Publicitātes foto

Cīņas Zantes dubļu vannās!

Ar vērienīgiem dubļu šļakstiem un motoru cīņām noslēdzies «Zantes Bezceļu Festivāls 2019», kurš 24. augustā norisinājās Kandavas novada Zantes pagastā!

Ar vērienīgiem dubļu šļakstiem un motoru cīņām noslēdzies “Zantes Bezceļu Festivāls 2019”, kurš 24. augustā norisinājās Kandavas novada Zantes pagastā!

Šoreiz organizatori bija apvienojuši divus pasākumus un līdzās jau Lasīšu karjerā pieredzētajam dubļu apļu seriālam CanAm Trophy Latvija ar kvadru un automašīnu ieskaites grupām, norisinājās arī Trophy reida Tūrisma Kausa izcīņa foto orientēšanās, kurā startēja dalībnieki ne tikai auto, bet arī moto, kvadru un pat velo ieskaites grupās. Kā arī atsevišķas mini sacensības notika bērniem ar bezpedāļu velosipēdiem. Lai arī pēdējās nedēļas laikā bija sauss un saulains laiks, izžāvējot slavenos Zantes mālus, Lasīšu karjera dalībniekus sagaidīja ar pietiekami lielām dubļu vannām un mitriem purviem, kas cīņas trasē padarīja gana grūtas dalībniekiem un interesantas skatītājiem. CanAM Trophy Latvija kausa ieskaitē uzvar dalībnieks, kurš noteiktā laikā izbrauc pēc iespējas vairāk apļu speciāli sagatavotajā dubļu trasē. Bet Tūrisma kausa dalībniekiem kontrollaikā jāsameklē pēc iespējas vairāk dabā izvietotie orientēšanās punkti un jāveic speciāli sagatavotie uzdevumi.

CanAm Trophy Latvija ATV Hobby ieskaites grupā 1. vieta Paulius Urbonas, 2. vieta Artūrs Dauksts, bet 3. vieta Edgars Luguzis. ATV 750 ieskaites grupā šoreiz uzvarēja Raivis Skoboļevs, aiz viņa palika lietuvietis Evaldas Kareiva, bet trijnieku noslēdza Jānis Burka. ATV 1000 ieskaites grupā ātrāko rezultātu uzrādīja pieredzējušais kvadraciklu braucējs no Igaunijas Hendrik Laur, bet otrā un trešā vieta lietuviešiem, attiecīgi otrais Tomas Mikulenas, trešais Daividas Rudokas. Automašīnu ieskaites grupā CT1 arī šoreiz nelika vilties skatītāju favorītekipāža ar leģendāro Sanitu Selecku stūrmaņa vietā un Vadimu Selecki kā pilotu. Otrajā vietā ekipāža Andrejs Brehovs un Artūrs Vītols, bet trešie Ivar Haabsaar un Ular Siik.

Tūrisma kausa izcīņā automašīnu ieskaitē uzvarēja automašīna, kuras ekipaža sastāvēja no Armanda Apsīša, Ginta Strazdiņa un Aigara Mizgas, otrajā vietā palika Arnis Pušs, Edmunds Melveris un Edvards Ošups, bet trešā vieta ekipāžai, kuras sastāvā startēja Aivars Ozols, Iveta Kalniete un Andris Matīss. Apvienotajā moto/kvadru ieskaitē uzvarēja komanda, kuras sastāvā brauca Edgars Bogdanovs un Eduards Ozoliņš, aiz sevis atstājot Edgaru Sosinu un Gundaru Čipenu, bet trešā vieta pieredzējušajiem senioriem Mārim Lindem un Aivaram Biseniekam. Side-By-Side kategorijā startēja divas komandas, attiecīgi pirmā vieta Jānim Puķītim un Robertam Stumpam, bet otrie Oskars Strods un Kristers. Kā arī jāatzīmē vienīgā Velo ieskaites komanda, kurā startēja un veiksmīgi arī finišēja Raimonds Berņickis un Māris Juraševskis.

Bezpedāļu velosacensībās jaunākajā vecumā grupā uzvarēja Alise Mestere, otrais finišēja Daniels Furss, bet trešā vieta Oskaram Grāvītim. Vecākajā grupā 1. vieta Rūdolfam Silam, 2. vieta Gustavam Lazdiņam, bet 3. vietā finišēja Artūrs Everts Evarsons.

Pasākuma organizatori MPK «apPasaule»saka lielu paldies Lasīšu karjeras īpašniekiem Puškinu ģimenei par iespēju viņu īpašumā organizēt skatītāju iemīļotās sacensības.  Kā arī organizatori pateicas tiesnešu un darbinieku komandai un daudzajiem pasākuma atbalstītājiem, bez kuriem pasākums nav iedomājams, tajā skaitā – Kandavas novada domei, Kurzemes radio, Zmgus poligrāfijai, EvertAuto autoservisam, Zanko zāģmateriāliem, Avesco CAT, SDK, maiznīcai Flora, alusdarītavai Brālis, RedBull Latvija, Siffo kafijas aparātiem, HCT Automotive, Bohenkamp, VA Motors un citiem.