Ceturtdiena, 2019. gada 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Audējas jaunajā sezonā gatavosies Dziesmu un deju svētkiem

Twitter
FaceBook
print
2017. gada 10. oktobris 10:45

Sestdien, 7. oktobrī, Tukuma audēju darbnīcā sākās jaunā sezona, kas būs cieši saistīta ar gatavošanos lielajiem Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem un kurā audēju veltīs zvaigžņu izpētei un aušanai – darbos.

Gaidot Dziesmu un deju svētkus

Kā pastāstīja studijas «Durbe» un Audēju darbnīcas vadītāja Vineta Šulca, aizvadītajā vasarā studijas dalībnieču darbu bijusi apskatāmi Latvijas simtgadei veltītajā izstādē Madonā, savukārt audējas Ausmas Pētersones darinātais tautas tērps bijis apskatāms Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas konkursa izstādē Vecpiebalgā: “Jaunais sezonas pirmais lielais notikums būs jau 19. oktobrī, kad te ieradīsies simtgades Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādes veidotāji, kas atlasīs izstādes darbus – gan tos, kurus izliks izstādē, gan tos kurus uz vietas fotografēs un izstādē varēs apskatīt digitāli. Aicinu dalībnieces izvēlēties labākos darbus un atnest uz darbnīcu, lai “komisija” var izvēlēties. Ir zināms, ka no Kurzemes un Zemgales tiks izstādīti sīkie darbi – adījumi, jostas un vainagi; turklāt plānots, ka kopējais darbu apjoms, ko izstādē varēs redzēt, ir uz pusi vai pat vēl mazāks nekā iepriekšējo svētku izstādē, piemēram, 150 segas (iepriekš 325), 50 villaines un lakati (186), 80 dvieļi (134), 100 jostas (134), cimdi 350 (563), 100 zeķes (196) utt. Latvijas simtgades gadā izstāde plānota arī Pēterbaznīcā un citviet.” V. Šulca stāstīja, ka nākamā gada jūnijā studija plāno izstādi, kur 12 manekenus apģērbs tautas tērpos no muzeja fondiem un pašu darinātos. Simtgades programmā iekļautas arī «Satiec savu meistaru» nodarbības, kur jāizvēlas kāds no pašu meistariem, un viena no tēmām varētu būt mezglošana.

Ar domu par zvaigznēm

Vienlaikus ar lieliem plāniem audējas darīs arī tos darbus, kas atbilst “vietējiem” plāniem – tā jau 14. oktobrī būs auduma apgleznošanas nodarbība, bet 28. oktobrī, kad tiks noņemta studijas «Saiva» izstāde, tās vadītāja Santa Grinberga stāstīs par jostām. Nākamo izstādi veidos audēja Ingrīda Ķimene. V. Šulca stāstīja, ka katru gadu tiek noteikta tēma, kuru audējas īsteno savos darbos, un šogad tā būs «Zvaigznēs lūkojoties»: “Lūkosimies zvaigznēs debesīs, pa logu, dvēselē, audumos, grīdceliņos, jostās un citos darbos. Lai to visu varētu izdarīt, lai visas meitenes var aust zvaigžņu segas – arī, ja ir īsākas rokas un kājas, plānojam Viļumsona steļļu restaurāciju – būs mums raustāmā iekārta un šūplādes. Vēl viens jaunums – audējas Ausma Pētersone, Zane Neilande-Sieradzka un Marita Dubiniauska auž studijas «Durbe» karogu, kas jau ir tikpat kā gatavs.”Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.25 | 12:00

Skolu deju kolektīvu koncerts Tukumā 

2019.04.25 | 13:30

Atvērto durvju dienas Kandavā 

2019.04.25 | 16:00

Auduma apgleznošanas Kandavā 

2019.04.25 | 18:30

Skriešana Milzkalnē 

2019.04.25 | 19:00

«Māsa Kerija» Tukuma kultūras namā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool