Oļegs, Vineta
Foto: Daiga Elpere

Tumes vidusskolēni talko Likteņdārzā

Autors: Daiga Elpere, 10. klases audzinātāja
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 23. maijs 14:51

Atsaucoties biedrības «Daugavas Vanagi Latvijā» Tukuma nodaļas vadītājas Ritas Stepiņas aicinājumam, Tumes vidusskolas 10. klases skolēni pedagogu Jolantas Ventlandes un Daigas Elperes vadībā saulainajā 20. maija trešdienā ieradās Likteņdārzā.

Vispirms iepazināmies ar īpašo vietu mūsu tautai un kopīgi loloto dāvanu Latvijas 100. dzimšanas dienai. Gide Zane pastāstīja gan par dārza tapšanas ieceri, gan dārza objektu simbolisko nozīmi, kā arī par iespējām – kā katrs no mums var atbalstīt dārza tapšanu. Ar pirmo 100 ābeļu iestādīšanu alejā 2005. gadā tika atklāts Likteņdārzs. Atcerējāmies, ka Novēlējumu sienas izveidē iesaistījusies arī Tumes skolas skolēni. 2012. gadā sociālajā projektā «Dāvini savai Latvijai» piedalījās 9. klases puiši skolotāja Oskara Laugaļa vadībā, izgatavojot koka vēlējumu plāksnītes, kuras izvietotas Likteņdārzā kā dāvana Latvijai.

Un tad jau tikšanās ar galveno dārznieku un seko darba pienākumu sadale: meitenes apravēs kociņus, savukārt puišiem zāģīši un lielās šķēres – strādāšanai upes krasta mežiņā. Katrs kociņš ar it kā necilo zīmīti – patiesībā simbolisks stāsts par kādu cilvēku, dzimtu – kas kritis karos, izsūtīts, devies trimdā, kas pazudis bez vēsts vai bijis par upuri kādiem pagātnes notikumiem. Tā strādājot, nevilšus rodas dīvaina sajūta – tu piedalies lielā, vēsturiskā notikumā, tu esi vidū starp pagātni un nākotni. To apliecina arī vēlāk saņemtais Pateicības apliecinājums – par ieguldījumu un atbalstu Likteņdārzam.

Par transportu, darba cimdiem un maltīti sakām paldies biedrībai «Daugavas vanagi Latvijā». Atgriežoties skolā, bijām gandarīti par vērtīgi pavadīto dienu. Lūk, dažas skolēnu atziņas:

“Man patika, ka bija iespēja aizbraukt uz Likteņdārzu. Nozīmīgi, ka mēs simboliski varējām piedalīties piemiņas vietas tapšanā.”

“Latvija ir mūsu dzimtene, un Likteņdārzs ir kaut kas neatkārtojams, kurā parādām godu Latvijas cilvēkiem. Esmu priecīga, ka ar savu darbu varēju to padarīt skaistāku.”

“Cilvēki jau ieguldījuši milzīgu darbu Likteņdārza veidošanā. Tur tiešām ir skaisti, es jutos viegli.”

“Likteņdārzs mani iedvesmo, dod pozitīvas emocijas un stiprina manu piederības sajūtu savai valstij.”

“Likteņdārzs man asociējas ar Latvijas brīvību.”

“Man interesants un skaists šķiet Likteņdārza plānojums, šeit veidojas patriotisms. Es labprāt aizbrauktu uz turieni vēl, lai palīdzētu.”

“Es ceru, ka mūsu ieguldītais darbs būs labs devums dārza izveidē. Noteikti aizbraukšu pēc vairākiem gadiem, kad mazie kociņi būs paaugušies.”

Mūsu novēlējums: “Likteņdārzs ir jāredz, jādzird, jāsajūt katram Latvijas iedzīvotājam!”Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.17 | 9:30

Viesatu pagasta svētki 

2019.08.17 | 9:30

Sporta svētki Slampē 

2019.08.17 | 11:00

Kapu svētki Cērē 

2019.08.17 | 11:00

Veselības diena Lestenē 

2019.08.17 | 11:00

Svētki Abavniekos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool