Hermīne, Estere
Foto: Māris Rozenbergs

Tukumā un Sēmē debesīs novērots nezināms objekts

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 6. aprīlis 19:54

Saņēmām Māra Rozenberga foto ar neatpazīstamiem objektiem debesīs, kas tika uzņemti svētdien, 4. aprīlī, Tukumā no 00.30 līdz 01.00. Objekts atradies pie Lielajiem Greizajiem ratiem. Neko tādu iepriekš pieredzējušais fotogrāfs neesot novērojis.

Sazinājāmies ar Ilgoni Vilku – astronomu, LU Astronomijas institūta pētnieku, lai uzzinātu viņa versiju par novērotajiem objektiem debesīs.

I. Vilks, apskatījis arī citus M. Rozenberga fotoattēlus, secinājis, ka objekts nav saistīts ar kosmosa debesīm, kā arī tas neesot objektīva efekts, bet drīzāk tas esot kāds vietējais gaismas avots. Precīzi pateikt, kas tas ir, esot grūti. Kaut kas līdzīgs novērots arī Jauntukumā. Arī Sēmes pusē esot pamanīts kaut kas stipri līdzīgs. Tās varētu būt stipras gaismas, kas tiek laistas debesīs – vietējā gaisma, kas izkliedējas dūmakā, atmosfērā un tāpēc kļūst redzama un esot iespēja to nofotografēt. Piemēram, kā lāzera gaismu palaižot debesīs un, ja ir mākoņi, tad šis stars kļūst redzams. Šajā gadījumā varētu būt lieli prožektori, kas pavērsti pret debesīm – spriež pētnieks. Pēc fotogrāfijām varot redzēt, ka abos attēlos, kas tika nosūtīti, Lielā lāča zvaigznājs ir nobīdījies attiecībā pret gaismas avotiem. Fotogrāfs M. Rozenbergs sociālajos tīklos rakstījis, ka tās 20 minūtes, kuras šis objekts novērots, tas ir bijis nekustīgs. Pa šīm 20 minūtēm varējis būt, ka zvaigznājs debess kustības laikā ir pārvietojies. Un tas liek domāt, ka tas ir kaut kas stacionārs uz zemes. Ir pareizi šo objektu papētīt vēl atkārtoti. Pētnieks fotogrāfam ieteiktu pastaigāt pa Tukumu, lai varētu nofotografēt objektu no dažādiem rakursiem un tādā veidā varbūt saprast, no kurienes gaismas stars varētu nāk.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Radiators teica:

  Mazie zaļie.

 2. aaa teica:

  Skorbulis klāt!!!!!!

 3. Bārds teica:

  Milzīgs jāņtārpiņš melnezera mežā piedzimis.

 4. Ivars Čiekurs teica:

  Puse no Ilgoņa Vilka darba ir skaidrot, ka bildē nav redzami citplanētieši.

 5. zane teica:

  es šo saucamo gaismas staru, redzēju kustībā, tā ka prožektors diezvai izdomāja pa debesīm palidināties!!!!!!

 6. Hasans teica:

  Bēgļi uz Tukumu lido

 7. hildura Boka teica:

  Lidojoša muca vai kas cits…

 8. xx teica:

  Izskatās pēc velna! Galva-acis, ragi, mute vaļā un mēle izkārta! 🙂 Šausmas!

 9. NLOMednieks teica:

  Tas ir nlo! No nlo var paslēpties koka būvētās ēkās, zem koka platformas. Nlo droni kaijas lielumā bez spārniem jau lidinās starp mums.

Pasākumu kalendārs

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool