Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Sātu baznīcā iesvētīta restaurētā altārglezna

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 5. oktobris 16:57

2. oktobrī Sātu baznīcā notika Pļaujas svētku dievkalpojums, kura laikā iesvētīta restaurētā altārglezna un tika runāts par Pļaujas svētku jeb Pateicības dienu. Dievkalpojumu vadīja Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons un mācītājs Vilnis Auziņš. Dievkalpojumā dziedāja soprāns Evita Zālīte.

Dievkalpojumā sveikti restauratori Dace Pāže, Aigars Pilenieks un projekta vadītājs Valdis Rozenbergs, ar kuru līdzdalību veiksmīgi pabeigts gleznas un rāmja restaurācijas projekts. Vairākus mēnešus, kamēr glezna «Kristus un Sv. Pēteris uz jūras» un tās rāmis tika restaurēti, tās vietā bija attēls. Gleznai bija trīs plēsumi, kas bija radušies mehāniski, un tos ar īpašu līmi un nepieciešamības gadījumā arī ar lina audekla ielaidumiem izlaboja. Gleznai tika noņemts netīruma slānis, atjaunota laka. Gleznas restaurācija izmaksāja ap 2900 eiro, un no šīs summas 1300 eiro piešķīra Kultūrkapitāla fonds, bet pārējo naudu ziedoja draudzes locekļa V. Rozenberga ģimene.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 4. oktobra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. IrAr teica:

  Kas mainās gleznā pēc tās iesvētīšanas? Itkā pieauguši cilvēki, bet tic pasakām… :/

  • secinājums teica:

   Kaut kā jau tie plebeji ir jāmuļķo, jo, ja nebaidīsi šamos ar debesu sodu vai nekārdināsi ar mūžīgu un jestru izklaidi paradīzē, tad tie vēl var muļķīgi iedomāties, ka ir vienlīdzīgi ar Latvijas varenajiem un tiem arī pienākas cilvēka cienīga dzīve šepat uz mūsu mīļās zemītes.

 2. skeptiskais teica:

  Manuprāt, iesvētīšana vairāk simbolisks pasākums…
  Un stāsts jau bija par restaurāciju, ne gleznas iesvētīšanu

 3. Skatieties uz putniem laukā... teica:

  Skatieties uz sludinātājiem: ne viņi sēj, ne viņi pļauj, taču paēduši, brauc ar lepniem auto, tikai meditē un avīzēs pat lielās ar laicīgo mantu!

  • Snorke teica:

   Tieši tā,bet nozombētā tauta to neredz /nesaprot. Tantuki tik iet un ziedo 10. tiesu no savas mazās pensijas.

   • skeptiskais teica:

    hei, kāpēc Jūs domājat, ka šajā gadījumā pie vainas “nozombētie tantuki”, kā atļaujaties izteikties?!
    Tā ir manas mammas dzimtā puse (lai arī man pašam nekādas saistības ar to pusi nav), no tās puses visi viņas radi, un man bija liels gods sniegt Sātiem savu fin.atbalstu, lai kaut kas tāds izdotos!

  • dienišķā maize teica:

   Vai tad viņiem nav jāēd, nav jādzīvo? Esi stulbs vai zaļš?…

   • secinājums teica:

    Jāēd ir, bet ēdamais ir jānopelna godīgā darbā!

    • :D teica:

     Skaidrs, tātad stulbs… 😀

     • secinājums teica:

      Pātarus skaitot esi sviestā sagājis, bet neuztraucies – pret šo kaiti līdzot klizma ar svētajā ūdenī izšķīdinātajām zaļajām ziepēm. Un neturpini ar mani te diskutēt, – pabeidz vispirms palīgskolu, no kura tiki izmests plānprātības dēļ. Aleluja, deģenerāra kungs!

      • tērauds teica:

       Lasu Tavus komentārus vairākos rakstos un salīdzinu. Rodas sajūta, ka esi vecs, kašķīgs, neizglītots un ar kaut kādu ļooooti smagu bērnības traumu. Apsver iespēju nerakstīt te komentārus, jo tie neatbilst normāli domājoša cilvēka līmenim. Paldies, vari neatbildēt, atbilde nesekos.

 4. Skolnieciņš teica:

  Latvju Dievi ir kristanizācijas piekauti un nokautēti. Baznīca no šejienes negrib aizvākties, pat dižā LPSR valdība nespēja patriek baznīcu. Okupācija šeit ļoti ilga. Tāda sajūta, ka Latvju Dievu vietu ir aiznēmusi Coca Colas kapitālisma un popkultūras Dievība Santa Klauss. Ko darīt, ja es piederu pie vecajiem Dieviem nevis pie kristanizācijas laikmeta panteona vai popkultūras-kapitālisma Dieviem? Mana izcelsme ir stipri senāka. Kāpēc citi par cilvēka paša naudu var no viņa ticību vilkt ārā, cilvēkam dodot neko? Cieņā, Skolnieciņš
  Eh, jaunās kapitālisma Dievības, tās rodas modes dēļ. Es esmu Skolnieciņš, Latvju Dievu dēls. Es piederu pie vecajiem Dieviem, es neesmu modes kliedziens un modes iegriba, es esmu mūžība. Esmu Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš, esmu Latvju Dievu jaunā paaudze! Cieņā, Skolnieciņš
  Kristietība ir garīgais aids. Kristietība piekopj medusrauša un rīkstes taktiku jeb apbalvošanas un iebaidīšanas taktiku. Tā cilvēku padara par vergu, tā nonivilē cilvēku kā pasaules centu. Kristietība caur jēdzienu “grēks” pazemo cilvēku. Pasaule nav duāla. Duālisms nav dabā. Es baznīcu nīstu, jo kristietība kā visas abramiskās reliģijas ir absurda. Tā mēģina parazitēt uz sabiedrības rēķina un kultivē mākslīgo morāli. Latviešus kristietība garīgi kastrēja. Esmu Baltu Dievu dēls, man ir pretīgi lasīt par kristietības uzvaru šeit! #ateisms #BaltuDievi
  Reformācija neko labu nenesa, jo zemnieks kā vergs bija tā arī palika vācu mācītāju jūgā. Krustnešu pēcnācēji (jezuītu ordenis no katoļu puses un citi no protestantu puses) tikai pēc 300 gadu okupācijas sāka skaidrot savu ideoloģisko mācību. Šeit baznīca uzrīkoja tumšos laikus… Baznīca melo!

Pasākumu kalendārs

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Ēst gatavošana «Naglā» 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:00

Kino Kandavā 

2019.04.24 | 17:00

Mezglošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool