Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Un atkal par mežu 

Sākoties aktīvajai sēņošanas sezonai, redakcijā atkārtoti saņēmām sašutušu kandavnieku zvanus, kuri agrāko beku vietā sastapās ar harvestera izvagotu izcirtumu:

Tukuma tirgū pagaidām pārmaiņu nebūs 

Nevienam nav noslēpums, ka Tukuma tirgus jau gadiem ilgi prasīties prasās pēc atjaunošanas. Par to, ka lietas labā kaut kas ir jādara, jau pagājušā gada 15. decembrī pašvaldības pārstāvji runāja ar tirgus būvju īpašniekiem.

Uzņēmēji aktīvi iesaistās, bet risinājumi nāk lēni 

Kopš iepriekšējās uzņēmēju lielākās tikšanās jeb foruma pagājis gandrīz gads, tāpēc pirms šī gada foruma uz sarunu aicinājām Tukuma uzņēmēju kluba vadītāju Māri Birzuli. Viņu izvaicājām gan par kluba aktivitātēm, gan sadarbību ar pašvaldību.

Bizness sākās ar klikšķi galvā… 

Andra Mihaļska ādas apstrādes uzņēmums «Andrii Art» nelielā Veidenbauma ielas dzīvoklītī darbojas nepilnus divus gadus, bet jau iemantojis atpazīstamību ar saviem oriģinālajiem un kvalitatīvajiem darbiem.

Jauni vadītāji, jauni jautājumi 

Kārtējā Kandavas novada domes sēde notika 28. septembrī un tajā izskatīja 29 darba kārtības jautājumus. Reizi piecgadē visas Latvijas bibliotēkas tiek vērtētas – vai tās atbilst noteikumiem, un Kandavas novadā komisija viesojās jau šī gada maijā.

Audējas jaunajā sezonā gatavosies Dziesmu un deju svētkiem 

Sestdien, 7. oktobrī, Tukuma audēju darbnīcā sākās jaunā sezona, kas būs cieši saistīta ar gatavošanos lielajiem Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem un kurā audēju veltīs zvaigžņu izpētei un aušanai – darbos.

Valsts kontrole pārmet pašvaldībai necaurspīdīgus darījumus 

Pagājušajā svētdienā, 8. oktobrī, LTV raidījumā «De Fakto» publiski izskanēja Valsts kontroles (VK) veiktās revīzijas ziņojumā norādītie Tukuma novada domes pārkāpumi, par ko informācija iesniegta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Pēc deviņiem gadiem deputātos nu tomēr viss no jauna… 

Šī gada pašvaldību vēlēšanas mūspusē īpašus pārsteigumus un būtiskas pārmaiņas nesagādāja. Daļējs izņēmums – Kandavas novads, kur pēc deputātes darba trīs iepriekšējos sasaukumos par domes priekšsēdētāju ar balsu vairākumu tika ievēlēta Zaļās partijas pārstāve Inga Priede.

Izbaudot Jaunpils garšu   

Jau rakstījām, ka 13. septembrī visiem gribētājiem tika piedāvāts piedalīties biedrības «Ražots Jaunpils novadā» eksperimentālajā ekskursijā. 25 ekskursantiem visas dienas garumā tika dota iespēja ielūkoties sešās unikālās saimniecībās, turklāt ne tikai no parādes, bet arī mazliet no ķēķa puses.

Variebnieku mūža labākie gadi 

Šoreiz lūkojām, kā ļaudīm Kandavas novada Vānes pagasta Variebas miestā dzīvojas. Maz gan te to ļaužu uz vietas palicis. Variebniekiem arī vaicājām, kad viņu dzīves labākie gadi, kad saulainākās dienas dzīves celiņā bijušas…

Jūsuprāt, cik lielā mērā varam uzticēties tām valsts un pašvaldības amatpersonām, dienestiem, kam jārūpējas par dabas aizsardzību?   

Gunita (tukumniece): – Salīdzinoši ar to, kā bija pirms desmit gadiem, manuprāt, atkritumi ir palikuši vairāk, jo tagad jau iepakojumu arī ir vairāk. Es pat īsti nezinu, kur tādu daudzumu var likt…

Tukuma novada sociālais dienests turpina meklēt telpas  

Pašvaldības aģentūra «Tukuma novada sociālais dienests» (turpmāk tekstā – Sociālais dienests) jaunas telpas sāka meklēt jau šī gada pavasarī, jo 30. jūnijā beidzās ar SIA «Eta studija» slēgtais nomas līgums par telpu nomu ēkā Tidaholmas ielā 1.

Aizsargāsim biotopu Engures pelēkajā kāpā 

Zinot, ka 28. septembrī Engures pelēkajā kāpā tiek rīkota talka, devāmies lūkot, kā notiek šī pelēkās kāpas atbrīvošana. Diena bija miglaina un auksta, bet tas nebija atturējis strādāt gribētājus.

No Beķermuižas līdz Galciemam 

Beķermuiža, Galciems un arī Vidusciems ir apstājušies Pūres pagasta ceļa maliņā, pa kuru var aizbraukt līdz Abavniekiem. Ceļam līdzās čakli, darbīgi ļaudis dzīvo. Sētās – viss kārtībā. To varēja redzēt arī tur, kur darba dienā ļaudis nesastapām.

SIA «Komunālserviss TILDe» plāno palielināt tarifu novada pagastos 

29. septembrī Tukuma kultūras namā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija uzklausīja SIA «Komunālserviss TILDe» argumentus par to, kāpēc uzņēmums iesniedzis regulatoram ūdenssaimniecības pakalpojumu (ūdensapgādes un kanalizācijas) tarifa projektu.

Pasākumu kalendārs

2019.09.15 | 10:00

Novuss Irlavā 

2019.09.15 | 13:00

Tukuma mākslinieku tikšanās Slampē 

2019.09.15 | 13:00

Tēvu diena Džūkstes pasaku muzejā 

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool