Sestdiena, 2019. gada 23. februāris
Haralds, Almants

Sabrucis Zemgales vidusskolas aktu zāles jumts /FOTO/ (87)

Naktī no ceturtdienas uz piektdienu sniega svaru neizturēja un iebruka Zemgales vidusskolas aktu zāles jumts 500 kvadrātmetru platībā.

Jumti neiztur sniega slodzi. Draud iebrukt Zemgales vidusskolas aktu zāles jumts (3)

Naktī no trešdienas uz ceturtdienu lielās sniega slodzes dēļ sācis ieliekties Zemgales vidusskolas aktu zāles jumts 500 kvadrātmetru platībā. Sniegs sagrāvis arī kādas zemnieku saimniecības kūts jumtu Slampes pagastā.

Slampē pēc renovācijas atsāk darboties bērnudārzs 

Slampes bērnudārza trīs un četrgadīgo grupiņu bērni otrdienas rītā pirmoreiz pēc remonta ienāca savās otrajās mājās. Skaisti! Acis, uz visām pusēm skatoties, žilbst. Lielās rotaļu istabas sienas saules krāsā. Nu gluži kā ziedošu pieneņu piebērta, vien mazliet krāsa pabalināta, lai acis neapžilbst. Guļamā istaba – viegli salātu zaļajā. Tādā, kas miegu kaudzēm pagalvī liek. Sanitārais mezgls kā pie "baltajiem cilvēkiem" – visām Eiropas regulām atbilstošs.

Pūrē uzvelk starptautisko ekoskolu karogu 

Šodien 26. novembrī, Pūrē pie bērnudārza «Zemenīte» mastā tika uzvilkts Starptautiskais ekoskolu karogs.

Dižbrūklenes Ziemassvētku rūķu maisā (1)

Dižbrūklenes jeb lielogu dzērvenes Jaunsātu pagastā no rūķu maisa nonāks pie vientuļajiem pensionāriem, ļaudīm, kuriem visvairāk tās vajadzīgas kopā ar labu vārdu.

Nepļautu platību dēļ – lielāks nodoklis (1)

Finanšu komitejas sēdē 16. novembrī īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs informēja deputātus par to, ka no Lauku Atbalsta dienesta saņemta informācija par tiem zemes īpašumiem Tukuma novadā, kuri netiek apstrādāti un kuriem šī iemesla dēļ nākamajā gadā nāksies maksāt paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi par zemi. Pavisam nekopti esot vairāk nekā 1000 īpašumi ar kopējo platību 7 019 hektāri.

Pagasta pašvaldības nolaidība izraisa augstspriegumu attiecības (10)

Liels bija Slampes pagasta Ozolnieku Zaļās ielas iedzīvotāju pārsteigums, kad pēkšņi viņi ieraudzīja uz Zaļās ielas ceļa zīmi «Traktoriem braukt aizliegts». Tad nu iznāk, ka, piemēram, «Saktu» un vēl dažu Zaļās ielas māju saimnieki ar saviem transporta un darba rīkiem atgriezties mājas, kur traktoriem stāvvieta, nemaz vairs nevar.

Sēmes skoliņa izaugusi 

Pamatskolas vietā izveidotajā Sēmes sākumskolā zem viena jumta mācās un rotaļājas sākumskolas klašu un pirmskolas grupu bērni. No šīs nedēļas skoliņa kļuvusi par vienu grupu bagātāka.

Par apkuri Tukuma novada pagastos 

7. oktobra laikrakstā publicējām informāciju par to, kā uzsākta apkures sezona piecos novada pagastos. Šoreiz ar informāciju par otriem pieciem pagastiem aptauju noslēdzam.

Tumes vidusskola uzņem ārzemju viesus 

7. oktobrī «Comenius» Mūžizglītības programmas ietvaros Tumes vidusskola uzņēma skolēnus un skolotājus no Norvēģijas, Nīderlandes, Spānijas un Anglijas.

Atjauno tiltu pār Abavu Jaunsātos (2)

SIA «Rīgas tilti» darbinieki veic uzturēšanas darbus tiltam pār Abavu Jaunsātos.

Irlavas interešu klubiņam – jaunas telpas 

Jau trīs gadus Irlavas pagastā darbojas biedrība «Irlavas interešu klubiņš», kas pulcē aktīvus, zinātgribošus un darboties varošus cilvēkus no tuvākas un tālākas apkaimes.

Jaunsāti grib atvienoties (11)

Trešdien, 25. augustā, Jaunsātu kultūras namā satikās Tukuma novada domes deputāti, Jaunsātu pagasta konsultatīvās padomes locekļi un iedzīvotāji. Sarunas temats, ko ar vēstuli domei rosinājusi konsultatīvā padome, pagasta vēlme atvienoties no Pūres pagasta.

Lai skan Sātu baznīcas ērģeles! (3)

Otrdienas, 17. augusta vakarā, Sātu dievnamā pulcējās ciešākie draudzes locekļi, mācītājs Edvīns Vilks un ērģeļu mūzikas mīlētāji no apkaimes, lai atzīmētu 200-gadīgo ērģeļu restaurācijas viena posma – plēšu atjaunošanas – noslēgumu.

Praviņu pamatskolu neslēdz 

Lielo mediju nedēļas beigās publiskotā ziņa par Praviņu pamatskolas slēgšanu radījusi apjukumu gan pašā skolā, gan skolēnu vecākos.

Pasākumu kalendārs

2019.02.23 | 10:00

Debašu turnīrs Tukumā 

2019.02.23 | 10:00

Skaistumkopšanas nodarbība Lestenē 

2019.02.23 | 10:30

Deju kopmēģinājums Tumē 

2019.02.23 | 13:00

Multiplikācijas filma Tukumā 

2019.02.23 | 13:00

Sporta pēcpusdiena Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool