Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Tumes vidusskola uzņem ārzemju viesus 

7. oktobrī «Comenius» Mūžizglītības programmas ietvaros Tumes vidusskola uzņēma skolēnus un skolotājus no Norvēģijas, Nīderlandes, Spānijas un Anglijas.

Atjauno tiltu pār Abavu Jaunsātos (2)

SIA «Rīgas tilti» darbinieki veic uzturēšanas darbus tiltam pār Abavu Jaunsātos.

Irlavas interešu klubiņam – jaunas telpas 

Jau trīs gadus Irlavas pagastā darbojas biedrība «Irlavas interešu klubiņš», kas pulcē aktīvus, zinātgribošus un darboties varošus cilvēkus no tuvākas un tālākas apkaimes.

Jaunsāti grib atvienoties (11)

Trešdien, 25. augustā, Jaunsātu kultūras namā satikās Tukuma novada domes deputāti, Jaunsātu pagasta konsultatīvās padomes locekļi un iedzīvotāji. Sarunas temats, ko ar vēstuli domei rosinājusi konsultatīvā padome, pagasta vēlme atvienoties no Pūres pagasta.

Lai skan Sātu baznīcas ērģeles! (3)

Otrdienas, 17. augusta vakarā, Sātu dievnamā pulcējās ciešākie draudzes locekļi, mācītājs Edvīns Vilks un ērģeļu mūzikas mīlētāji no apkaimes, lai atzīmētu 200-gadīgo ērģeļu restaurācijas viena posma – plēšu atjaunošanas – noslēgumu.

Praviņu pamatskolu neslēdz 

Lielo mediju nedēļas beigās publiskotā ziņa par Praviņu pamatskolas slēgšanu radījusi apjukumu gan pašā skolā, gan skolēnu vecākos.

Piektdien Pūrē Grāmatu svētki 

6. augustā, Pūres Kultūras namā notiek Grāmatu svētki, kas līdzās politisko partiju aktivitātēm un grāmatu tirdzniecībai piedāvā arī plašu izglītojošu programmu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pieaugušajiem: 9.00-14.00 – grāmatu komercizstāde; 10.00 – grāmatu svētku atklāšana; 10.30 – publiskā diskusija sadarbībā ar Sorosa fondu Latvija «Gads pēc novadu reformas»; 12.30 – deputātu kandidātu preses konference; 12.30 – […]

Vai skolēnu autobuss – vienīgais transports laukos? 

Tā kā jau pēc mēneša sākas jaunais mācību gads, domes sēdē tika spriests, kā sakārtot autobusu maršrutus tā, lai skolēni ērti aizbrauktu uz skolu. Līdz šim apkopoti iepriekšējā mācību gada dati, taču pilna informācija pagastu pārvaldēm jāiesniedz līdz 10. augustam.

Kopīgiem sporta svētkiem gatavojas Sēme un Zentene 

Sēmes un Zentenes pagasta iedzīvotāji aicināti nopietni gatavoties sporta svētkiem, kas 7. augustā notiks Sēmes pagastā pie sporta angāra. Konkurence soloties būt liela – kā nekā divi pagasti kopā. Iepriekšēja pieteikšanās netiekot prasīta, vien jāatnāk vismaz minūtes 20 pirms sacensību sākuma.

Degolē būs sporta svētki 

31. jūlijā 11.00 Vienības centrā pie dīķa norisināsies Degoles pagasta sporta svētki.

Pūre svinēs pagasta 780. dzimšanas dienu 

No 22. līdz 25. jūlijam Pūre svinēs svētkus:

Ģimeņu diena – Irlavā 

Svētki Tukuma novada pagastos šogad notiek jau trešo reizi. Pirmoreiz – Jaunsātos un pēc tam – Sēmē. 17. jūlijā Irlavā sportot gribošu un arī varošu ģimeņu saradās kupls pulks.

Sēmes ģimenes pārbauda spēkus 

Sestdien, 3. jūlijā, laukumā pie angāra spēkus dažādās sportiskās, veiklības, izdomas un saules karstuma aktivitātēs pārbaudīja Sēmes un Zentenes pagasta ģimenes.

Sātu baznīckalnā – Dārza svētki 

Šodien, 4. jūlijā Sātu baznīckalnā teju vai visas dienas garumā notika Dārza svētki. Rīta pusē tos ievadīja dievkalpojums, kuru vadīja mācītājs Edvīns Vilks un Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, bet pēc tam tie turpinājās ar nelielu koncertu, izstādes apskati, mielastu, rotaļām un kopīgu dziedāšanu.

Pastariņa muzejā atrok senas ēkas pamatus 

Pēc triju nedēļu pacietīgas rakšanas, sijājot un pārcilājot ik zemes sauju, 2. jūlijā tika pielikts punkts arheoloģiskiem izrakumiem Zentenes pagasta «Biseniekos» – Tukuma novada Pastariņa muzejā. Arheologa Rūdolfa Brūža vadībā vietējie jaunieši kopā ar LU Vēstures un filozofijas fakultātes studentiem atsedza senās dzīvojamās ēkas pamatus un atrada arī vairākus izpētes vērtus priekšmetus – krāsns podiņus, karotes kātu, jātnieka piesi un pīpju galvu fragmentus. Piedāvājam R. Brūža stāstu par darba mērķi un atklājumiem izrakumu pēdējā dienā.

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool