Trešdiena, 2018. gada 14. novembris
Fricis, Vikentijs, Vincents

Ar apkures problēmām irlavnieki tiek galā paši (2)

Šomēnes laikrakstā sākām rakstīt par to, kā sākusies apkures sezona Tukuma novadā – pilsētā un pagastos.

Jaunsātos lustējas pensionāri 

Sestdienas pievakarē Jaunsātu Tautas namā pulcējās vīri un sievas sirmām un ne tik sirmām galvām, lai papriecātos pensionāru vakarā. Sirsnības pilna bija atkalredzēšanās tiem, kuri ikdienā vairāk pa māju.

Vienībniekus sildīs jauni apkures katli (1)

Degoles pagasta Vienības katlu mājā norisinās vēl pēdējie darbi, lai vienlaikus ar jauno apkures katlu nodošanu ekspluatācijā sāktos apkures sezona.

Apstiprina Tukuma novada pagastu pārvalžu vadītājus (6)

Konkursu nerīkoja

Tukuma novada domes sēdē deputāti vienbalsīgi apstiprināja pārvalžu vadītājus apvienotajās pagastu pārvaldēs: Sēmes un Zentenes pārvaldēSilviju Rabkeviču, Pūres un JaunsātuSantu Heimani, Irlavas un LestenesVilni Janševski, Tumes un DegolesLidiju Legzdiņu, Džūkstes un SlampesVisvaldi Girgensonu.

Lestenes pamatskolas ēkā atklāj bērnu pieskatīšanas centru 

Šodien, 1. oktobrī. Lestenes pamatskolas telpās atklāja bērnu pieskatīšanas centru «Ķausis». Centru izveidot rosināja sociālā darbiniece Ārija Martuzāne. Tukuma novada dome ieceri atbalstīja, un nu tas darbojas katru darbadienu no 9.00 līdz 17.00. Bērnus uzraudzīs centra darbinieces Ilze Rūsiņa un Dagnija Meļķerte.
Vairāk lasiet mūsu laikraksta sestdienas, 3. oktobra, laikrakstā.

FOTO: Vakartirgus atkal Pūrē 

Šodien, 25. septembrī, Pūrē laukumā pie kultūras nama jau ceturto reizi notiek vakartirgus.

Zemgales vidusskolas desmitajiem – iesvētības (4)

Jau no deviņiem rītā Zemgales vidusskolas 12. klases skolēni un skolotāja Svetlana Brasnujeva Tukumā rīko iesvētīšanas pasākumu 10. klasei.

Dzejas diena un bibliotēkas atklāšana Vecmokās 

Sestdien, 5. septembrī pēc pārbūves vaļā vēra Lazdu bibliotēku Vecmokās. Vecmoku iedzimtajiem un arī draugiem no apkaimes tas bija svētbrīdis. Viņi jau izsenis draudzējas ar grāmatām un mākslu. Pasākumu kā allaž rosināja un dabūja gatavu Arnis Šablovskis. Arī dzejas dienu. Savu dzeju lasīja Andra Manfelde, Iveta Šimkus, Silvija Kaugere un Valdis Bisenieks. Klausītāju arī bija kupls pulks Vecmoku kalna virsotnē, lai tautas tālu dzird. Bildes no pasākuma skatiet fotoreportāžā . Vairāk par dzejas dienām Vecmokās lasiet otrdienas laikrakstā.

Ķīnas delegācija apmeklē Pūri (3)

Šorīt Ķīnas Tautas Republikas delegācija un Latvijas valsts amatpersonas apmeklēja augļu un ogu pārstrādātāju «Pure Food» Pūrē. Viesus pie uzņēmuma durvīm sagaidīja valdes priekšsēdētājs Aigars Balodis, mārketinga vadītājs Pēteris Žimants un citas amatpersonas.

Citādāks 1. septembris Lestenē (2)

Mācību gada pirmajā dienā skolas top līdzīgas skudru pūznim, uz kuru no malu malām satek mazas un lielas skudriņas – skolēni, skolotāji, darbinieki un vecāki.

Stadionam Slampē – jauns skrejceļš 

Slampes pagasts šovasar īstenojis sen plānotu ieceri – sakārtot stadionu pie Zemgales vidusskolas. Šim mērķim rakstīts projekts un saņemts Eiropas struktūrfondu finansējums.

Jaunsātos saglabās sākumskolu 

Otrdienas, 11. augusta, vakarā Jaunsātu kultūras namā notika sapulce, kurā tika lemts par pamatskolas likteni. Tagadējā statusā tā pastāvēt nevar, jo no vajadzīgajām 18 pedagogu likmēm palikušas vien astoņas. Varianti izdzīvošanai divi: pirmais – paliek pamatskola ar trim apvienotajiem klašu komplektiem; otrais – skola kļūst par Pūres pamatskolas filiāli, tajā paliek sākumskola, bet 5. līdz 9. klašu skolēnus ved uz Pūri.

Aktuālākā problēma Tukuma novadā – mazās skolas (5)

Pirmdien, 10. augustā, ar žurnālistiem tikās novada domes priekšsēdētāja vietnieki Aivars Volfs un Ēriks Lukmans, izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis un sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede.

Jaunsātu svētkos sveiks sakoptākās sētas (2)

8. un 9. augustā savus svētkus svin Jaunsātu pagasts. Svētku programma plaša, taču viens no nozīmīgākajiem pasākumiem ir sakoptāko sētu vērtēšana un apbalvošana.

Pārdala Tukuma novada pagastu dotācijas (1)

Deputāti piekrita, ka Tumes pagasta pārvalde patstāvīgi sadala valsts dotāciju Ls 200 000 apmērā, ko valsts piešķīra infrastruktūras objektu attīstībai.

Pasākumu kalendārs

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

2018.11.14 | 14:30

Lasītāju klubiņš Jaunpilī 

2018.11.14 | 18:00

Koncerts Tukuma mūzikas skolā 

2018.11.14 | 19:30

Voljebols Smārde 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool