Hermīne, Estere

Viedokļu sadursmes

Inese Beigate
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 20. jūnijs 10:16

Cilvēka viedokli par notikumiem, procesiem, lietām, parādībām veido viņa informētība, izglītotība, spriestspēja, valstiskā piederība, reliģiskā nostādne, audzināšana, arī tautība, ādas krāsa, pat dzimums, raksturs utt. Tāpēc var teikt – cik dažādi esam paši, tik atšķirīgas mūsu domas. Kas vieniem šķiet pats par sevi saprotams, otriem var likties pilnīgi nepieņemams.

Ir cilvēki, kas savā pārliecībā spēj būt cieti kā klintis (līdz pat muļķīgai stūrgalvībai), un ir tādi, kuru uzskati veidojas, šauboties, strīdoties, ieklausoties apkārtējos un uzklausot citus. Es visbiežāk strīdos pati ar sevi. Dažkārt – pavisam lieki. Gauži apmaldījusies jūtos, domājot lielo domu, ko iesākt ar Āfrikas bēgļiem. Mana sirds tā kā būtu gatava nelaimīgajiem palīdzēt, atceroties savas tautas pagātni, taču prāts saka – paga, paga, mīļā, nesteidzies! Ko gan tie cilvēki te iesāks? Vai mūsu tautas nabadzīgākā daļa gribēs ar svešajiem dalīt jau tā plānās maizes kumosu? Un vispār – viņi taču ir pavisam savādāki nekā mēs! Turklāt, ja visa Āfrika pārcelsies uz Eiropu, tad arī vēl savas problēmas paņems līdzi. Un tad atjēdzos – apžēliņ, neba man par to lemt, bet visām ES valstīm kopīgi! Lai kādi būtu vienas vai otras puses iebildumi, esmu pārliecināta, ka, vēsām galvām sēžoties pie sarunu galda, risinājums noteikti atradīsies.

Taču nekas labs nav sagaidāms, ja viedoklis ir pārakmeņojies apmātībā, acis aizmiglojis naids un ausis aizkritušas no pašu izkliedzieniem. Varētu tak katrs mierīgi dzīvot savu dzīvi ar savu pārliecību, bet nē – gribas citādākos pazemot, uzspļaut, apmētāt ar kaķu kakām vai pastāvējušām olām. (Nopratāt jau – tas par šosestdien gaidāmo eiropraidu.) Vēl varētu ”ļaunuma sakni” pameklēt cilvēces pirmsākumos. Un, lūk, sengrieķu filosofs, viens no ietekmīgākajiem Rietumu civilizācijas domātājiem Platons, kurš dzīvojis vēl pirms Kristus, raksta, ka sākotnēji bijuši trīs cilvēku dzimumi: vīrieši, sievietes un vīrsievas – pati pilnība. Bet Zevs uzskatījis, ka pilnīgi var būt vienīgi dievi, tāpēc pārcirtis vīrsievas uz pusēm. Tā radušies vīrieši, kas “mīl vīriešus un labprāt guļ ar tiem apkampušies”, sievietes, kas “vīriešus daudz neievēro”, un pārējie –heteroseksuāļi…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Skalpis teica:

    Pareizi teikts. Varētu katrs mierīgi dzīvot savu dzīvi ar savu āpārliecību un neuzbāzt to citiem. Tad ar olām neviens nemetīs.

Pasākumu kalendārs

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool