Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Pateicībā optimismu smeļoties

Vineta Rozenberga
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 19. maijs 09:39

Kad pie vasarīgiem grādiem pieradušais organisms, nepatīkami pārsteigts, ir attapies pavasarī, kas samazinājis siltuma devu un ik pa brīdim peļķojas, tad jāseko psihologa Džozefa Mērfija mudinājumam: “Apzinies, ka visa cēlonis ir domas, nevis ārējie apstākļi. Maini domāšanas veidu, un tev kļūs pa spēkam mainīt arī likteni!” Lai pozitīvā domāšana kļūtu par labu ieradumu, esot jāvingrinās: jāiekārto Prieka grāmatiņa, 4 minūtes no rīta, pirms un pēc darba, pirms naktsmiera jāpārdomā viss labais, ko izdevies sasmelt vai sakasīt, u.c.

Es nolēmu sākt šo treniņu ar, kā man šķiet, vienkāršāko uzdevumu – mācīties izteikt pateicību. Kaut arī lietus brīvdienās pielēja pilnu pasauli un vilka vien uz gulšņāšanu (ja vien nebiji pieteicies «Lattelecom» maratonam!), tomēr vai tad tam nevar teikt paldies par zemes veldzēšanu un zaļumu uzfrišināšanu?

Paldies Slampes amatierteātra «Spārni» dalībniecei, kas izrādē «Vajadzīgs melis» tik garšīgi smējās, ka iekārdināja arī mani uz līksmību. Šie no nekurienes izvilinātie smiekli piesaistīja uzmanību, kaut arī lugas morāle bija plakātiski skaidra – deputāta solītais makā nekrīt.

Eirovīzijai var izteikt pateicību par to, ka pēc Ukrainas pārstāves Džamalas uzvaras šajā dziesmu konkursā nākamie dalībnieki domās ne tikai par uzstāšanās formu un dziesmas izdabāšanu kaut kādiem standartiem, bet arī par tās saturu, un koncerta skatītāji uzzinās ne tikai par Krimas tatāriem, bet arī par citām tautām un traģiskajiem notikumiem to dzīvē. Parasti uzvarētājdziesmas ietekme jūtama daudzos nākamā gada priekšnesumos, tāpēc, iespējams, Eirovīzija varētu kļūt jēgpilnāka un nacionāli savdabīgāka. Par žūrijas objektivitāti nevajadzētu lolot ilūzijas. Ja zināmi konkursa favorīti, tad žūrija ar savu spriedumu var mēģināt ietekmēt rezultātus. Kā tad citādi lai izskaidro, ka Austrālijas dziesmai, ko citu valstu žūrijas kopumā bija novērtējušas visaugstāk, Krievijas žūrija iedeva tikai 2, bet Ukraina – 5 punktus? Ukrainas dziesmai Krievijas žūrija neiedeva nevienu punktu, bet Austrālija – 2 punktus. Savukārt Krievijas pārstāvim, kas, pēc bukmeikeru prognozēm bija līderis, no Ukrainas un Austrālijas žūrijas – zero. No malas izskatījās, it kā kādai komandai būtu smalki norādīts: “Se, būdā!”

Paldies hokejistam Mārim Bičevskim par ievizināto ripu kazahu vārtos. Tas ir vareni un mazāk apņēmīgajiem iedvesmojoši, ja savā pirmajā pasaules čempionātā var iesist komandai visvajadzīgākos vārtus!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.05.27 | 10:00

Saeimas komisijas sēde Engurē 

2019.05.27 | 11:00

Saeimas komisijas sēde Tukumā 

2019.05.27 | 15:00

Galda hokejs Zantē 

2019.05.27 | 18:30

Sapulce par ēku siltināšanu Slampē 

2019.05.28 | 11:15

Disko ballīte bērniem Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool