Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Vai derēs aizbildināšanās ar jaunām iespējām un tehnoloģijām?

Rūta Fjodorova
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 12. septembris 10:52

Tehnoloģijas un dažādas iespējas attīstās tik ātri, ka ne vienmēr spējam tām izsekot līdzi. Nu, kurš gan varēja pirms gadiem 30 iedomāties, ka katram būs savs telefons, turklāt tāds, ko varam ielikt kabatā, un tādējādi ar draugu, tuvinieku, ģimenes locekļiem varam sazināties teju vai jebkurā laikā. Un nu jau pat jaunāko klašu skolēniem telefons nav luksus lieta, jo vecākiem ir svarīgi zināt, kur viņu bērns atrodas, bet bērnam nepieciešamības gadījumā vienmēr iespējams sazināties ar vecākiem. Daudziem telefons nu ir arī ierīce, ar kuras palīdzību dažās minūtēs var atrast vajadzīgo ceļu, atrast īsto adresi, apskatīt savu darba kalendāru un noskaidrot daudzas citas sadzīvei vajadzīgas lietas.

Daudzus ikdienā risināmus jautājumus ar valsts iestādēm jau tagad varam veikt attālināti. Pie ērtībām, protams, ātri pierodam. Un tomēr ne visi to spēj un prot izmantot…

Nesen mūs aplaimoja ar e-veselības ieviešanu. Es kā paciente nudien šeit redzu tikai sarežģījumus. Vajag zāles? Jāzvana ģimenes ārstam! Bet viņš pieņem pacientus, iedziļinās konkrētā pacienta sūdzībās. Iedomājos, ka tāda zvanītāja neesmu es vienīgā. Vai zvanīt pēc pieņemšanas laika? Bet tad nereti ārsts nav savā kabinetā, dodas vizītēs u.tml. Savukārt , lai izņemtu zāles aptiekā, man nu ir arī nepieciešama pase. Nu tā jānēsā līdz. Bet, ja zāles vajag vēl kādam ģimenes loceklis, tad jau somiņā ir vairākas pases un, nedod, dievs, vēl kādu aizmirst…  Rindas uz izmeklējumiem un piekļuvi ārstiem speciālistiem jau e-veselības ieviešana neatrisina.

Nu zinām par vēl kādu citu pārsteigumu. Līdz šim mums katram galvenais personu apliecinošais dokuments bijusi pase ar noteikto derīguma termiņu. Bet no 2023. gada obligāts personu apliecinošs dokuments visiem Latvijas pilsoņiem būs personas apliecība jeb eID karte. Pase palikšot tikai kā ceļošanas dokuments uz valstīm, kurās eID karte netiek atzīta par personu apliecinošu dokumentu. Tātad – arī bez pases nevarēs iztikt.  Ir noteikts pārejas periods no 2019. līdz 2022. gadam , t. i. laiks, kurā visiem būs jāpasūta eID karte.

Tiek arī solīts, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs neatkarīgi no savas atrašanās vietas garantēti saņemt sev ērtā veidā jebkuru no valsts nodrošinātajiem elektroniskajiem pakalpojumiem. Iespējams, jaunāka gadagājuma cilvēkiem tas ir aktuāli, bet vecākai paaudzei diezin vai. Nu kurš gan pašlaik nesaņem sev nepieciešamos valsts pakalpojumus? Kāpēc netiek dota izvēles iespēja, bet gan jāsaņem eID karte obligāti? Turklāt par to, ja karti izgatavo 10 darbdienu laikā,  jāmaksā 7,11 eiro. Daudzi Latvijas iedzīvotāji nav datora lietotāji, daudzi nelieto internetu telefonā un diez vai  viņi izmantos eID kartes sniegtās priekšrocības. Tā vien šķiet, ka šis atkal ir kārtējais kādam izdevīgais sīkbiznesiņš…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Ilze teica:

    Kārtējā afēra, lai izkrāptu naudu. Man nav saprotams, kāpēc man vajag eID karte, ja likumā personu apliecinošs dokuments arī ir pase. Uzskatu, ja kādam par smagu ir pase, lai ņem šo karti, bet uzspiest visiem tas ir valsts genocīds, vai atkal kārtējā afēra, lai kāds labi nopelnītu.

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool