Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Līdzjūtība jāmācās mums katram

Rūta Fjodorova
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 12. maijs 10:22

TV raidījumā «Bez tabu» pirms dažām dienām rādīja sižetu par to, kā savulaik jūrmalniece Anete Asare saņēmusi «Latvijas lepnuma» balvu par to, ka pati savā Jūrmalas īpašumā ierīkojusi patversmi ievainotiem putniem. Patversme jau darbojas vairākus gadus un līdz šim nekādu problēmu nebija. Arī ar kaimiņiem bijusi laba satikšana. Bet nu, pēc sižeta spriežot, pie putnu patversmes parādījušies kaimiņi – jaunienācēji. Un viņiem putni traucējot mieru ar trokšņošanu, smakām utt. Var padomāt, ka putni to vien dara, kā tikai kliedz un turklāt visi vienlaicīgi. Tad jau visas kaijas no Jūrmalas jāpadzen un arī ceļi jāslēdz, lai netraucētu automašīnu riepu švīkstoņa. Bet automašīnu troksnis kaut kā parasti nevienu netraucē, jo katrs taču grib ērtības, nevis mērot ceļu kājām…

Pasniedzot «Latvijas lepnuma» balvu Anetei, augstu tika novērtēta viņas līdzjūtība un spēja palīdzēt nelaimē nonākušiem putniem. Turklāt jāuzsver, ka viņas palīdzība nepieciešama tiem putniem, kas lielākoties nelaimē nonākuši cilvēka rīcības dēļ. Pasniedzot balvu, tika teikts, ka līdzjūtība ir jāmācās mums katram, ka tās aizvien pasaulē pietrūkst…

Bet nu ir klaji redzams, ka šie viedie vārdi nereti atlec kā pret sienu mesta zirņu sauja. Jūrmalas domes juristiņš sižetā tik vien šajā situācijā zināja, kā skaitīt likuma un noteikumu pantus un punktus, kas nepieļauj iespēju patversmei pastāvēt. Arī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki liedzās dot atļauju turpmākai patversmes pastāvēšanai, kaut gan šī iestāde varētu būt viena no tām, kuras pienākums būtu gādāt par šādas patversmes pastāvēšanu. Tas ir arī pašvaldības pienākums. Vai tiešām valsts un pašvaldības institūcijas nevar to, ko var paveikt viena sieviete?

Anita Asare jau ir iegādājusies jaunu zemes īpašumu, lai patversmi pārceltu, bet pēc viņas aplēsēm, tam nepieciešams apmēram gads. Anetei dotais pārcelšanās termiņš ir acīmredzami nereāls – 1. jūnijs. Pretējā gadījumā putni tikšot iemidzināti. Manuprāt, tā ir klaja ņirgāšanās, katrā ziņā par cilvēka cienīgu attieksmi to visai grūti nosaukt. Jā, no tiesas – līdzjūtība un sapratne ir retas un dārgas rotas un vērtības, par kurām daudz tiek runāts, bet kuru aizvien mums tik ļoti pietrūkst.



Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. no malas teica:

  Ziniet no Engures pat tika vests slims putns un tiešām tā ir ņirgāšanās. Diemžēl darbi ar vārdiem neiet kopā, bet ierēdņi strādā pēc tās stabules, kuras ir pie varas un diktē noteikumus, jo gribas taču būt komandā nevis opozīcijā.

 2. teica:

  Saprotu, ka katrai dzīvai būtnei ir vajadzīga uzmanība, bet tikai ne uz cita rēķina. Iedomājieties savu dzīvi blakus simtiem putnu,kas katrs brēc savā balsī un smaka briesmīga. Pati to baudu regulāri, kad blakus tiek audzētas vistas un tā briesmīgā smaka ir nepārtraukti, logus atvērt nav iespējams un kad nolīst lietus, tad nav ozons, bet šausmīga mēslu smaka, mušas lido, tā kā katrai būtnei ir sava vieta.

  • beidzot teica:

   Vai nav laiks padomāt arī par to,ka visi putni jālikvidē,tie taču lidojot gaisā,pārvietojoties apgāna arī mūs pašus.Cik nav apkakātu mašīnu,mājas logu,bruģi,jumti un vēl un vēl,un vēl….Jūrmalciemi pilni ar kaijām,tātad troksnis,šausmas,ko nu darīt?Nākošie pilsētas bomži….dzer,kur pagadās nolūst un guļ,staigā garām smirdēdami… Nu,tad nolikvidējam visu un būs jums miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts.Varbūt…Katra dzīvā radība zemes virsū pilda savu funkciju,neaizmirstiet to.

 3. Rūta Kucīte teica:

  Līdzjūtībai jābūt, nevis jāmācās. Savādāk tāda švaka vien būs.

 4. Cukurs-Zuckerman teica:

  Rietumos labos dzīvojamos rajonos laukā nedrīkst žāvēt veļu, zālienu pļaut atļauts tikai noteiktos laikos un dienās, par kūtsmēsliem uz puķu dobēm var nesapņot.
  Un to nenosaka likums , bet paši iedzīvotāji tā vienojušies un godprātīgi vienošanos pilda bez jebkādas policijas iejaukšanās.

  Bet pie mums pilsētā viens tur desmitiem suņu , citam putnu ferma, trešais dzen kandžu , par deklasētajiem vispār nerunāsim.
  Bet te pēkšņi tādam Cūkmenim blakus ievācas dzīvot normāls cilvēks , kuram nepatīk gadiem ilgušās cūcības un Cūkmens skrien sūdzēties uz televīziju par to , ka apspiež Cukmentiesības.

  • Wecais teica:

   Vai to “normālo” cilvēku kāds tur ar varu deportēja? Varēja un vajadzēja izvēlēties citu vietu!
   Gan jau kārtējais termiñatłauju pircējs no neLatvijas…

  • Antons teica:

   un cits kaimiņš atkal izmētā nošauto cūku iekšas pa grāvjiem un tādā veidā baro vārnu barus!

 5. annele teica:

  Tă jau ir likvidějam visu kas mums traucě.Šitāds trulums laikam paliek arvien vairăk.Materiălisms un komforts părāk spiež uz smadzeněm,ja notiek kăda globăla katastrofa,tad vienai daļai izdzīvošanas iespĕjas nebůs,pārāk jěli paliekam.

 6. juristiņš teica:

  Žurnālistīte vēl aizvien par populismu. Laiks augt!

Pasākumu kalendārs

2019.05.27 | 10:00

Saeimas komisijas sēde Engurē 

2019.05.27 | 11:00

Saeimas komisijas sēde Tukumā 

2019.05.27 | 15:00

Galda hokejs Zantē 

2019.05.27 | 18:30

Sapulce par ēku siltināšanu Slampē 

2019.05.28 | 11:15

Disko ballīte bērniem Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool