Otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs
Foto: Baiba Reinsone

Slampē sākusies 39. pašdarbnieku sezona /FOTO/

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 11. oktobris 11:39

5. oktobris Slampes amatiermākslas kolektīviem šis bija īpašs vakars, jo tika atklāta pašdarbnieku 39. sezona. Bet pirms tam kultūras darba organizatore Madara Ozoliņa iepazīstināja ar spilgtākajiem katra kolektīvu notikumiem aizvadītajā sezonā.

Bērnu vokālais ansamblis «Saulstariņi» ar saviem priekšnesumiem pagaidām esot iepriecinājis tikai Slampes iedzīvotājus un uzsāk savu ceturto sezonu Anitas Apines vadībā. Jauniešu amatieru teātris «Spārni» iepriekšējā sezonā iestudējis Tūves Jansones «Ģenerālmēģinājumu» un nu uzsāk jau 37. sezonu. (Vadītāja Ivonna Bredovska). Jauniešu vokālais ansamblis «Rio» piedalījies konkursā «Balsis 2016», kurā ieguvis 1. vietu. Šogad tiek uzsākta 6. sezona kopā ar vadītāju Signi Pranču. Sākumskolas deju kolektīvs «Jumaliņa» piedalījies Tukuma novada un starpnovadu deju dienā «Zem zilās debesu bļodas» Durbes estrādē un festivālā «Maziņš esmu es». Arī pamatskolas deju kolektīvs «Vijumiņš» piedalījies dziesmu un deju svētkos «Zem zilās debesu bļodas», kā arī deju festivālā «Zemgales bļoda». Abi kolektīvi uzsāk 4. sezonu kopā ar vadītāju Madaru Ozoliņu.

Jauniešu deju kolektīva «Laisma» spilgtākais notikums bijis piedalīšanās Kurzemes novada lieluzvedumā «Pašā jūras vidiņā». Uzvedumā tautiskajos deju ritmos lekuši vairāk nekā 2000 dejotāju no 22 Kurzemes novadiem. Bet, lai tiktu uz šiem deju svētkiem, bijis jāpiedalās arī deju skatē, kur kolektīvs «Laisma», kas šogad uzsāk savu 39. sezonu, ieguvis 2. pakāpi. (Vadītāja – Ligija Cīrule.) Sieviešu vokālais ansamblis «Gamma» piedalījies vairākos vieskoncertos, kā arī Tukuma novada un starp novadu vokālo ansambļu skatē, kur ieguvis 1. pakāpi. Ticis izvirzīts tālāk arī uz reģionālo skati Kuldīgā, kur savā grupā ieguvis 2. vietu. Ansamblis šogad uzsāk 18. sezonu kopā ar vadītāju Inesi Beigati. Folkloras kopa «Pūrs» ar savām dziesmām pieskandinājusi daudzas Latvijas vietas, un šogad kopa savu 39. sezonu ar vadītāju Anitu Apini.
Pieaugušo amatieru teātris «Spārni» iestudējis lugu «Vajadzīgs melis». Ar šo izrādi piedalījušies arī teātru skatē, kurā ieguvuši 1. pakāpi. Šogad teātris kopā ar vadītāju Ivonnu Bredovsku uzsāk savu 16. sezonu. Vidējās paaudzes deju kolektīvs «Namejs» savu raito dejas soli izrādījis ne tikai Latvijas robežās, bet arī ārpus tām. Pirmo reizi piedalījušies deju konkursā «Auces vārda dienas kauss». Turklāt deju skatē ar smagu darbu un vieglu soli ieguvuši godpilno augstāko pakāpi. Deju kolektīvs uzsāk 7. sezonu kopā ar vadītāju Guntu Kreceri. Senioru deju kolektīvs «Jumis» šo gadu iesāka ar kolektīva vadītāja maiņu, jo Visvaldi Skuju nomainīja dzīvespriecīgā Gunta Krecere. Pateicoties viņai, kolektīvs ne tikai pastāvot, bet arī Tukuma novada deju kolektīvu skatē ieguvis augstākās pakāpes diplomu. Ar laba vēlējumiem nosvinēta arī kolektīva 50 gadu jubileja. Lietišķās mākslas pulciņš čakli strādājot ik dienas un jau otro gadu piedaloties Vislatvijas akcijā «Satiec savu meistaru», kurā amata meistari dalās ar savām zināšanām un prasmēm. Kolektīvs uzsākot 4. sezonu kopā ar vadītāju Dinu Zīriņu.

M. Ozoliņa iepazīstināja klātesošos ar jau zināmajiem nākamās sezonas notikumiem. Pirmais pasākums, kurā amatiermākslas kolektīvi satiksies, būs jau valsts svētkos, 17. novembrī, 19.00. 11. martā notiks dižkoncerts Slampē, bet 26. martā – Tukumā. Slampes kultūras nama skatuvi tautas deju kolektīvi pierībinās arī 17. aprīlī, kad norisināsies tautisko deju kolektīvu skate.

Vokālajiem ansambļiem skate paredzēta 6. maijā, bet teātru skate – 13. un 14. maijā. Senioru deju svētki Ventspilī – 17. un 18. jūnijā.
Lai visiem būtu jautrāks prāts, visus sanākušos iepriecināja muzikāli, vokāli dziedoši, bļaujošā apvienība (apvienojoties Kurzemei un Latgalei) «Bulciņas». Kuras bija padomājušas par katru kolektīvu, tam sniedzot Latgales tradicionālo dzērienu šmakovku un īpaši uzmundrinošu dziesmu.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. nu nu teica:

    nu kļūdas gan šai rakstītājai ļoti daudz…

  2. Inga teica:

    Arī komentāra autorei- pareizi būtu ,,kļūdu ..daudz”

  3. Bildes teica:

    gan maz. Vai tad vairāk sabildēt nevarējāt?

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:30

Karjera apspriešanas sapulce Degolē 

2019.04.27 | 11:30

Tikšanās ar mākslinieci Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool