Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Foto: Agris Jansons

Zemgales kultūras pilij – 35 /FOTO/

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 23. decembris 17:27

Kā jau jubilejas reizēs pienākas, it īpaši, ja “gaviļniece” – pils, kas cieši jo cieši saistīta ar kultūras dzīvi, pasākuma oficiālā daļa tika veltīta savstarpējiem apsveikuma vārdiem un dāvanām.

Gada garākā nakts – 21. decembris – tika izvēlēta, lai ar vērienu ieskandinātu Ziemassvētkus un vienlaikus atzīmētu Zemgales vai, pareizāk sakot, Slampes kultūras pils 35. dzimšanas dienu. Pils ļaudis paši uzstājās un viesus uzņēma, svētku mielastā un dančos kopā priecājās.

Sveikt Slampes kultūras pili un ļaudis, kurus pārstāvēt uzņēmās kultūras nama vadītāja Ivonna Bredovska, bija ieradušies gan novada vadība – priekšsēdētājs Juris Šulcs, gan pašu pārvaldnieks – Visvaldis Girgensons, ilggadējie atbalstītāji, sponsori un sadarbības partneri. Īpašu teatralizētu iestudējumu dzimšanas dienai par godu bija sagatavojusi Zemgales vidusskola, kuru skolotāji un arī audzēkņi, starp citu, ir viens no Slampes pašdarbnieku kustības spēcīgākajiem balstiem. Piemēram, skolas direktors ir uzņēmies vadīt Slampes senioru deju kopu, savukārt mūzikas skolotāja Rita Lazare ne tikai vada jauniešu ansambli «Rio», bet arī pati uzstājas sieviešu vokālā ansambļa «Gamma» sastāvā (vadītāja – Inese Beigate). Tāpat savus apsveikumus jeb priekšnesumus, lielākoties tautiskās noskaņās, jubilejas reizē skatītājiem pasniedza pavisam mazie dejotāji (vadītājs – Uģis Zvirbulis) un vidējās paaudzes deju kolektīvs «Namejs», kura vadītāju Guntu Kreceri dala ar Tumes «Soli» – arī šīs dzimšanas dienas viesiem. Sveicēju vidū bija arī tuvējie kaimiņi – Džūkstes jauktais vokālais ansamblis un Gunta Bikše, kā arī pašu pirmsskolas vecuma bērniņu ansamblis un folkloras kopa (abi – Anita Apine). Tomēr vistālāk bija braukuši senie draugi no Tirkšļiem Lietuvā – kapela, kas izpildīja ne tikai jestrus meldiņus savā, bet arī latviešu mēlē. Viņi starp citu izmantoja iespēju iekustināt publiku arī pēc oficiālās pasākuma daļas – svētku ballītē, kas, kā zinātāji stāsta, ilgusi līdz pirmajiem gaiļiem.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Zemgales vidusskolas absolvents teica:

  Patīkami redzēt tik krāšņus un saliedētus pasākumus Slampes kultūras namā, īpaši gribas izcelt Ivonnas Bredovskas ieguldīto darbu ilgu gadu garumā ”stūrējot” kultūras dzīvi pagastā. Prieks arī par V.Skujas atgriešanos savā agrākajā amatā, jo jāņem vērā ka Zemgales vidusskola tādā attīstības stadijā kā pašlaik ir pateicoties Skujas kunga neatlaidībai un viņa komandas darbam.Tie kas seko skolas attīstībai, patiešam novērtēs ieguldīto darbu mūsu visu nākotnē-bērnos. Vēlu kultūras pilij attīstīties un pilnveidoties, un turpināt mūs iepriecināt ar izstādēm, izrādēm un pasākumiem kuri padara mūsu dzīvi gaišāku! Paldies!

 2. Viciņš P. teica:

  Kur tā trakā bāba uzlekusi tik augstu.
  Lai vasarā siena laukā tā palēkā vai
  dārzā.

 3. PātagaP '- viciņam P. teica:

  Žēl, ka pats nevari?

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool