Otrdiena, 2018. gada 13. novembris
Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens

Irlavā mājas aplūdinājis bebrs 

Izrādās, Irlavas pagastā, kur dīķu kaskādes augstākais dīķis bija appludinājis blakus esošās mājas, pie notikušā nav vainojams dīķa saimnieks, bet gan bebrs, kurš tur bija "labi" pastrādājis.

Pavasara pali applūdina Zentenes pagasta «Āres» 

«Āres» atrodas Tukuma novada Zentenes pagastā. Te dzīvo Jānis Bicis ar kundzi Skaidrīti. Un viņu māja pagaidām novadā ir vienīgā, kas oficiāli atzīta par cietušu plūdos.

Saņemts finansējums Sēmes ūdenssaimniecības sakārtošanai 

10. martā Sēmes un Zentenes pagastu pārvalde saņēmusi apstiprinājumu par to, ka piešķirts finansējums projektam «Sēmes ciemata ūdenssaimniecības attīstība».

Slampē savvaļas zirgiem papildinājums 

22. janvārī Slampes pagasta Dunduru pļavās, kur aplokā mīt savvaļas taurgovis un konik šķirnes zirgi, pienāca iespaidīgs papildinājums – 27 zirgi. Tos kā dāvinājumu no Nīderlandes kolēģiem saņēmis Ķemeru Nacionālais parks. Viens no šīs akcijas rīkotājiem – Andis Liepa, skaidroja, ka parasti pārved barus ar jau noformētu iekšējo struktūru – vienu vadošo ērzeli, ķēvēm un jaunākiem ērzeļiem.

Sociālo māju «Lāmas» nodos ekspluatācijā (2)

Visdrīzāk jau šomēnes pēc kapitālā remonta ekspluatācijā tiks nodota sociālā māja «Lāmas» Pūres pagastā, kurā darbus uzsāka pagājušajā vasarā. Pūres un Jaunsātu pagasta pārvaldes vadītāja Santa Heimane pastāstīja, ka darbi ēkā ir pabeigti un patlaban tiekot vākti saskaņojumi no institūcijām, kam jāpārbauda izdarītais. Ēkā izveidoti septiņi sociālie dzīvokļi, un kopā ar novada domi tiks pieņemts lēmums, kas tajos dzīvos. Iespējams, mājai būs arī pārvaldnieks.

Tumes kultūras namā strādās «Amatnieks» 

Konkursā par Tumes kultūras nama rekonstrukciju uzvarējis SIA «Amatnieks». Līgums ar firmu noslēgts, tā kārto būvatļauju un janvāra sākumā sāks darbus.

FOTO: Pūres pašdarbnieki gadu noslēdz ar vērienīgu koncertu 

Šī nedēļa Pūres pašdarbniekiem sākās ar īstu līksmi – pirmdien, 28. decembrī, Pūres pamatskolā notika lielais Vecgada koncerts ar izstādi, dziesmām, dejām, teātra spēlēšanu, joku plēšanu, nākotnes zīlēšanu un dāvanu pasniegšanu.

Pūrenieki gripas vīrusus gaiņā projām 

Ļoti tālu projām. Tik tālu, ka viņi – sliktie vīrusi, nekad vairs nespēs uz Pūri ceļu ne atrast, ne atcerēties.

Dižozola mūžs tuvu noslēgumam? (5)

3. decembra laikrakstā rakstījām par to, ka firma «Dārza guru» ar ieganstu – noskaidrot, vai zem Kaives dižozola neslēpjas zelta mucas – patiesībā paveica labu darbu – izpētīja stumbra šķērsgriezumu, lai noskaidrotu Baltijas dižākā ozola veselības stāvoklī.

Grants vedēji izvaro pagasta ceļus? (1)

27. novembrī, Slampes kultūras pilī notika sanāksme, kurā uz sarunu bija aicināti blakus grants karjeriem dzīvojošie Slampes pagasta iedzīvotāji un karjeru īpašnieki. Tiesa, ieradies bija tikai SIA «Jauncērpji» valdes priekšsēdētājs Aivars Egle.

Pūrenieki atceras kolhoza laikus (3)

Arī pūrenieki atceras un kamolā tin kolhoza laiku pastāstiņus.To rosināja Pūres bibliotēkas darbinieces Valda Dzelzkalēja un Mirdza Kasparova. Pagasta teritorijā bijušo kolhozu ļaužu liecības ir apkopotas pagarā video un audio ierakstā. 28. novembrī Pūres bibliotēkā pulcējās ap 30 bijušo kolhoznieku. Pulciņā noskatījās atmiņu filmu un dalījās atmiņās. Ar jestrām dziesmām, no tā laika, priecēja vokālā ansambļa “Smaidas"dalībnieces.

Svētbrīdis atjaunotajā Sātu baznīcā 

18. novembrī nule kā izremontētajā Sātu evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika svētbrīdis un aizlūgums par Latviju tās 91. dzimšanas dienā. To vadīja mācītājs Edvīns Vilks.

Valsts svētku svinēšana Jaunsātos (17)

Otrdienas, 17. novembra vakarā Jaunsātu pagasta iedzīvotāji kopā ar saviem pašdarbības kolektīviem svinēja valsts dzimšanas dienu.

Tumes skolā svētkus svin ar koncertu un ierindas skati 

17. novembrī Tumes vidusskolā vienlaikus ar valsts svētku koncertu un svinīgām uzrunām jau desmito gadu notika ierindas skate. Tajā piedalījās 4. līdz 12. klases skolēni, kuri šim notikumam gatavojās gan sporta nodarbībās skolotāja Gunta Auziņa vadībā, gan audzināšanas stundās.

Pūrē valsts svētkus atzīmē ar karogotu skrējienu (6)

Pūrenieki ir darbīgi ļaudis – viņi kopā knaši strādā, kopā svin svētkus un ir nadzīgi skrējēji.

Pasākumu kalendārs

2018.11.13 | 12:30

Lasījumi Jaunpils bibliotēkā 

2018.11.13 | 17:30

Koncerts Engures Mākslas un mūzikas skolā 

2018.11.13 | 18:00

Svētku koncerts Tukumā 

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool