Sestdiena, 2019. gada 25. maijs
Junora, Anšlavs

Dziļi skapī

Vineta Rozenberga
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 2. jūlijs 11:17

Pēc gadiem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā līdzās Dainu skapim aiz stikla stāvēs Rasnača skapis – mēbele, kuras pārvešana no punkta A uz punktu B spēja aizēnot pat tik globāli svarīgu notikumu kā brexit. Šis skapis uz laiku laikiem simbolizēs sabiedrības modrību 24 stundu garumā un brīdinās, ka krāmēšanās ar mēbelēm nepiemērotā laikā var iedragāt publiskas personas prestižu.

Komentējot savu rīcību, tas ir, skapja pārvešanu ar dienesta auto, un godīgi atzīstot rupju profesionālās ētikas pārkāpumu, Dzintars Rasnačs nez kāpēc pieminēja Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 5.2  panta 4. daļas 1. un 4. punktu, sakot, ka šāda rīcība esot pieļaujama ārkārtas situācijās. Ko viņš ar to gribēja teikt? Varbūt atgādināt, ka tieslietu ministra vārdu velti nevalkā un likumos orientējas? Bet varbūt Rasnača kungs mēģināja likt manīt, ka arī viņa dzīves apstākļi tobrīd līdzinājās ārkārtas situācijai – iespējams, ka iepriekšējā dzīves vietā skapim – atgādinājumam par tā īpašnieku – tika draudēts? Tas, ka skapis tieslietu ministram nav tikai mēbele drēbju nobēdzināšanai, bet gandrīz kā līdzgaitnieks, kā otrais “es”, atklājās viņa teiktajā medijiem: “Tas ir mans skapis, un viņš man iet līdzi!” Tātad – kur Rasnačs, tur skapis. Pamēģiniet paši pīķa stundā sabiedriskajā transportā maisīties citiem pa kājām ar savām mēbelēm! Pieminētā panta 4. punkts atļauj lietot dienesta automobili nokļūšanai darba un dzīves vietā, ja objektīvu iemeslu dēļ sabiedriskais transports nav izmantojams.

Es ieteiktu Rasnačam aizsegties ar 5.2 panta 3. punktu. Tur teikts, ka dienesta auto nodrošina publiskas personas funkciju izpildi. Iedomājieties, ka tieslietu ministra drēbes tiktu glabātas nevis drošajā seifā – skapī, bet gan kaudzītē – nekastrētiem runčiem viegli pieejamā vietā! Vai šādā gadījumā tieslietu ministrs varētu pilnvērtīgi veikt savus pienākumus? Vai ir pieļaujams, ka godājama amatpersona savas funkcijas veic pusplikā stāvoklī vai – vēl ļaunāk – kā no mātes miesām nācis? Tāpēc skapja atvešana bija sabiedriski nozīmīgs un lietderīgs pasākums.

Skapja lietas sakarā klajā nākuši arī Rasnača kunga privātās dzīves smalkumi. Atļaušos dot dzīves pieredzējušas sievietes padomu. Rasnača kungs, vai neesat pārsteidzies ar skapja pārvešanu? Ja sieviete nespēj savā drēbju skapī izbrīvēt vietu Jūsu drēbēm, vai viņas sirdī Jums atvēlētā vieta ir pietiekami liela? Eh… Es gan savām drēbēm sadzītu sienā nagliņas, bet Jums atdotu visu skapi.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.05.25 | 6:00

Kandavas novada svētki 

2019.05.25 | 6:00

Makšķerēšana Kandavā 

2019.05.25 | 10:00

Orientēšanās Kandavā 

2019.05.25 | 12:00

Skeitparka sezonas atklāšana Kandavā 

2019.05.25 | 17:00

Futbols Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool