Par ziņām un panorāmu

Ceturtdienas rītā 6.30 Tukumā pa diagonāli pāri visam ”zilajam ekrānam” zemu pārlaidās gājputnu kāsis. Gulbji tie nebija. Dzērves – arī ne… Tātad – kāda no meža zosu sugām… Tā kā runa šoreiz nav par televīziju, bet gan par debesīm – to ekrānu, kas virs galvas – tas nozīmē, ka nav arī ”raidījuma vadītāja” vai moderatora, kas aizpildītu robus manās trūcīgajās ornitoloģijas zināšanās…

Apmēram pēc stundas sākās pirmais šī pavasara lietus. Pie Melnezera izdevās satikt pirmo tauriņu. Vienā no meža avotiem jau ”kreisēja” no ziemas miega pamodies ūdenszirneklis. Bet zalkšu liepas un vizbulītes vēl nezied – mežs vēl pilns ar pērnajām skujām piebirušu sniegu…

Kāpēc es visu to stāstu? Tāpēc, ka ikdienā par obligātu savas dzīves sastāvdaļu mēs pieņemam vēršanos ekrānos – TV, datorā, kinozālē. Tā, pat nepieceļoties no ērtā krēsla, mēs iegūstam pārliecību, ka uzzinām daudz ko no pasaulē notiekošā. Protams, ka tā ir ērtāk, vienkāršāk. Pat līdzi domāšana nav nepieciešama! Savukārt tam, kas mūsu acīm paveras ik brīdi – ”dzīvajam ekrānam”, pasaulei ap mums nereti ejam cauri, pāri un garām… Gluži kā armijas bruņutanki. Neredzot krāsas, nedzirdot skaņas, nejūtot gaisa un cilvēku vibrācijas. Taču – pasaule mums apkārt ir visu laiku! Dzīva, nevis filmēta! Un – par brīvu! Pasaulei nav kanālu, raidlaiku, programmu un… arī kaitinošo reklāmas iespraudumu nav. Te nav ik mēnesi jāpiemaksā, lai redzētu, kā mostas mušas un vīrieši, kā mīlestībai atveras ziedi un sievietes. Lai dzirdētu, kā gaisus pieskandina bērni un cīruļi…

Un vēl – šīs ziņas (par cīruļiem un tauriņiem, par sniegpulksteņiem un saules pilnajām dienām) savā būtībā ir visnotaļ pozitīvas! Tās neviens nav sašķirojis pa tēmām, nav rediģējis vai pa savam interpretējis. Tās nav pieskaņotas partiju programmām un netiek izmantotas priekšvēlēšanu aģitācijai. Savukārt tās ziņas, kas nav tik pozitīvas (par draudīgiem paliem, par atkritumiem, ko bija paslēpis sniegs, u.tt.), ir vai nu neatņemama Dabas sastāvdaļa, vai arī – cilvēku risināma problēma, aicinājums darboties, stimuls jaunām un pozitīvām pārmaiņām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *