Sestdiena, 2018. gada 20. oktobris
Leonīda, Leonīds
Foto: Marija Anmane

Tāds dīvains laiks…

Marija Anmane
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 7. decembris 09:59

Sienas kalendārā pāršķirot decembra lapu, esam jau pavisam tuvu Ziemsvētkiem un gadumijai! Vajadzētu sākt domāt par balto sniedziņu un baltajām dvēselēm – katra no tām, kas reiz atnāca uz Zemes, taču reiz bija tieši tāda – balta un tīra… Vajadzētu domāt par Gaismu, kas mūsos ir Dieva dota, un ap mums veidojas un izplatās – pašu radīta un kopta, lolota. Par Prieku, ko izjūtam un vairojam, sniedzot to citiem. Šīs vērtības ir Mūžības daļa! Taču – vai mēs, cilvēki, tās izprotam, spējam novērtēt, pēc tām tiecamies?

Skat, lielveikalu skatlogi mirdz daudz spožāki par zvaigznēm un mēnesi! Balto mākslīgo eglīšu rindas, šķiet, gatavojas aizstāt tās – zaļās, ko pamazām bezatbildīgi izcērtam mežos. Ziemeļbriežu sarkanie ragi, vecīšu bārdas un rūķu mices, daudzkrāsainās rotājumu bumbas un bumbiņas, mākslīgās raustīgās gaismiņas aicina: pērc, pērc, pērc! Viss šis sintētiskais spožums un tēlotā jautrība melo, cilvēkiem acīs skatīdamās: sak, bez tā visa tev nebūs priecīgu svētku…

Arī internetā, ja neuzmanāmies, zaudējam modrību un “neieslēdzam” savu veselo saprātu, varam iepīties gluži kā mušas zirnekļu tīklos: melīgās ziņas izceltas ar efektīgiem virsrakstiem un lielum lieliem burtiem, tās tiek ilustrētas ar attēliem no pavisam citām vietām un bildētas pavisam citā sakarā; reklāmas, ja laikus nepieklusinām skaņu, piebļauj visu māju: “Ziņnesis! Ziņnesis! Ziņnesis!” Vai mums patiešām patīk viss, ko tas (un arī citas reklāmas, citi ziņu kanāli) nes?!

Drīzāk jau otrādi: daudziem nav pat laika domāt par Ziemsvētkiem, jo… nākamgad taču Saeimas vēlēšanas! Iespējams, ka mūsu valsts politiķi tikai pašās gada pēdējās dienās, pēdējās stundās mums atkal mācīs zobus tīrīt, ārstēties pašiem, mācīties katram no savām kļūdām, klausoties politiķu vārdos un  piemirstot ielūkoties viņu darbos. Pagaidām, cik var noprast, “zirnekļi jau ir burkās” – apsūdz, apmelo, atmasko cits citu. Katrs, kam savs krekls vistuvākais un dvēsele esot tā baltākā, uzrāda citu vainas. Valsts institūciju un kontrolējošo iestāžu atbildīgās personas tiek uzrīdītas cita citai, – lai tikai tie, kas vēl pērn (aizpērn, iepriekšējā Saeimā un valdībā, savā partijā, utt.) bija pelēkie kardināli vai melnās avis, zvaigžņu puisēni vai lielie bosi, tagad izskatītos iespējami vienādāk: vienādi bezatbildīgi, vienādi kļūdījušies, vienādi gatavi… visu sākt atkal no gala! Tie, kas ik reizi četros gados regulāri solījās “uzņemties politisko atbildību”, tagad meklē citu kļūdas, atklāj likumpārkāpumus, norāda uz shēmām: sak, neviens te nav bezvainīgs! Tātad – ar skubu meklējam lielākos neliešus, zagļus un korumpantus – cerot, ka paša vaina, tik bezgala aktīvi darbojoties, varētu izskatīties kā mazākais ļaunums. Tās ir visīstākās zirnekļu cīņas burkā! Šlesers, oligarhu lietā visu laiku vai nu klusējis, vai ar nekaunību un augstprātību atrunājies, tagad pēkšņi… atceras gan Zatlera it kā žēlabaino zvanu viņam, gan Kampara naudas tumbočkas izcelšanās vēsturi un citus grēkus, gan «Liepājas metalurga» un citu uzņēmumu privatizācijas līkločus, gan partiju kases papildināšanas visai puskriminālos paņēmienus. Jājautā: līdz kam bija jānoved Šlesers, līdz beidzot viņš sāk runāt!? Un – cik vēl tādu “zirnekļu” pulcējas citās “burkās”, kurās arī pamazām krājas kritiskā masa? Ar kādu nolūku, kā uzdevumā, piemēram, Valsts prezidents savā pilī nupat bija sācis perēt jauno “OIK-2”? Ar kādām tiesībām lauksaimniecības ministrs var atļauties atgaiņāties no žurnālistiem, nikni paziņojot, ka negodīgās kompensācijas par applūdušajiem laukiem zemniekiem netiks pārskatītas? Tātad – zināja, kuriem kaut ko tādu atļāva?! Un, varbūt, zināja arī, par ko?

Un vēl – cik ilgi Saskaņas valdošā koalīcija, uz savulaik ieceļojušajiem, tagad pensionētajiem Krievijas pilsoņiem balstoties, postīs Rīgu un nesodīti ņirgāsies par rīdziniekiem?! Kad šī “burka” beidzot būs pilna?

Jautājumu vairāk nekā atbilžu. Taču – svētki tuvojas! Neatturami. Neatkarīgi no tā, kā šobrīd pasaulē izskatās Latvijas valsts, kā jūtas tās iedzīvotāji. Ko darīt? Atcerēties vārdus, ko teicis kāds patiesi vieds cilvēks: ”Nelādēsim tumsu, – iedegsim gaismu!” Vismaz – vienu siltuma un mīļuma pilnu svecīti katrās mājās, katra cilvēka sirdī!


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. KriminālTANGO teica:

  Prieks ka arī mūsu novadā kā Latvijas lepnumi ir kriminālas autoritātes: Palasiet Kandavas vēstis: Vaivadam bija ar brāli krimināllietas nu – goda pilsonis. Tiesa ir ziedojis daudziem – Lembergs arī ziedojās. Reinbergai māju uzcēla Vaivods saimnieciskā kārtā – Latvijas lepnums. Tā mūsdienāds gods tieks mīts dubļos – ierāvēgi tiek pie goda…SKUMJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • voijvods teica:

   Es taču kandavas vēstīm naudu zagto devu – tāpēc arī Goda pilsonis un lieta darīta. Korķviķis mani ieteice un es saņēmu godu, manta man jau bija:)

 2. Cerība teica:

  Parasti meliem īsas kājas un īss Mūžs – PRAKSE RĀDA – TAISNĪBA!!! 100%.

  • Un Dainis? teica:

   Kāpēc Domes Dainis izpaliska ; 200 000 LS Grantu saņēma, 30 000 LS Rentgenu saņēma, māju uzcēla, visus aplika – kur Ordenis? Deputāts, Vēl pa TV tarakānus rādija, Trīszzvaigņu spēles rīkoja, Kandavu uzcēla, bāreni piekāva – kur ordenis -PĻURKS:)

   • zinātājs teica:

    Ļaudis melš, ka šamajam celšot pieminekli, bet tas būs tikai uz Baltijas hercogistes dibināšanas 100. gadadienu. Pagaidām jātrenkā tarakāni un jāpaciešas.

 3. Veselais saprāts teica:

  Kur veselais saprāts krimilālies goda ordeņus dot? Lasim taču ar rodeni vajadzēji – uz kurtuvi visu tehnikuma arhīvu aizveda: Trīs zvaigņu ordeni vajadzejā, bet tā pat jau NOMENKLATŪRA iefīreja Vānē pa DIREKTORU: Vāve domāju ka jūsu vēsture aizies pa skursteni kā KLMT:) Gāzi GRīdā Valsts 100!

 4. Lasītāja NTZ jautājums? teica:

  Kurš izvirzīja Mamertu Vaivadu Kandavas gada pilsinim, KURŠ?
  Gudriķe?Rozenfelds?Priede? kurš KURŠ???

 5. Tramps teica:

  Līdzīgi kā Krievijai ieteikums ANUlĒT krimināllietās iesaistīto personu Goda statusu!

 6. NOMENKLATŪRA teica:

  NOMENKLATŪRA Ir un būs: ja vienu iestādi noalaiž uz grunti, tiek otrā vadītājs un vēl GODS un SLAVA. !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Štofertam ar gods un slava – laigā nomuka, nu INGA (Roundup -MONASNTA) – vieni sazagās- citi nāk:) Fig jums gos, fig jums slava:)

 7. Izglītības ministrija teica:

  Es direktoriem teicu tā: ja braucot pa ceļu jūsu tehnikums Nav nodedzis – Viss ir kārtībā: dabūsiet i ļeņina ordeni i Goda pilsoni! Galvenais ražošana, slaucējas, un tu dišler galvenais pie lopiem pie lopiem, skola pati tiks cauri. Tika jau ar:

  • # teica:

   Nebiju jau muļķis no skolotāju arodbiedrības visas slaucējas sveicu, skolotāji paši sevi sveiks. Galvenais ražošana un sovhozs…nez kā mani vēl līdz šai dienai turēja pa arodbidrības šefu: cik daudz konjaka un šnabis nebij korķēts: mama mia:)

 8. Cerība 2018 teica:

  Pēc vēlēšanām aizslaucīsim šo ZAņĶI! Ilgi jau nebūs jāgaida, pusgads paciesties! Būs!

Pasākumu kalendārs

2018.10.20 | 10:00

Basketbola diena Tukumā 

2018.10.20 | 11:00

Lekcija par veselīgu uzturu Kandavā 

2018.10.20 | 12:00

«Teātra ražas svētki» Vānē 

2018.10.20 | 12:00

Teātra ražas svētki Vānē 

2018.10.20 | 14:00

Lekcija par veselīgu uzturu Valdeķos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool