Sestdiena, 2018. gada 15. decembris
Jana, Johanna, Hanna

Talkai Jaunsātos – pieci gadi (2)

Lielā talkošana Abavniekos Jaunsātu pagastā sākās 9.00 no rīta. Vispirms Pūres un Jaunsātu pagasta pārvaldes vadītāja Santa Heimane mastā pie pagastmājas uzvilka karogu, kas veltīts gan Lielajai talkai, gan piecu gadu jubilejai, kopš jaunsātnieki aizsākuši talku tradīciju.

SIA «Pure Food», iespējams, tiek pārdota beļģiem (12)

Redakcijai kļuvis zināms, ka, iespējams, jau šodien, 26. aprīlī, tiks parakstīts līgums par pagasta lielākā uzņēmuma un nodokļu maksātāja SIA «Pure Food» pārdošanu. Par to pagājušās nedēļas pēdējās darbadienas sapulcē savus darbiniekus informējis uzņēmuma dibinātājs un īpašnieks Aivars Žimants.

Par tukšiem dzīvokļiem, Zentenes pili un komunālām problēmām 

11. aprīlī Zentenes pagastā notika iedzīvotāju sapulce. Tajā piedalījās Tukuma novada domes un Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes pārstāvji, sanāksmi vadīja pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča.

Zentenes pils izsole notikusi 

Vakar, 12. aprīlī, Tukuma novada dome rīkoja Zentenes muižas izsoli. Atbilstoši izsoles noteikumiem, kas tika apstiprināti februāra Tukuma novada domes sēdē, tās sākuma cena bija Ls 130 000, izsoles solis Ls 1000, nodrošinājuma maksa 10% no sākuma cenas – Ls 13 000. Tā līdz izsoles dienai bija samaksāta.

Pūrenieku putnu būrīšus liks abos pilsētas parkos (3)

Šodien 11. aprīlī, Pūres pirmsskolas izglītības iestādes «Zemenīte» bērni kopā ar savām skolotājām Anitu Beķeri, Solveigu Gaili un Maritu Bētiņu atveda dāvanu Tukuma novada domei – 17 putnu būrīšus. Tos darinājuši bērnudārza bērnu vecāki un dārziņa pavārs Viesturs Gūtšmits, savukārt kokmateriāli dabūti vietējā zāģētavā.

Praviņās – ar domām par jaunu skolu un jaunām metodēm (12)

Otrdien, 5. aprīlī, uz sanāksmi par Praviņu pamatskolas turpmāko nākotni un iespējamo alternatīvās skolas izveidošanu stāstīja Drustu tautskolas «99 Balti zirgi» vadītājs Ojārs Rode un biedrības «Tautskola 99 Baltie zirgi» pārstāvji Silva Balode un Reinis Ziļevs. Viņi Praviņās plāno veidot Drustu skolas filiāli.

Degoles pagasta iedzīvotāju sapulcē (8)

28. martā notika Degoles pagasta iedzīvotāju sapulce. To vadīja Tumes un Degoles pagastu pārvaldes vadītāja Lidija Legzdiņa, tajā piedalījās novada domes priekšsēdētāja vietnieks Indulis Zariņš, domes deputāti Arvīds Driķis, Artis Jomerts un Saeimas deputāts Aivars Volfs.

Iepazīstinās ar alternatīvās izglītības iestādes ideju Praviņu pamatskolā (2)

Rīt 5. aprīlī, 13.00 Praviņu pamatskolā notiks sapulce, kurā interesenti tiks iepazīstināti ar alternatīvas izglītības iestādes ideju. Domes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Lukmans stāstīja, ka iecerējis sanāksmē piedalīties, lai varētu skaidrot domes viedokli un iespējas. Viņš arī ieplānojis 7. aprīlī doties uz kādu skolu Ikšķilē, kas jau īsteno alternatīvu apmācības programmu. Par šo jautājumu tikšot runāts […]

Pūres dārzkopības izmēģinājumu centrā notiek ābolu izstāde (2)

Pūres dārzkopības izmēģinājumu centrā pašlaik vērtēšanai sakārtota dažādu krāsu un šķirņu ābolu izstāde. Augļi ir izņemti no glabāšanas kamerām, un tiek vērtēta gan to krāsa, gan garša, gan citi kvalitātes rādītāji.

Ceļa pārrakšana, kā protests ātrbraucējiem un novada domei (12)

Pērn maijā Tumes pagastā «Apsīšu» māju saimnieks Vilnis Zekunde pārraka līdzās esošo Vīnkalnu – Dāres ceļu. Iemesls – garāmbraucošie neievērojot noteikto ātruma ierobežojumu un saceļot pārāk lielus putekļus.

Četriem pagastiem – jauns komunālais uzņēmums (3)

Tukuma novada domes sēdē 24. februārī deputāti nolēma dibināt jaunu komunālo uzņēmumu, kam dots nosaukums «TILDe» un kas sniegtu ūdensapgādes un kanalizācijas, siltumapgādes, notekūdeņu savākšanas, novadīšanas un attīrīšanas pakalpojumus Tumes, Irlavas, Lestenes un Degoles pagastu iedzīvotājiem.

Atgriežoties pie kultūras pils logu tēmas 

Lai arī nu jau kāds laiks pagājis, kopš Zemgales kultūras pilij ielikti jauni logi, kaislības ap vecajiem – alumīnija, nerimst. Ir viedoklis, ka logu atdošana bez atlīdzības būvniekiem bijis galēji nesaimniecisks solis. Ļaudis nemierā arī ar pašvaldības vadītāja Jura Šulca skaidrojumu par to, ka tas atzīts par lietderīgāko risinājumu («NTZ», 17. februāris «Kur palika alumīnija logi?»).

Praviņu pamatskolas vecāki piketēs (10)

Jau sapulcē 22. februārī Praviņu pamatskolas skolēnu vecāki pauda viedokli, ka skolas likteni savā vaļā neatstās un ka darīs visu, kas viņu spēkos, lai skolu saglabātu.

Praviņu skola vēl cīnīsies (46)

Otrdien, 22. februārī, Praviņu pamatskolā notika vecāku sapulce, kurā skolēnu vecāki izvaicāja Tumes un Degoles pagasta pārvaldes vadītāju Lidiju Legzdiņu.

Tukuma novada dome nolemj pārdot Zentenes pili (15)

Finanšu komitejas sēdē novada domes deputāti spieda par pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma «Skolas pils» Zentenes pagastā atsavināšanu jeb pārdošanu.

Pasākumu kalendārs

2018.12.15 | 11:00

Adīšanas nodarbība Tukumā 

2018.12.15 | 11:00

Eglītes bērniem Zentenē 

2018.12.15 | 12:00

Izstrāde galerijā «Durvis» Tukumā 

2018.12.15 | 12:00

Svētki bērnu kolektīviem Pūrē 

2018.12.15 | 16:00

Pagalma svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool