Tumes pagasta sporta svētkos

Neraugoties uz mainīgajiem laika apstākļiem, aizvadītajā sestdienā, 20. jūlijā, par sportotgribētāju trūkumu Tumes pagasta vasaras sporta svētkos nebija jāraizējas, jo sacensībās piedalījās 9 komandas, vairāk nekā 130 dalībnieki no Viesatām, Jaunsātiem, Vienības, Tukuma, Lauktehnikas un, protams, paši tumenieki.

Bet tā jau arī ir – kam sportiņš sirdī, tam, lai vai kas – saulīte spīd vai lietutiņš līņā, vienmēr jābūt gatavam cīnīties! Šie svētki ir lielākais notikums sportā, kurā piedalās daudzi vietējie ļaudis un parāda savas sportiskās prasmes.

Sporta svētku programmā komandas par medaļām cīnījās deviņos sporta veidos: 60 m skrējienā, lodes grūšanā, tāllēkšanā no vietas, svaru bumbas (24 kg) celšanā, basketbola soda metienos, volejbolā, minifutbolā, kombinētajā stafetē un spēka rata stumšanā. Kā jauna disciplīna pirmo reizi tika iekļauta maisa mešana, kurai bija ļoti liela piekrišana – tajā piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieki!

Sporta svētku rezultāti: 60 m skrējienā godalgotais trijnieks vīriešiem: Dzintars Sprūģis – 7.12, Dāvis Lagzdiņš – 7.19, Miks Dudko – 7.28; sievietēm: Daina Baumane – 9.07, Kristīne Lapčenko – 9.37, Sandija Andersone – 9.47; tāllēkšanā no vietas labākos rezultātus vīriešiem uzrādīja D. Sprūģis – 2.98 m, M. Dudko – 2.88 m un Sandijs Poga – 2.79 m, bet sieviešu konkurencē labākās bija S. Andersone – 2.15 m, D. Baumane un Anda Arāja (abām – 2,05 m); lodes grūšanā vīriešiem uzvarēja Toms Neilands – 11,80 m, Sandis Poga un Eduards Stančiks (abiem – 11,60 m), sievietēm labākās lodes grūdējas bija S. Andersone – 9,18 m, D. Baumane (8,20 m) un Linda Kairiša – 8,01 m. Svara bumbu (24 kg) celšanā tika sasniegti ļoti labi rezultāti, uzvarēja Artūrs Vītiņš ar personīgo rekordu – 45 reizes, 2. vietu ar 42 reizēm izcīnīja Kaspars Mockus, bet 3. – Ivars Vītolnieks – 40 reizes. Basketbola soda metienos labākie bija D. Sprūģis, Valters Važa, Roberts Kalnieks, savukārt sievietēm: Laura Bautra, S. Andersone un D. Baumane. Ļoti interesantas sacensības risinājās maisa mešanā, kur vislabāk vīriešu konkurencē veicās Kārlim Pinķim, I. Vītolniekam un S. Pogam, savukārt dāmu sacensībās labākās bija D. Baumane, L. Kairiša un S. Andersone.

Volejbola sacensībās uzvarēja «Tumes» komanda, 2. vietu izcīnīja Tukuma komanda «Rajons», bet 3. – V. Važas komanda (Tume). Minifutbola sacensībās uzvarēja V. Važas komanda, 2. vietu izcīnīja «Tumes» komanda, bet 3. – «Rajons». Kombinētajā stafetē ar auto stumšanu 1. vietu izcīnīja Jaunsātu komanda, 2. vietu «Vienotība» no Degoles, bet 3. – Tumes komanda. Spēka rata stumšanā labākās komandas bija «Draugi», V. Važas komanda un «Tume».

Komandu cīņas kopvērtējumā šogad par čempioniem ar 22 punktiem kļuva Valtera Važas komanda: Sandija Andersone, Dzintars Sprūģis, Edgars Naglis, Edgars Aleksejevs, Dāvids Sprūģis, Reinis Bērziņš, Artūrs Valters, Mārtiņš Aleksejevs, Aigars Feters. 2. vietu ar 25 punktiem izcīnīja Tumes komanda: Artūrs Vītiņš, Miks Dudko, Aigars Zaķis, Sandis Poga, Ilvars Auseklis, Andis un Māris Ādiņi, Madars Lorencs, Linda Kairiša un Lolita Krūzmane. Lielās bronzas medaļas ar izcīnītiem 39 punktiem saņēma tukumnieku komanda «Draugi»: Raivis Kukša, Ivars Vītolnieks, Andis un Sandis Lāči, Kaspars un Māris Mockus, Kārlis un Juris Pinķi, Kristīne Aglinska. Tālākajās vietās ierindojās komandas: «Jaunsāti», «Rajons» (Tukums), «Albatross» (Tume), «Vienība» (Degole), «LLT» un «Viesatas».

Sirsnīgs paldies sporta svētku tiesnešu brigādei: Guntim Auziņam, Uldim Niedrem, Sergejam Uvarovam, Jānim Osipovam, Artūram Leitānam, galvenajai sekretārei Lindai Kairišai, kā arī Andai Arājai, Lindai Arājai, Inesei Tolkačevai un fotomeistaram Nilam Valainim. Liels paldies sponsoriem.