Asja, Asnate, Dāgs
Foto: Agris Jansons

Reiz bija skola Vecmokās

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 9. oktobris 10:56

Sestdien, 6. oktobrī, Tumes kultūras namā kopā sanāca zelmenieši – tie, kuri sevi pieskaita Zelmeņa vai Vecmoku skolas saimei. Iemesls – lielas jubilejas – skolas ēkai 135 gadi, skolai Vecmokās – 150. Bet Zelmeņa skolas kopš 1999. gada vairs nav, arī tās absolventu un skolotāju virs šīs zemes paliek arvien mazāk un mazāk…

Kā pastāstīja viena no pasākuma organizatorēm Rita Račkovska, salidojumu rosināja rīkot bijusī skolas direktore Valentīna Šmitmane. Viņas ideju meitenes – Rita un Everita – uztvērušas ātri un jau no jūlija sākušies mēģinājumi, uz kuriem sanākuši 16 dažādu gadu absolventi. Pasākuma muzikālo noformējumu veidoja Sanita Apine, bet scenāriju izdomāja Dace Ernšteina.

Pirms pasākuma Tumes kultūras namā reģistrējās 165 skolas beidzēji un skolotāji, viņu vidū vecākais no audzēkņiem bija 1952. gada absolvents Ilmārs Jirgensons.

Kā atzina daudzi no absolventiem, galvenais jau nav skolas ēka, kas vietējo politiķu tuvredzības dēļ nu kļuvusi par nevienam īpaši nevajadzīgu, bet tomēr svētu privātīpašumu, bet gan kopības sajūta un piederība zelmeniešu saimei.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. tvzina teica:

  šķiet bijis jauks pasākums, tikai žēl, ka organizatori par to nebija izziņojuši ātrāk. būtu arī citi Latvijā uz jums paskatījušies

 2. Onka teica:

  kāpēc skolu,dzimteni saistīt ar pavisam citu režīmu,ko reklamē video;kam tas ir vajadzīgs? vai latvieši saprot,ko viņi dara?

  • Cits onka teica:

   Tāpēc ka tāda nu ir mūsu vēsture un to neviens neizdzēsīs no atmiņām.Galvenais ka visiem patika un paldies organizatoriem par pozitīvām emocijām.

   • Onka teica:

    Kopā sanākšanai vienmēr būs prieks.
    Taču ākstīšanās parāda gaumi un to,ka sarkanā pātaga ir iecirtusi kārtīgu rievu-lielāku par skolas atstāto rievu.
    Tā laika vēsture un režīms iekļāva komplektā ne tikai pionierus un ierindas skati. piemiņas stabiņus dzelzceļa stacijā Tukums 2 var redzēt. Var jau protams teikt,ka ar skolu tam nav nekāda sakara.
    Ir jāzin,ko un kurā brīdī nest uz skatuves. Vai latviešiem trūkst izdoma un sava kultūra???

    • ..onkam teica:

     Jūs pasākumā bijāt?!
     Tāda sajūta, ka Jūs spriežat par pasākuma norisi, redzot tikai vienu mazu video klipu izņemtu no vispārējā konteksta.

     Pasākums bija kā veltījums skolas un mūsu vēsturei un sākās ar to, ka tika pieminēts gan I Pasaules karš, gan bēgļu gaitas. Pēc šī laika bija okupācijas režīms, kas tāpat kā kara laiki ir atstājis nospiedumus mūsu vēsturē. Un tad jau brīvvalsts laiks ar savām aktualitātēm skolas dzīvē. Katram no šiem laikiem tika veltīta dziesma un bija īss vēsturisks ieskats, kas tajos laikos ir noticis skolas dzīvē.

    • ALLDO teica:

     Onka, izklausās, ka Tu esi ļoti”tuvs” pašreizējam režīmam
     Labs pasākums.

  • ass teica:

   onka tu esi vienkārši …..s

 3. Agita no 1974. gada teica:

  Paldies par tik ļoti gaidīto un mums tik vajadzīgo pasākumu! Ļoti gribētos vēl, ne vienu reizi vien, atkal sanākt kopā, kamēr vēl esam un kamēr vien gribam. Tas tā pa īstam sasildīja sirdis!
  Sveicieni visiem, kas pasākumā bija, un arī tiem, kurus ļoti gaidījām ierodamies!

 4. tante onkam teica:

  A ko tu, onka, video skaties? Tas nav onkām domāts!

 5. Ruta teica:

  Reiz bija!!! Reiz bija skola Brizulē, Zentenē ,Pūrē ,Lamiņos u.t.t.
  Sveikas skolas ,kas mums tik daudz devušas .Ar kurām saistās mūsu bērnība.Pirmie rakstītie burti ,reizes rēķini,Sveicināti mūsu skolotāji!!! Reiz bija!!!
  Sveicināta Lamiņu skola! Sveicinātas kastaņas un skolas parks,kastaņu alejas!
  Sveicināti skolotāji Jurēvici ,Andžāni ,Mihailova,Zvirgzdiņa, Vītola!!!Paldies ,paldies !!! gaidiet mūs tur , citā dimensijā! Mēs nāksim !

 6. Sarmīte teica:

  Pasākums bija pat ļoti skaists un interesants.Liels paldies organizatorēm.
  Un tu,onka ,savus komentārus varēji atstāt pie sevis,ja nav ko teikt,tad būtu pastāvējis klusu.Citu reizi padomā pirms ver vaļā savu muti.

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool