Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Foto: SK «Irlava»

Irlavā sportiskā vasara turpinās /FOTO/

Autors: Zane Vimbule
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 1. augusts 14:51

Irlavā sportiskā vasara nebeidzas. Aizvadītās nedēļas pagastā aizritējušas sportiskā svētku noskaņā, jo sacentušies gan velobraucēji, gan sporta svētku dalībnieki, bet pagājušajā nedēļā – pludmales volejbolisti.
Proti, vispirms 16. jūlija vakarpusē Irlavas sporta nama apkārtne atkal pārvērtās līdz nepazīšanai, jo tur, kur vien skaties, – lieli un mazi riteņbraucēji. Velokrosa Mammasdabas takās 2. kārta piedalījās 62 sportisti, turklāt 5- un 6-gadnieku vecuma grupā šoreiz bija rekordskaits – 25 dalībnieki. Lai noskaidrotu uzvarētājus, organizatoriem nācās rīkot priekšbraucienus, un tikai tad labākie finālā cīnījās par medaļām. Labie laika apstākļi ļāva līdzi atbraukušajiem atbalstītājiem baudīt aizraujošas sacensības divu stundu garumā. Pēc tam kā ierasts – laureātu sumināšana. Šoreiz pašu mazāko braucēju vidū (2 līdz 4 gadus veci) fiksākie bija Edgars Milts, Eduards Fogels un Toms Reihmanis; “sīvākajā” grupā (5 un 6-gadnieki) uzvaras laurus plūaca Renards Kokorītis, 2. – Everts Biters, 3. – Kristaps Laugals; starp 7 un 8 gadus vecajiem skolēniem ātrākās kājas pieder Mārcim Upītam un Elīzei Eikenai, 2. – Ritvars Ķimenis, 3. – Endijs Kauliņš; nākamajā grupā (9 un 10 gadi) uzvarēja Lāsma Ķimene un Edvards Jurčs, 2. – Kellija Ivanova un Krišjānis Livčāns, 3. – Emīls Kalniņš; 11 un 12-gadīgo grupā meitenes ar riteņiem laikam nebraukājas, jo laureātu vidū tikai zēni: 1. – Sandis Riekstiņš, 2. – Mārtiņš Eikens, 3. – Adrians Eikerts; vecumā no 13 līdz 15 gadiem ātrākie bija Anete Celma un Juris Sandis Jēgers, 2. – Kristaps Eikens, 3. – Dainis Baumanis; vecuma ziņā apjomīgākajā grupā (16 līdz 29 gadi) aktīvākās dalībnieces bija tieši daiļā dzimuma pārstāves, savukārt kungiem bija viens vienīgs dalībnieks un uzvarētājs Jānis Orbidāns, dāmām 1. vietā Anna Zara, 2. – Dace Muižniece-Zariņa, 3. – Sintija Ašmane; nākamjā grupā (30 līdz 44 gadi) uzvarētāju godā sumināti tika Inga un Andris Rožudārzi, 2. – Viesturs Driķis; noslēdzošajā grupā (45+) uzvarētāju godā Inga Orbidāne un Jānis Loķis. Pēc apbalvošanas sekoja arī atbalstītāju balvu izloze, kur veiksmīgākajiem tika 50 un 100 eiro dāvanu kartes veikalā «Velo divi».
Nākošais velokrosa posms būs 6. augustā 19.00, kad arī tiks noskaidroti kopvērtējuma uzvarētāji katrā vecuma grupā. Piedalies pats un ņem līdzi draugus.
Kā ierasts Irlavas svētku ietvaros otrā svētku diena atvēlēta sportam. 18. jūlijā daudz citu sportisku pasākumu notika arī tuvākā un tālākā apkārtnē. Taču, kā saka Irlavas pagasta sporta dzīves organizators Andis Švāns: “Vasaru garāku neizstiepsi, un nedēļas nogales aktīviem cilvēkiem ir ļoti noslogotas. Tie, kas varēja izveidot komandas un draugu kopas, piedalījās.” Šoreiz piecas komandas sacentās deviņos sportiskos pārbaudījumos. “Par ierastu normu kļuvis, ka sporta svētku kopvērtējumā var uzvarēt komanda, kura visas dienas garumā, viens otram palīdzot, pārvar mūsu, organizatoru, izveidotos šķēršļus. Pastarīšu nebija. Visām komandām izdevās kādā no sporta veidiem iekļūt labāko skaitā. Lai būtu jautrāk, sporta svētku gaitā uzlija arī neliels lietutiņš, bet tas sacensības nespēja pārtraukt. Kā ierasts noslēgumā visu varēšana tika pārbaudīta jautrības stafetē. Tā vienmēr ir gaidīta gan sportistiem, gan skatītājiem. Beigās izrādījās, ka labāks rezultāts jautrības stafetē šoreiz arī izšķīra kopvērtējuma uzvarētāju. Par labāko komandas noformējumu balvu saņēma Bišpēteru «Naskie gliemeži», kuriem arī kopvērtējumā 2. vieta.”
Un tā, sporta svētkos Irlavā par uzvarētājiem šogad kļuva komanda «Pļāvēji» (Kristers Eduards Švāns, Rainers Lagzbermanis, Artūrs Jēcis, Paula un Arta Pļaviņas, Ainis Miķelsons un Aksels Zapoļskis), 2. – «Bišpēteru naskie gliemeži» (Gatis, Zita, Jānis un Ketrīna Grīgi, Rolandas, Marta un Rihards Dubiniauski, Signija Būmeistere, Juris un Erests Baloži, Rovena Rūta Ose un Gvido Ķilla), 3. – «Upeņu brāļi» (Sandis Kipens, Egita un Uldis Bērziņi, Dzintars Ņikuļins, Niks Krancmanis, Solvita un Guntars Anspoki, Normunds Belous un Kiršs Jēcis), 4. – «BU FU» un 5. – «Pļāvēji».
“Paldies komandu kapteiņiem, kuri spēja ap sevi pulcināt draugus un domubiedrus, lai jautri pavadītu kopā vienu vasaras dienu. Paldies tiesnešiem par izturību. Lai izdevusies vasara!” vēl A. Švāns.
Volejbolisti pulcējas jau sesto reizi šovasar
22. jūlija vakarā jau 6. reizi šajā sezonā pulcējās pludmales volejbolisti. Dalību šai kārtai apstiprināja 16 vīriešu un 6 sieviešu komandas. Sievietes šoreiz spēlēja pēc riņķa sistēmas katra ar katru. Par uzvarētājiem šaubu nebija – «Duetam» (Tukuma Sporta skolas meitenes Liene Penka un Hevena Lepere) uzvaras visās spēlēs. Otro vietu savstarpējā spēlē izcīnīja «Uzcel man» (Arta Pļaviņa un Annija Buturļa), aiz sevis 3. vietā atstājot «Karameles» (Gunta Helmane un Zaiga Boguža). Kopvērtējumā dāmām šobrīd 1. vietā atrodas «Uzcel man», 2. – «Duets», 3. – «Karameles».
Vīriem veiksmīgākie izrādījās komandas «Dobele» vīri (Elvijs Taujenis, Rinalds Strazdiņš, Roberts Veilands), kuri veiksmīgi pārvarēja visas kārtas un finālā uzvarēja «Brāļus» (Ainārs, Oskars, Edgars Tiļļas) no Saldus. Par trešo vietu spraigā spēlē pie pirmajām medaļām (šoreiz bronzas) tika «Tumes dūži» (Valters Važa, Edgars Naglis un Edgars Aleksējevs), 4. vietā atstājot «Enguri». Kopvērtējumā pēc sešām kārtām 1. vietā ierindojas «Engure», 2. – «Mavika», 3. – «Brāļi».
Nākošā un arī noslēdzošā sacensību kārta būs 9. augustā 11.00, kad noskaidroties ne vien posma, bet arī kopvērtējuma uzvarētāji. Pieteikšanās – kā vienmēr līdz iepriekšējās dienas, tātad 8. augusta 15.00 pie A. Švāna pa tālr. 26598997.
Bet līdz tam – baudām vasaru!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. ... teica:

    Vai tiešām nevarēja uzrakstīt visus uzvārdus pareizi?

  2. pp teica:

    Negribu un nerakstu.

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool