Svētdiena, 2019. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Dzejas diena un bibliotēkas atklāšana Vecmokās 

Sestdien, 5. septembrī pēc pārbūves vaļā vēra Lazdu bibliotēku Vecmokās. Vecmoku iedzimtajiem un arī draugiem no apkaimes tas bija svētbrīdis. Viņi jau izsenis draudzējas ar grāmatām un mākslu. Pasākumu kā allaž rosināja un dabūja gatavu Arnis Šablovskis. Arī dzejas dienu. Savu dzeju lasīja Andra Manfelde, Iveta Šimkus, Silvija Kaugere un Valdis Bisenieks. Klausītāju arī bija kupls pulks Vecmoku kalna virsotnē, lai tautas tālu dzird. Bildes no pasākuma skatiet fotoreportāžā . Vairāk par dzejas dienām Vecmokās lasiet otrdienas laikrakstā.

Ķīnas delegācija apmeklē Pūri (3)

Šorīt Ķīnas Tautas Republikas delegācija un Latvijas valsts amatpersonas apmeklēja augļu un ogu pārstrādātāju «Pure Food» Pūrē. Viesus pie uzņēmuma durvīm sagaidīja valdes priekšsēdētājs Aigars Balodis, mārketinga vadītājs Pēteris Žimants un citas amatpersonas.

Citādāks 1. septembris Lestenē (2)

Mācību gada pirmajā dienā skolas top līdzīgas skudru pūznim, uz kuru no malu malām satek mazas un lielas skudriņas – skolēni, skolotāji, darbinieki un vecāki.

Stadionam Slampē – jauns skrejceļš 

Slampes pagasts šovasar īstenojis sen plānotu ieceri – sakārtot stadionu pie Zemgales vidusskolas. Šim mērķim rakstīts projekts un saņemts Eiropas struktūrfondu finansējums.

Jaunsātos saglabās sākumskolu 

Otrdienas, 11. augusta, vakarā Jaunsātu kultūras namā notika sapulce, kurā tika lemts par pamatskolas likteni. Tagadējā statusā tā pastāvēt nevar, jo no vajadzīgajām 18 pedagogu likmēm palikušas vien astoņas. Varianti izdzīvošanai divi: pirmais – paliek pamatskola ar trim apvienotajiem klašu komplektiem; otrais – skola kļūst par Pūres pamatskolas filiāli, tajā paliek sākumskola, bet 5. līdz 9. klašu skolēnus ved uz Pūri.

Aktuālākā problēma Tukuma novadā – mazās skolas (5)

Pirmdien, 10. augustā, ar žurnālistiem tikās novada domes priekšsēdētāja vietnieki Aivars Volfs un Ēriks Lukmans, izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis un sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede.

Jaunsātu svētkos sveiks sakoptākās sētas (2)

8. un 9. augustā savus svētkus svin Jaunsātu pagasts. Svētku programma plaša, taču viens no nozīmīgākajiem pasākumiem ir sakoptāko sētu vērtēšana un apbalvošana.

Pārdala Tukuma novada pagastu dotācijas (1)

Deputāti piekrita, ka Tumes pagasta pārvalde patstāvīgi sadala valsts dotāciju Ls 200 000 apmērā, ko valsts piešķīra infrastruktūras objektu attīstībai.

Irlavas bērnunamā būs patversme 

Irlavas bērnu nams iecerējis veidot bērnu patversmi. Tukuma novada domes sēdē deputāti apstiprināja bērnu nama-patversmes nolikumu.

Veidos Tukuma novada labklājības pārvaldi 

Lai novada iedzīvotājiem nodrošinātu sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību, paredzēts izveidot pašvaldības aģentūru «Labklājības pārvalde».

Bērnu sporta svētki Pūrē 

Pūres svētku ceturtajā dienā, svētdien, bērni rādīja, ko ir ēduši. To, ka iekšā gana un ārā arī nāk. Viņi – ap 100 bērnu – sacentās dažādos sporta veidos. Mammu, tētu, omammu un opapu mudināti, pūrenieki rūpējas par savu jauno paaudzi. Ceļ sporta būves. Iespējams, nav tālu brīdis, kad Pūrē būs sava peldētava, ledus halle un Tukuma novada ļaudis brauks uz Pūri peldēties un hokeju uzspēlēt.

31. jūlijā slēgs «Ziedoņu» izgāztuvi 

Tā kā pabeigti būvniecības darbi šķirošanas pārkraušanas stacijā Dienvidu ielā 1, deputāti nolēma 31. jūlijā slēgt izgāztuvi «Ziedoņi». No 1. augusta SIA «AAS Piejūra» atkritumus pieņems Dienvidu ielā 1; sapresētus tos vedīs uz poligonu «Janvāri» Talsos.

Izveido Tukuma novada pagastu pārvaldes (2)

21. jūlijā, tika sasaukta Tukuma novada domes ārkārtas sēde, lai grozītu 1. jūlija ārkārtas sēdē apstiprināto novada domes nolikumu, kurš paredzēja pagastu pārvaldes izveidot līdz 1. novembrim. Tagad šis lēmums jāgroza.

Tukuma novadā šogad nevienu skolu neslēgs 

Tukuma novada vadība kopā ar Izglītības pārvaldes darbiniekiem sprieda par to, kā organizēt skolu darbu no 1. septembra.

Negaisa sekas – nolūzuši koki un bojātas elektrolīnijas 

Pēc svētdien notikušā negaisa sazinājāmies ar vairākiem dienestiem, lai uzzinātu par rajonā nodarītiem bojājumiem. A/s «Latvenergo» ziņo, ka stiprā lietus un vēja dēļ 20. jūlija rītā AS «Sadales tīkls» Dienvidu reģionā (DR) bez sprieguma bija palikušas 143 transformatoru apakšstacijas un uz laiku tika pārtraukta elektroenerģijas piegāde aptuveni 1500 klientiem.

Pasākumu kalendārs

2019.05.26 | 10:00

Šahs Irlavā 

2019.05.26 | 11:00

«Kustinācija» Engurē 

2019.05.26 | 12:00

Kandavas novada svētki 

2019.05.26 | 13:00

Kino Tukumā 

2019.05.26 | 14:00

Amatierteātra pirmizrāde Jaunsātos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool