gan Tu cilvēk, nevarētu izbaudīt šo prieku kopā ar braucēju? Pastāvēt, paklausīties, papriecāties- izbaudīt jaunas emocijas, nevis tikai meklēt kašķi un pūcēties. Pūcēšanās un negatīvas emocijas bojā veselību, un sabojātai veselībai vairs nelīdzēs ne mežš, ne klusums. Neesmu no Kandavas, nezinu, kas ir melnais mežš, bet zinu, kkas ir klusums, un kas ir motokross, zinu, ka ja ļoti gribas izbaudīt var gan vienu, gan otru, un gan viens gan otrs var sniegt pasakainas emocijas un prieku. Tev cilvēk, ieteiktu uz dzīvi skatīties vienkāršāk, baudīt gan dabu, gan motikrosu, apzināties, ka uz šīs zemes neesi viens, priecāties par katru minūti, ko uz šīs zemes pavadi, jo Tu nekad nevari zināt,cik ilgi Tev tas būs dots. Nemeklē kašķi, esi priecīgs!

 2. s.b teica:

  ir gadijies sastapt braucejus taja apkartnee..un nu neteikshu ne slikta warda pa to.. nejau katru dienu tur vinji ir.. reizi nedelja warbut kads parinkjo… un kas tur slikts..??? ta ka naw stresa tam…

  • s.b teica:

   aizmirsu piebilst ka tie naw brauceji no kluba.. bet gan “setas puikas” ..

  • Veselais saprāts! teica:

   Pilnīgi piekrītu! Uztraukumam nav pamata. Lai jaunieši labāk ar šāda veida sportu nodarbojas, nevis stutē māju stūrus vakaros ar smēķi zobos un CISKU iekškabatā. Un tiešām- viņi tur nav katru dienu. Pastaigāties arī var apkārt Teteriņa ezeram, pa stadiona priedēm. Vecajos ozolājos, Čužu purva taka utt- tik daudz vietu… bet vajag jau tieši TO…. 🙂 Noteikti kārtējā “kašķīgā tante” 🙂

 3. Janka. teica:

  To 75. vietu es ar kājām arī varēju noiet.

Pasākumu kalendārs

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool