Aleksejs, Aleksis, Alekss

Pirmās «Precību spēles» Tukumā – jau pēc nedēļas

Twitter
FaceBook
print
2017. gada 6. jūlijs 14:37

Jau pavisam drīz Tukums un tukumnieki posīsies svētkiem, kam pirmo reizi dots nosaukumu «Precību spēles». Svētki notiks trīs dienas – no 14. līdz 16. jūlijam, un to ietvaros paredzēta izrādīšanās, saskatīšanās un saderēšana dažādos koncertos, izstādēs, paraugdemonstrējumos, performancēs, tirdziņos, krāsu un mūzikas spēlēs un citos notikumos. Viss šis notiks Brīvības laukumā un apkārtējās ielās, Katrīnas laukumā, Pauzera pļavās, Sēmes «Rozītēs», kā arī pa mirklītim – Durbes estrādē, lidlaukā «Jūrmala» un citviet.

Par to, kas šajos svētkos ieplānots un kā radusies ideja svētkos izspēlēt precību tēmu, runājām ar svētku režisori Lieni Bēniņu. Viņa aicina svētku dienās būt Tukumā un brauktu uz Tukumu, jo tajos būs daudz, ko redzēt, dzirdēt un piedzīvot: “Ideja svētkus svinēt kā precību spēles radās kopā ar Tūrisma informācijas centra vadītāju Ingrīdu Smuškovu un mums visiem bija liels atklājums. Mēs gribējām būt atšķirīgi, bet saglabāt saukli «Uz Tukumu pēc smukuma». Svētkus par šādu tēmu veidojam pirmoreiz, taču jau tagad zinām, ka šī tēma nav izsmeļama. Protams, tā kā «Precību spēlēm» šis ir pirmais gads, viss jādara no nulles, taču kopīgā darbā ar mūziķiem, māksliniekiem, Tukuma kultūras namu un vēl daudziem aktīviem un atsaucīgiem cilvēkiem svētki izauguši līdz lielam notikumam triju dienu garumā. Gandrīz visi svētku pasākumi svētkos ir bez maksas, izņemot divus maksas koncertus – svētku pirmajā dienā Durbes estrādē un svētku pēdējā dienā – baznīcā, kā arī ir simboliska ieejas maksa ir Sēmes «Rozītēs» un Daces Lukševicas daiļdārzā.

– Tukuma pilsētas svētkus 14. jūlijā ievadīs vakara pasākumi Durbē un pilsētas centrā…

– Mēs šo pirmo dienu saucam par gatavošanos, par iesildīšanos, bet tajā paša laikā – svētki ir sākušies. Turpināsim iepriekšējā gada pieredzi un svētku piektdienu sāksim ar maksas pasākumu Durbes estrādē – muzikālo izrādi «Vajadzīga soliste», kas veltīta komponista Zigmāra Liepiņa 65. dzimšanas dienai un filmas «Vajadzīga soliste» 25 gadu jubilejai. Pēc koncerta būs balle. Bet mēs neaizmirstam arī to, ka svētki sākas arī pilsētas centrā, kur būs koncerts «Gaidot precību spēles» – dejos «Vidums» un «Demo», dziedās Paula Mihailova un Nacionālā teātra aktieri Egils Melbārdis un Zane Dombrovska, kā arī spēlēs Reinis Ašmanis, Edgars Beļickis. savukārt ballē spēlēs «Jautrie klaidoņi».

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 6. jūlija, numurā ŠEIT!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool