Liesma, Elita, Alita

Vecmokās tapusi autobusu pietura – mūzikas, vasaras un lauku noskaņās (3)

Kopš ceturtdienas Staliņu autobusu pietura Vecmokās izskatās kā savdabīga glezna lauku ainavā – ar klavieru taustiņiem, lauku ziediem un brūnaļu priekšplānā. Nu tā ir kā vizītkarte čakliem lauku darbu darītājiem un radošiem cilvēkiem.

Ģimeņu svētki Jaunsātos (2)

Sestdien, 5. jūnijā, Jaunsātu pagasta ģimenes pulcējās pie kultūras nama, kur notika ģimeņu svētki.

Pūres «Ķiparam – 25» 

Šodien, 4. jūnijā, kultūras namā ar koncertu 25 gadu dzimšanas dienu svinēja Pūres pirmsskolas vecuma bērnu deju kolektīvs «Ķipari», kuru jau desmit gadus vada Inese Vīnšteine.

Lai Praviņu pamatskola arī turpmāk skaita gadus 

Šāds vēlējums ne reizi vien izskanēja Praviņu pamatskolas 125. dzimšanas dienas oficiālajās un neoficiālajās runās 29. maijā. Vienīgi pēc gada noliktā skolas slēgšana pacilātajai noskaņai piedeva tādu kā rūgtuma piegaršu. Pat citkārt saldi smaržojošie ceriņu un bērzu zari novīstot smaržoja rūgtāk un smeldzīgāk.

Pūrenieki savu mežu sēj 

20. maijā Pūres pamatskolas piektās un sestās klases skolēni, klases audzinātāju Lailas Ingevicas un Initras Rubenas rosināti, sēja egļu un priežu bērnus.

Praviņu un Sēmes pamatskolu – vēl neslēdz 

Jau vairākkārt esam rakstījuši, ka novada domes deputāti lēmuši par Praviņu pamatskolas slēgšanu un Sēmes pamatskolas pārveidošana par sākumskolu. Lēmums tika aizsūtīts Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) saskaņošanai.

Pūrenieki – draugos ar putniem 

Šodien Pūres bērnudārza «Zemenīte» bērni, viņu audzinātājas Kapličkalna kokos uzlika putnu būrīšus.

Valsts piedāvā pārņemt Rindzeli 

Otrdien, 30. martā, Tukuma novada domes darbinieki Viesturs Bērzājs un Jānis Krastiņš, kā arī deputāts Agris Baumanis kopā ar Sēmes un Zentenes pagasta pārvaldes vadītāju Silviju Rabkēviču un bijušo Rindzeles Narkoloģiskās rehabilitācijas centra direktoru Māri Malvesu apskatīja centra teritoriju un ēkas. Visu šo īpašumu valsts piedāvā pārņemt pašvaldības īpašumā bez samaksas, tiesa, pašvaldībai jāizlemj, kādas funkcijas tajā varētu realizēt.

Meliorācijas sistēmas jākopj 

Zentenes pagastā «Āru» mājās plūdus radīja aizsērējusī meliorācijas sistēma.

Pūrenieki izglābuši gājēju tiltu 

Kopš Abava Pūres pagastā pārvērtusies par lielupi, ūdenī nonākuši abi tās gājēju tilti. Gājēju tiltam pie «Laipu» kempinga, kurš šobrīd izskatās kā milzīga ūdens klāja vidū ierīkots, nekādas briesmas nedraud.

Irlavā mājas aplūdinājis bebrs 

Izrādās, Irlavas pagastā, kur dīķu kaskādes augstākais dīķis bija appludinājis blakus esošās mājas, pie notikušā nav vainojams dīķa saimnieks, bet gan bebrs, kurš tur bija "labi" pastrādājis.

Pavasara pali applūdina Zentenes pagasta «Āres» 

«Āres» atrodas Tukuma novada Zentenes pagastā. Te dzīvo Jānis Bicis ar kundzi Skaidrīti. Un viņu māja pagaidām novadā ir vienīgā, kas oficiāli atzīta par cietušu plūdos.

Saņemts finansējums Sēmes ūdenssaimniecības sakārtošanai 

10. martā Sēmes un Zentenes pagastu pārvalde saņēmusi apstiprinājumu par to, ka piešķirts finansējums projektam «Sēmes ciemata ūdenssaimniecības attīstība».

Slampē savvaļas zirgiem papildinājums 

22. janvārī Slampes pagasta Dunduru pļavās, kur aplokā mīt savvaļas taurgovis un konik šķirnes zirgi, pienāca iespaidīgs papildinājums – 27 zirgi. Tos kā dāvinājumu no Nīderlandes kolēģiem saņēmis Ķemeru Nacionālais parks. Viens no šīs akcijas rīkotājiem – Andis Liepa, skaidroja, ka parasti pārved barus ar jau noformētu iekšējo struktūru – vienu vadošo ērzeli, ķēvēm un jaunākiem ērzeļiem.

Sociālo māju «Lāmas» nodos ekspluatācijā (2)

Visdrīzāk jau šomēnes pēc kapitālā remonta ekspluatācijā tiks nodota sociālā māja «Lāmas» Pūres pagastā, kurā darbus uzsāka pagājušajā vasarā. Pūres un Jaunsātu pagasta pārvaldes vadītāja Santa Heimane pastāstīja, ka darbi ēkā ir pabeigti un patlaban tiekot vākti saskaņojumi no institūcijām, kam jāpārbauda izdarītais. Ēkā izveidoti septiņi sociālie dzīvokļi, un kopā ar novada domi tiks pieņemts lēmums, kas tajos dzīvos. Iespējams, mājai būs arī pārvaldnieks.

Pasākumu kalendārs

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool