Slampē iecerēts būvēt biogāzes staciju

No šī gada 17. decembra tiek uzsākta publiskā apspriešana, kurā iedzīvotāji aicināti izvērtēt un izteikties par biogāzes koģenerācijas stacijas būvniecības ieceri Slampes pagasta «Bezdelīgās».

No šī gada 17. decembra tiek uzsākta publiskā apspriešana, kurā iedzīvotāji aicināti izvērtēt un izteikties par biogāzes koģenerācijas stacijas būvniecības ieceri Slampes pagasta «Bezdelīgās».

Objekta sabiedrisko apspriešanu pašvaldības būvvalde pieprasījusi tāpēc, ka konkrētos gadījumos to paredz Ministru kabineta noteikumi «Par publiskas būves sabiedriskās apspriešanas kārtību». Tā kā koģenerācijas staciju plānots ierīkot ļoti tuvu pagasta centram, turklāt joprojām ir daudz neskaidrību gan par transporta plūsmām, gan par smakām un trokšņiem, kas varētu rasties stacijas darbības vietā, šādā veidā gan pašvaldība, gan iedzīvotāji gūs lielāku skaidrību. Tāpat būs jāvērtē valdošo vēju virziens. Tāpēc arī domes darbinieki piedalīsies sabiedriskajā apspriešanā un apspriešanas sanāksmē, uzdos jautājumus un papildus centīsies noskaidrot atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem.
Apspriešanas sanāksme notiks 10. janvārī 17.00 Slampes kultūras pilī.
Vairāk lasiet 14. decembra laikrakstā. (saite darbosies laikraksta iznākšanas dienā no 6.00 rītā!)

Komentāri

  1. Šādas biogāzes ražotnes taču smird pa gabalu! Nevar tik tuvu centram likt, lai liek tālāk, tur taču vietas pietiek! bet atbalstīt vajag, esmu PAR attīstību!

  2. Vai tiešām nauda tā jāizklakarē? Audzēs kukurūzu, pūdēs to un ražos elektroenerģiju. Nauda projekta autoriem nāks kā pa zelta kvieiem. Tad jau lauksaimnieki kas audzē kukurūzu lopiem, ražo pienu, graudus ir pēdējie muļķi? Kur te ir kāds zaļums? Mēs maksāsim par elektrību dubultā.

  3. Kas būs tā masa, kas tiks pārtrādāta?
    Cik tonnas kukurūzas, cik tonnas kūtsmēslu ik gadu būs nepieciešami stacijas darbībai?
    Cik ha tiks apsēti ar kukurūzu tieši šīs stacijas darbības nodrošināšanai?
    Kas attiecīgajos hektāros aug šobrīd un kur atrodas šie lauki?
    Kā tas ietekmēs bioloģisko daudzveidību?
    Cik km tiks vesta katra kukurūzas vai kūtsmēslu tonna? Cik fosīlās degvielas tas patērēs?
    Cik radīs CO2 izmešus izejvielas izaudzēšana un pārvadājumi un cik ietaupīs biogāzes stacijā radītā “zaļā enerģija”?

  4. Ejiet 10.janvārī uz sanāksmi un runājiet. Izšausies te un sabiedriskajā apspriešanā rezultāts būs tāds, ka visi visam piekrīt. Kā parasti. Ko dod šeit komentāros uzdot tādus jautājumus?

    1. Tu vispār esi bijis te ko saki. Kur tev te sabrukušas ēkas ira ja nezini tad nevarkšči. Ja gribi tad taisi savā sētā…

  5. Manas domas ka tādu biogāzi tik tuvu centram gan nevajag. Tad jau viss transports ies caur slampes centru diez vai kāds brauks riņķī pa granc ceļiem un kam tas vajadzīgs. Lai būvē kautkur lauka vidū un lai tuvākajos 10km rādiusā nav apdzīvotas vietas.

  6. Piekrītu Andrim! Nevajag smirdoņu tik tuvu centram. Šis objekts nedos nekādu ieguvumu iedzīvtājiem, tikai sliktāk būs, bet kāds pelnīs

  7. Te Latvijā uzcēla vienu tādu biogāzes staciju un tikai to zaļo masu no citas valsts ieved paši nevar izaudzēt.lai būvētu ir jāzina no kā ražos to biogāzi un kur būs tās lielās zemes platības,lai staciju nodrošinātu,agronomus jau Latvijas valstī vairs nemāca,tad kurš būs tas speciālists tās masas ražošanai un centrā nekādā gadījumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *