Bernhards, Boriss, Rojs

Praviņu un Sēmes pamatskolu – vēl neslēdz 

Jau vairākkārt esam rakstījuši, ka novada domes deputāti lēmuši par Praviņu pamatskolas slēgšanu un Sēmes pamatskolas pārveidošana par sākumskolu. Lēmums tika aizsūtīts Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) saskaņošanai.

Pūrenieki – draugos ar putniem 

Šodien Pūres bērnudārza «Zemenīte» bērni, viņu audzinātājas Kapličkalna kokos uzlika putnu būrīšus.

Valsts piedāvā pārņemt Rindzeli 

Otrdien, 30. martā, Tukuma novada domes darbinieki Viesturs Bērzājs un Jānis Krastiņš, kā arī deputāts Agris Baumanis kopā ar Sēmes un Zentenes pagasta pārvaldes vadītāju Silviju Rabkēviču un bijušo Rindzeles Narkoloģiskās rehabilitācijas centra direktoru Māri Malvesu apskatīja centra teritoriju un ēkas. Visu šo īpašumu valsts piedāvā pārņemt pašvaldības īpašumā bez samaksas, tiesa, pašvaldībai jāizlemj, kādas funkcijas tajā varētu realizēt.

Meliorācijas sistēmas jākopj 

Zentenes pagastā «Āru» mājās plūdus radīja aizsērējusī meliorācijas sistēma.

Pūrenieki izglābuši gājēju tiltu 

Kopš Abava Pūres pagastā pārvērtusies par lielupi, ūdenī nonākuši abi tās gājēju tilti. Gājēju tiltam pie «Laipu» kempinga, kurš šobrīd izskatās kā milzīga ūdens klāja vidū ierīkots, nekādas briesmas nedraud.

Irlavā mājas aplūdinājis bebrs 

Izrādās, Irlavas pagastā, kur dīķu kaskādes augstākais dīķis bija appludinājis blakus esošās mājas, pie notikušā nav vainojams dīķa saimnieks, bet gan bebrs, kurš tur bija "labi" pastrādājis.

Pavasara pali applūdina Zentenes pagasta «Āres» 

«Āres» atrodas Tukuma novada Zentenes pagastā. Te dzīvo Jānis Bicis ar kundzi Skaidrīti. Un viņu māja pagaidām novadā ir vienīgā, kas oficiāli atzīta par cietušu plūdos.

Saņemts finansējums Sēmes ūdenssaimniecības sakārtošanai 

10. martā Sēmes un Zentenes pagastu pārvalde saņēmusi apstiprinājumu par to, ka piešķirts finansējums projektam «Sēmes ciemata ūdenssaimniecības attīstība».

Slampē savvaļas zirgiem papildinājums 

22. janvārī Slampes pagasta Dunduru pļavās, kur aplokā mīt savvaļas taurgovis un konik šķirnes zirgi, pienāca iespaidīgs papildinājums – 27 zirgi. Tos kā dāvinājumu no Nīderlandes kolēģiem saņēmis Ķemeru Nacionālais parks. Viens no šīs akcijas rīkotājiem – Andis Liepa, skaidroja, ka parasti pārved barus ar jau noformētu iekšējo struktūru – vienu vadošo ērzeli, ķēvēm un jaunākiem ērzeļiem.

Sociālo māju «Lāmas» nodos ekspluatācijā (2)

Visdrīzāk jau šomēnes pēc kapitālā remonta ekspluatācijā tiks nodota sociālā māja «Lāmas» Pūres pagastā, kurā darbus uzsāka pagājušajā vasarā. Pūres un Jaunsātu pagasta pārvaldes vadītāja Santa Heimane pastāstīja, ka darbi ēkā ir pabeigti un patlaban tiekot vākti saskaņojumi no institūcijām, kam jāpārbauda izdarītais. Ēkā izveidoti septiņi sociālie dzīvokļi, un kopā ar novada domi tiks pieņemts lēmums, kas tajos dzīvos. Iespējams, mājai būs arī pārvaldnieks.

Tumes kultūras namā strādās «Amatnieks» 

Konkursā par Tumes kultūras nama rekonstrukciju uzvarējis SIA «Amatnieks». Līgums ar firmu noslēgts, tā kārto būvatļauju un janvāra sākumā sāks darbus.

FOTO: Pūres pašdarbnieki gadu noslēdz ar vērienīgu koncertu 

Šī nedēļa Pūres pašdarbniekiem sākās ar īstu līksmi – pirmdien, 28. decembrī, Pūres pamatskolā notika lielais Vecgada koncerts ar izstādi, dziesmām, dejām, teātra spēlēšanu, joku plēšanu, nākotnes zīlēšanu un dāvanu pasniegšanu.

Pūrenieki gripas vīrusus gaiņā projām 

Ļoti tālu projām. Tik tālu, ka viņi – sliktie vīrusi, nekad vairs nespēs uz Pūri ceļu ne atrast, ne atcerēties.

Dižozola mūžs tuvu noslēgumam? (5)

3. decembra laikrakstā rakstījām par to, ka firma «Dārza guru» ar ieganstu – noskaidrot, vai zem Kaives dižozola neslēpjas zelta mucas – patiesībā paveica labu darbu – izpētīja stumbra šķērsgriezumu, lai noskaidrotu Baltijas dižākā ozola veselības stāvoklī.

Grants vedēji izvaro pagasta ceļus? (1)

27. novembrī, Slampes kultūras pilī notika sanāksme, kurā uz sarunu bija aicināti blakus grants karjeriem dzīvojošie Slampes pagasta iedzīvotāji un karjeru īpašnieki. Tiesa, ieradies bija tikai SIA «Jauncērpji» valdes priekšsēdētājs Aivars Egle.

Pasākumu kalendārs

2019.08.20 | 11:13

Kapu svētki Kandavā un Zantē 

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool