Otrdiena, 2019. gada 18. jūnijs
Madis, Alberts

Tukumā nedomā ne par uzņēmējiem, ne iedzīvotājiem

Autors: I. Plaude, A. Puķīte
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 6. novembris 21:04

Tukuma novada dome pēdējā laikā arvien biežāk izteikusies, ka tikai, atbalstot uzņēmējus, pašvaldība var cerēt uz samaksātiem nodokļiem un tādējādi atbalstīt daudzas citas sfēras. Turklāt uzņēmējiem tā var palīdzēt, vienīgi attīstot infrastruktūru – ierīkojot ūdensvadu, kanalizāciju, lietus ūdens kanalizāciju, siltumtrasi, apgaismojumu un – arī labas ielas. Par ielām runājot, sakārtotas ielas, kurās gājējiem ir iespējama droša pārvietošanās pa ietvēm, ir arī viena no attīstītas pilsētas pazīmēm…

Tukumā viss ir pavisam citādāk – lielākajā pilsētas mikrorajonā (ārpus centra) nav nevienas gājējiem drošas ielas, jo nav nevienas ietves! Arī par uzņēmējiem un uzņēmumiem runājot, situācija izskatās klaji netaisnīga – dažam iespēja piebraukt pie saviem īpašumiem, darba un dzīves vietas pa izgaismotiem un asfaltētiem ceļiem par pašvaldības līdzekļiem ir nodrošināta dubultā un pat trīskārši, bet citiem, kaut gadiem solīts – joprojām – nekā. Ne jau kaut kādu nesakārtotu papīru, projektu, ne tā izlasītu attīstības plānu vai sīkumainas skaudības dēļ Pārupes ielas būvniecība ir kļuvusi par piedauzības akmeni pašvaldības dārziņā. Galvenais iemesls ir visā pilnībā atklājušies dubultie standarti un sociālekonomiskā netaisnība, kas, skaidri redzams, nav vērsta ne domes sludinātā, secīgi un loģiski plānota uzņēmējdarbības atbalsta, ne iedzīvotājiem drošas vides virzienā.

Jauntukumā ir viena īpaši bedraina un dubļaina iela, kas ved uz vietējā uzņēmuma a/s «Komforts» ražotni. Lūk, ko par to un sava uzņēmuma pieredzi, cenšoties gūt pašvaldības atbalstu ceļa sakārtošanā, stāsta a/s «Komforts» valdes loceklis Ivars Liepiņš: – Mūsu uzņēmums pastāv jau kopš 1991. gada, un jau divus gadus esam pilnībā pārcēlušies no Lielās uz Jelgavas ielu 31, kurā strādā ap 90 darbinieku. Jelgavas ielā ražošanas daļa atrodas kopš 90. gadiem un ar šo vietu arī saistām nākotnes attīstību – turpinām jaunās ražotnes būvniecību. Tāpēc arī lūdzām sakārtot ceļu. Solījumu regulāri uzturēt kārtībā ceļu saņemam tikai tad, kad mēs par to atgādinām, bet šobrīd iela ir praktiski neizbraucama. Protams, varam būt priecīgi, ka šovasar ir noticis iepirkums un 2017. gadā iela tiks izbūvēta, sakārtojot piekļuvi ne tikai mūsu uzņēmumam, bet arī Jauntukuma iedzīvotājiem – tas saistīts ar Parādes ielas sakārtošanu. Bet nekādi nevaru uzteikt novada vadību ar šiem sasniegumiem, jo, manuprāt, loģiskai secībai un elementārām matemātikas zināšanām tiem, kas plāno pilsētvidi un atbild par mūsu nomaksāto nodokļu izlietojumu, tomēr būtu jābūt. Mēs priecājamies, ka tiek izbūvēta infrastruktūra – iela iedzīvotājiem un uzņēmumiem, bet, ja salīdzinām, tad tur [Smārdes/Zaļās/Pārupes ielas rajonā. – Red.] ir izbūvēta trešā iela uz diviem uzņēmumiem un daudzdzīvokļu mājām, kur piekļuvei jau ir divas asfaltētas ielas. Principā ir nevis uzlabota infrastruktūra, bet palielināts ērtību/komforta līmenis… Vai otrs gadījums – labam asfaltam tika uzklāta jauna asfalta kārta [Zaļā ielā, Tirgus ielā. – Red.]. No otras puses – gadiem nevaram sakārtot ielas posmu ne tikai uz mūsu uzņēmumu, bet arī uz Jauntukuma mikrorajonu. Un kā ar infrastruktūru tur, kur dzīvo vairāki tūkstoši iedzīvotāju un kur gājēji pārvietojas pa ielām bez trotuāra, tā apdraudot sevi un savus bērnus? Ar ko mūsu uzņēmuma nomaksātie nodokļi ir sliktāki par citu uzņēmumu nomaksātajiem?!

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 4. novembra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. vot nesapratu teica:

  ja jau būvēs nākamgad, jo šogad projektē, tad abida komfortam vai atkal ntz?

  • ?? teica:

   a kāpēc pārupes ielu gan projektēja bez projekta, gan uzblieza pirms pašvaldības vēlēšanām? domniekiem nav cerība, ka paliks vēl amatos?

   • lūdzu skaidrijumu: teica:

    “projektēja bez projekta”???
    Un, vispār- Pārupes iela jau bija iepriekš, bet Parādes ielas galā ir zālājs, kur paredzēta iela, un tas ļoooti nepatīk vietējiem iedzīvotājiem, vismaz aktīvākajiem…tā ka, citējot redaktori, “nevajag s…us ar pīrādziņiem jaukt”…skumji tik, ka viņa šo pašu terminu lieto pie komentāriem ar segvārdu…tā teik-paši rakstām, paši komentējam! vauuu!

    • biezpienmaizīte teica:

     paprasi skaidrojumu ruģelim, ar kādu pildījumu viņš ēdis to domes pīrādziņus, ka var atļauties to, ko nevar atļauties citu pašvaldību komunālo kantoru priekšnieciņi?:)

    • nebrīnos teica:

     ruģelis taču beivajā laikā izklaidējas kā dzinējs savu domes maizes devēju medību kolektīvos. Ir labi apguvis “dzinējsuņu” – vau, vau:)

 2. Lukmanam - teica:

  lūdzu skaidrojumu par rakstā minētajiem dubultajiem standartiem un atbalstu atsevišķiem uzņēmējiem.

 3. biju tur gadu atpakaļ šajā sakarā teica:

  runājot ar iedzīvotājiem/ mazdārziņu apsaimniekotājiem, nu viņi paši bija pret šīs ielas rekonstrukciju, tā ka šis raksts tiešām ir redaktores īpašais domu lidojums…

  • sasmīdināji teica:

   tu jau gribētu gan, ka mēs tev ticētu, ka tu kaut kad satiki tanti Maņu, un ar viņu parunājies par tomātu audzēšanu:)

   • nekā smieklīga teica:

    Īstenībā ticami, jo, lai atjaunotu(paplašinātu) ceļu, nāksies atņemt dārziņus tiem, kas ceļa aizsargjoslā :/ Kurš tad būs par? Tik tie, kurus neskar.

    • par to jau ir runa teica:

     nu viņi reāli ir pret, tā ka redakcijai vajadzētu padomāt, ko raksta un kas te reāli ko ir teicis…Tikpat neticami, ka viņi tās fūres Parādes ielā vēlas. Kaut kādā vīzē tie raksti arvien apšaubāmāki paliek; kaut kas te īsti riktīgi nav. Kādam te sit no visām pusēm.

 4. nu nu teica:

  Vai tad tā iela pavisam nesen nebija Engures novā vēl? Tad kādi pārmetumi Tukuma domei?

 5. Ārprāc! teica:

  Tās ielas fotogrāfijā izskatās, kā kad tikko būtu beidzies 2.pasaules karš, ielas sabombardētas, .. vēl tikai gruzoviks trūkst tajā ainavā.. ar citu transporta līdzekli jau tur netikt cauri. Vienkārši šausmas!

 6. tjfu. teica:

  Nu šīs ir kronis visam :)Puķite, ej uz Maximu strādāt.Tik gluma paliek šī lapele. Šo ceļu pa 2g. sagandeja Komforts!

 7. MMM teica:

  Bet ta jau nav parades iela .Parades iela ir normala stavokli vienigain ka trukst gaieju celiņa.

 8. HM teica:

  Ja, piemēram, pirmo noasfaltētu ielu uz Komfortu, tad avīzē atkal parādītos raksts, ka tiek asfaltēta iela uz mazdārziņiem (uz nekurieni) un viena uzņēmēja interesēs. Grozies kā gribi, nu būtu tā….. Nu jau man sāk likties, ka nekas vairs nav labi, lai ko mūsmājās te darītu.
  Sāk jau piegriezties.

  • sliktais teica:

   Tukuma neviens nedoma un neko labu nedara,protams iznemot avizi

   • Raivis teica:

    Esam jau pārpludināti no labajām ziņā, kas tiek rakstītas gan par Tukuma sabiedrisko, kultūras dzīvi, jauniešiem, uzņēmējiem. Man piemēram gribas lasīt arī kādas kritiskas lietas, ja tādas notiek gan sadzīvē, gan pašvaldībā.

 9. Helmuts teica:

  Slocenes iela ir bedrainakā iela eiropā, neskatoties ka uz tās ir Tukuma piens galvenā ieeja, kur visi viesi mulst ieraugot bardaku, bet arī no divpadsmit mājām kas atrodas uz ielas divas no tām ir atdzītas kā gada sakoptākais īpašums un dārzs.
  Iela ir drausmīgi bedraina, bet kad izlīst lietus vispār kājām nevar iziet jo dubļi ir līdz potītēm…
  Bet pāri krustojumam kur nav neviena mājā uztaisa ceļu no jauna un bez projekta…skumji

 10. Cukurs-Zuckerman teica:

  Vai gaidāma jauna partija kā savulaik Zīgeristi, Repšisti un Zatleristi?
  Vai citādi tik intensīvi tiktu meklēti dubļi pret esošo varu un to sponsoriem?
  Neko darīt arī jaunā partija būs spiesta baroties no jau esošajiem sponsoriem, kā piemēram Telms, tāpēc patlaban pie varas esošie ir jāpastumj nost no Telma āderes.

 11. no malas raugoties teica:

  Lielākā problēma – netiek skaidroti Attīstības plāni iedzīvotājiem, pašvaldībā nav domāts, kā nodrošināt iedzīvotāju iesaisti viņiem svarīgu projektu apspriešanā un realizēšanā.

  • jā gan teica:

   kad šādas apspriešanas tiek organizētas, cik nu jums, vaidētāji, ir piedalījušies? diezi vai kļūdīšos, ja teikšu ka neviens pats! Jums vienkārši gribas izliet žulti. Kas pie vainas- sūdīgs darbs vai dzīvesbiedrs bliež pa nierēm? vai kas cits?

   • Andris teica:

    neesi mūs, “vaidētājus”, pietiekoši pieklājīgi uzaicinājis uz tām savām apspriešanām, vai arī speciāli tās organizējis darba dienās un darba stundu laikā, tā lai tā mazāk to “vaidētāju” sanāktu.

 12. Es teica:

  Vieni vienīgi ņaudētāji un avīzīte tajā skaitā. Vai jūs par kaut ko arī protat priecāties?

  • nevajag pārprast teica:

   šī konkrētā diskusiju telpa, kurā jūs, cienījamais lasītāj, esat ienācis un piedalāties saistībā ar šo konkrēto rakstu, ir par neizdarītām, cilvēkiem nesaprotamām lietām, kuras tiek veiktas pašvaldībā. Tāpēc “cukurūdeni” šajā gadījumā velti gaidīt.

   • va vellos teica:

    nu bet visas diskusijas jau beidzas ar vienu tēmu, un nepiekrītu, ka avīze pati to nekurina (kauč šis komentārs); tad jautājums, kuram tad ir tā sāpe? iepriekš jau šis scenārijs bij- durbes ielas krusts! domāju, ka pašvaldību vēlēšanas sniegs skaidru atbildi!

 13. vai tad teica:

  domes puikas jau uz dusu likušies?

 14. Ann teica:

  A/S Komforts, būs līdzfinansèjums, bûs iela, tàpat neviens neko netaisa. Ja negrib ieguldīt līdzekłus, tad jàciešas.

 15. !!! teica:

  Tas kas notika ar Pārupes ielu ceru ka notiks nopietna pārbaude,vismaz esmu to dzirdējis.

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

2019.06.22 | 10:00

Pludmales volejbols Kandavā 

2019.06.22 | 11:00

Plenēra izstādes Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool