Trešdiena, 2019. gada 23. janvāris
Strauta, Grieta, Rebeka

Ģimeņu diena – Irlavā 

Svētki Tukuma novada pagastos šogad notiek jau trešo reizi. Pirmoreiz – Jaunsātos un pēc tam – Sēmē. 17. jūlijā Irlavā sportot gribošu un arī varošu ģimeņu saradās kupls pulks.

Sēmes ģimenes pārbauda spēkus 

Sestdien, 3. jūlijā, laukumā pie angāra spēkus dažādās sportiskās, veiklības, izdomas un saules karstuma aktivitātēs pārbaudīja Sēmes un Zentenes pagasta ģimenes.

Sātu baznīckalnā – Dārza svētki 

Šodien, 4. jūlijā Sātu baznīckalnā teju vai visas dienas garumā notika Dārza svētki. Rīta pusē tos ievadīja dievkalpojums, kuru vadīja mācītājs Edvīns Vilks un Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, bet pēc tam tie turpinājās ar nelielu koncertu, izstādes apskati, mielastu, rotaļām un kopīgu dziedāšanu.

Pastariņa muzejā atrok senas ēkas pamatus 

Pēc triju nedēļu pacietīgas rakšanas, sijājot un pārcilājot ik zemes sauju, 2. jūlijā tika pielikts punkts arheoloģiskiem izrakumiem Zentenes pagasta «Biseniekos» – Tukuma novada Pastariņa muzejā. Arheologa Rūdolfa Brūža vadībā vietējie jaunieši kopā ar LU Vēstures un filozofijas fakultātes studentiem atsedza senās dzīvojamās ēkas pamatus un atrada arī vairākus izpētes vērtus priekšmetus – krāsns podiņus, karotes kātu, jātnieka piesi un pīpju galvu fragmentus. Piedāvājam R. Brūža stāstu par darba mērķi un atklājumiem izrakumu pēdējā dienā.

Lai Tumes kultūras namā vienmēr ļaužu daudz! (1)

Līgo svētku noskaņās un noskaņojumā otrdienas vakarā Tumes pagasta ļaudis pulcējās pie sava kultūras nama tā atkal atklāšanas pasākumā. Nams šovasar gan no ārpuses, gan iekšpuses atdzimis no jauna – izremontētas telpas un komunikācijas, kā arī ar bruģētiem celiņiem, soliņiem, atkritumu urnām un jauniem zālieniem labiekārtota tā apkārtne.

Izlaidums Džūkstes vidusskolā (2)

Vakar – 12. jūnijā apliecības par pamatizglītības iegūšanu saņēma 31 pamatskolas audzēknis.
Viņi ir adzinātāju Intas Glodes un Ingas Riežnieces lolojumi. 12. klasi beidza 12 skolēni "augšās" lemts ka turpmāk Džūkstē vidusskolas vairs nebūs. Absolventi, audzinātāja – Vaiva Silta un džūkstenieki ir pārliecināti, ka drīz atkal būs. Noteikti būs!

Vecmokās tapusi autobusu pietura – mūzikas, vasaras un lauku noskaņās (3)

Kopš ceturtdienas Staliņu autobusu pietura Vecmokās izskatās kā savdabīga glezna lauku ainavā – ar klavieru taustiņiem, lauku ziediem un brūnaļu priekšplānā. Nu tā ir kā vizītkarte čakliem lauku darbu darītājiem un radošiem cilvēkiem.

Ģimeņu svētki Jaunsātos (2)

Sestdien, 5. jūnijā, Jaunsātu pagasta ģimenes pulcējās pie kultūras nama, kur notika ģimeņu svētki.

Pūres «Ķiparam – 25» 

Šodien, 4. jūnijā, kultūras namā ar koncertu 25 gadu dzimšanas dienu svinēja Pūres pirmsskolas vecuma bērnu deju kolektīvs «Ķipari», kuru jau desmit gadus vada Inese Vīnšteine.

Lai Praviņu pamatskola arī turpmāk skaita gadus 

Šāds vēlējums ne reizi vien izskanēja Praviņu pamatskolas 125. dzimšanas dienas oficiālajās un neoficiālajās runās 29. maijā. Vienīgi pēc gada noliktā skolas slēgšana pacilātajai noskaņai piedeva tādu kā rūgtuma piegaršu. Pat citkārt saldi smaržojošie ceriņu un bērzu zari novīstot smaržoja rūgtāk un smeldzīgāk.

Pūrenieki savu mežu sēj 

20. maijā Pūres pamatskolas piektās un sestās klases skolēni, klases audzinātāju Lailas Ingevicas un Initras Rubenas rosināti, sēja egļu un priežu bērnus.

Praviņu un Sēmes pamatskolu – vēl neslēdz 

Jau vairākkārt esam rakstījuši, ka novada domes deputāti lēmuši par Praviņu pamatskolas slēgšanu un Sēmes pamatskolas pārveidošana par sākumskolu. Lēmums tika aizsūtīts Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) saskaņošanai.

Pūrenieki – draugos ar putniem 

Šodien Pūres bērnudārza «Zemenīte» bērni, viņu audzinātājas Kapličkalna kokos uzlika putnu būrīšus.

Valsts piedāvā pārņemt Rindzeli 

Otrdien, 30. martā, Tukuma novada domes darbinieki Viesturs Bērzājs un Jānis Krastiņš, kā arī deputāts Agris Baumanis kopā ar Sēmes un Zentenes pagasta pārvaldes vadītāju Silviju Rabkēviču un bijušo Rindzeles Narkoloģiskās rehabilitācijas centra direktoru Māri Malvesu apskatīja centra teritoriju un ēkas. Visu šo īpašumu valsts piedāvā pārņemt pašvaldības īpašumā bez samaksas, tiesa, pašvaldībai jāizlemj, kādas funkcijas tajā varētu realizēt.

Meliorācijas sistēmas jākopj 

Zentenes pagastā «Āru» mājās plūdus radīja aizsērējusī meliorācijas sistēma.

Pasākumu kalendārs

2019.01.23 | 10:00

Māmiņu kluba atklāšana Engurē 

2019.01.23 | 17:00

Pērļošanas nodarbība Smārdē 

2019.01.23 | 19:30

Galda teniss Lapmežciemā 

2019.01.23 | 19:30

Volejbols Pūrē 

2019.01.24 | 10:00

Karjeras diena 2. vidusskolā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool