Artūrs Plēsnieks dodas uz Eiropas čempionātu Albānijā

Šā brīža labākais Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, kurš pērngad pasaules čempionātā junioriem izcīnīja sudraba medaļu, bet Londonas Olimpiskajās spēlēs ierindojās 7. vietā, 13. aprīlī piedalīsies Tirānā (Albānijā) notiekošajā Eiropas čempionātā svarcelšanā.

Šodien, 11. aprīlī, 9.30 no Latvijas uz Albāniju kopā ar pērnā gada balvas «Gada sportists» nominantu Artūru Plēsnieku izlidoja arī viņa treneris Eduards Andruškēvičs, kuru Tirānā jau gaida viņa otrs audzēknis Ulvis Bērzons, kas 10. aprīlī startēja svara kategorijā līdz 69 kg, bet 1. vingrinājumā guva savainojumu un traumas dēļ bija spiests izstāties no tālākās dalības sacensībās.

Bērzonu uz šiem mačiem pavadīja Latvijas titulētākais svarcēlājs, Olimpisko spēļu medaļnieks Viktors Ščerbatihs.

„Ceturtdien, kad ielidosim Tirānā, kādu laiku atpūtīsimies no lidojuma, bet vēlāk aizvadīsim vieglu treniņu. Arī piektdien būs viegls treniņš, bet sestdien jau starts,” Plēsnieka noslogojuma plānu atklāja viņa treneris Eduards Andruškēvičs, kurš pirms dažām dienām atgriezās no Uzbekistānas, kur notika pasaules čempionāts svarcelšanā jauniešiem. Šajā čempionātā mūsu valsti pārstāvēja četrpadsmit gadus vecie Olimpiskās vienības rezervisti Rebeka Koha un Ritvars Suharevs.

Plēsnieks, kurš startēs svara kategorijā līdz 105 kg, uz starta kāps 13. aprīlī 21:30 pēc Latvijas laika un viņa startu tiešraidē translēs «Eurosport» kanāls.