Ramona, Ritma

Par pasākumiem un naudu to organizēšanai

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 23. janvāris 14:40

Jau vēstījām, ka 18. janvārī, notika ikmēneša komiteju sēdes, kur citu starpā deputātiem bija jāizskata vairāki iesniegumi ar lūgumu finansiāli atbalstīt dažādus, šajā reizē pārsvarā – sporta – pasākumus. Pieprasītās summas, kā arī tās, ko bija ar mieru vienai vai citai sporta aktivitātei atvēlēt deputāti, gan ievērojami atšķīrās.

Pārņem pasākumus?

Kā pirmais par nākamās sezonas pasākumiem un to, cik daudz naudas būtu nepieciešams no pašvaldības puses, klātesošajiem stāstīja sporta kluba «Kandava» vadītājs Andris Bambis. Pirmkārt, viņš uzsvēra, gribētos saglabāt Rietumu līgas komandu basketbolā, kur kandavnieki uzcītīgi trenējas divas līdz trīs reizes nedēļā un spēlē līgā jau kopš pašiem tās pirmsākumiem. Vienlaikus šī komanda kalpo kā starpposms starp tiem jauniešiem, kuri vēl trenējas sporta skolas paspārnē, un spēlētājiem, kas startē jau augstākā līmenī, piemēram, LBL 2 līgā. Tāpat klubs vēlas turpināt tādus pasākumus kā «Veselības nedēļa» jeb peldētprasmes apmācību bērniem, tradicionālo velobraucienu, kur par gala mērķi parasti tiek izvēlēts kāds tūrisma objekts, un pludmales volejbola turnīru. Visiem šiem  mērķiem, neskaitot kluba līdzfinansējumu, būtu nepieciešami 4336 eiro, ko deputāti arī solījās budžeta projektā iekļaut. Deputāts Kaspars Ševčuks vēl painteresējās, kas notiks, piemērām, ar aktivitāšu stundām mazākajiem bērniem, ko klubs organizē katru otro sestdienu K. Mīlenbaha sporta zālē? A. Bambis skaidroja, šo pasākumu pārņems Kandavas kultūras un sporta pārvalde. Bet par citiem tikpat ierastiem pasākumiem vismaz šīs sēdes ietvaros diskutēts netika.

Kartingam – vismaz 3000 eiro?

Pavisam nekonkrēti, ja vērā ņem sagatavoto lēmumprojektu, savās prasībās jeb lūgumā bija «Kandavas kartadroma» pārstāvji, ko šoreiz pārstāvēt bija ieradies Ivars Uss. Vēlamās summas vietā bija norādīti vien daudzpunkti, un pārstāvis skaidroja – derot jebkurš atbalsts, ko vien deputāti var sniegt. Pasākumu plāns, kur, citu starpā, arī sacensības «Domes kauss», jau ir sastādīts. Deputātiem diskutējot, gan izkristalizējās, ka pastāv tomēr arī konkrēta tāme – 11 000 eiro, un ir bijušas runas, ka pašvaldība varētu atbalstu sniegt 7000 apmērā. Īpaši par šo jautājumu iestājās deputāts Ivars Lasis, norādot, ka kartingam Kandavā ir “senas tradīcijas” un ka pagājuša sezonā izveidots arī Kandavas kartinga klubs (pagājušā sezonā savā klasē kluba paspārnē uzvaru izcīnīja pilots Adrians Lasis). Citi deputāti tomēr nedaudz šaubījās, un Dainis Rozenfelds pat izteicās – vislabprātāk būtu piešķīris naudu sienas izbūvei, kas slāpētu troksni trasē, ne tik daudz pasākumu organizēšanai. Šajā gadījumā iespēju komentēt jautājumu izmantoja priekšsēdētāja Inga Priede, kas atgādināja, ka pašvaldībā šādās būvēs ieguldīt nedrīkst, bet trases īpašnieki startē «Leader» projektu konkursā. Ja būs atbalsts, iespējams, vismaz daļa trases tiks pie skaņu slāpējošas sienas. Vēl priekšsēdētāja skaidroja, ka jau pērn kartingam un konkrēti «Domes kausa» organizēšanai tiešām bijis plānots piešķirt finansējumu – 3000 eiro, kas gan tā arī nav nekad ticis izmaksāts. Tāpēc viņa mudināja lemt vismaz par šo summu, tādējādi it kā “atdodot parādu”. Deputāts I. Lasis gan vēl aicināja apdomāt un par galējo summu lemt tikai domes sēdē, kas notiks 25. janvārī. Iespējams, deputātiem esot pilnā sastāvā, būšot cits lēmums un citas idejas. Taču Finanšu nodaļas vadītāja Dace Rudēvica atgādināja, ka šim pasākumam, sastādot budžetu, nav atvēlēts nekāds finansējums – to būs jāmeklē, samazinot atvēlēto summu kam citam, nu, piemēram, no 10 000 eiro, ko deputāti bija plānojuši atvēlēt kā līdzfinansējumu centrālajām komunikāciju sistēmām.

Tad nu gala rezultātā, izsverot visus ”par” un ”pret”, nolēma atbalstu sniegt jau minēto 3000 eiro apmērā, vienlaikus komentējot – nav vēl zināms, vai maz atļaus trasei darboties. Jāatgādina, – Satversmes tiesa lēma, ka grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paaugstināja atļautās trokšņu normas, nav bijis Satversmei atbilstoši, tāpēc Kandavas trases turpmākā darbībā šajā gadījumā būs, visticamāk, atkarīga no spējas nepārkāpt iepriekš noteiktās normas.

Par tradīcijām…

Lai pabeigtu šo sezonu, «LBL2» sastāvā basketbola komanda «Kandavas/Compor» un tās pārstāvis Kristaps Gotfrīds bija sagatavojis pat prezentāciju. Šobrīd 20 komandu konkurencē Kandavu pārstāvošā komanda ir piektajā vietā. Kopumā šīs sezonas noslēguma un nākamās uzsākšanai ir nepieciešami 24 000 eiro, no pašvaldības tiek lūgti 15 000 eiro. K. Gofrīds skaidroja, ka atlikusī summa, kas vajadzīga, tiks vākta no sponsoriem. Tomēr, ņemot vērā sponsoru mainību, būtu svarīgi, lai komandai ir finansējums “ar rezervi”, kas ļautu turpināt veiksmīgi iesākto, – norādīja K. Gotfrīds. Deputāte un komitejas vadītāja Signe Ezeriņa gan uzsāka diskusiju par to, vai tiešām komandai nav iespējams šos izdevumus kā nebūt samazināt, īpaši, ņemot vērā, ka minētā summa ir teju trešā daļa no sportam atvēlētā kopbudžeta? Nu, piemēram, tāmē ir minēti izdevumi dzeramajam ūdenim, degvielai, lai spēlētāji tiktu uz treniņiem u.tml…

Katrai sadaļai komandas pārstāvim bija skaidrojums – ūdeni šāda līmeņa spēlēs varot piedāvāt tikai fasētu, savukārt degviela esot vienīgais veids, kā piesaistīt spēlētājus komandai, kas dzīvo citās pilsētās, piemēram, Rīgā. Katrā gadījumā, Kandavas komandai esot viens no mazākajiem budžetiem līgā un algas, atšķirībā no dažām citā komandām, spēlētājiem arī neviens nemaksā. Savukārt mājas spēlēm maksu uzstādīt, sprieda K. Gotfrīds, viņaprāt, arī nebūtu īsti pareizi, ja ņem vērā, ka komandu jau tā lielā mērā atbalsta no budžeta līdzekļiem – sanāktu maksāšana dubultā. Diskusijā iesaistījās arī domes priekšsēdētāja Inga Priede, kas norādīja, ka basketbolam Kandavā ir “80 gadus senas vēsture“, tādēļ arī lielāks atbalsts tieši šai disciplīnai, esot pamatots. Tā nu deputāti lēma, ka vismaz šo sezonu komandai ļaus pabeigt ar visu domes finansējumu.

…un jauniem pasākumiem

Visbeidzot, ar lūgumu atbalstīt pasākumu, bija ieradies arī pārstāvis no biedrības, kas jau šovasar Kandavā divu dienu garumā vēlas organizēt Baltijas mēroga veloorientēšanās sacensības. Tika norādīts, ka Kandavā varētu būt arī viena no pilsētām, kur pēc četriem, pieciem gadiem organizēt Pasaules kausu šajā disciplīnā vai arī vairāku dienu treniņnometni. Finansējums 1500 eiro apmērā tiek lūgts pasākuma organizācijai un karšu izveidei, kuras, starp citu, pēc tam varētu kalpot arī citās sacensībās. Neņemot vērā, ka tika norādīts – 1500 eiro ir pats minimums, lai pasākums būtu “pa nullēm”, deputāti tomēr nolēma nedaudz ietaupīt un atbalstu sniegts 1000 apmērā. Vēl S. Ezeriņa interesējās, cik liela iespēja, ka pasākuma norises pasākumu datumi tiek pārcelti? Vienkārši tas sakrītot ar 9. klases izlaidumiem un iedzīvotāji varētu būt neapmierināti, ja tiek daļēji slēgta satiksme… Biedrības pārstāvis skaidroja, ka sacensības notiekot ik sezonu gandrīz vienā laikā un ka datumi iekļauti jau starptautiskā sacensību kalendārā – tāpēc ir maz atkāpšanās iespēju.

 Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool